Results 1 to 9 of 9

Thread: ndihmomeni ju lutem

 1. #1
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  ndihmomeni ju lutem

  kam nje mondeal 9800 magic plus dhe nuk e hap karten tring ndersa karten e digitAlbit dhe premiumave e hap me ndihmoni si mund ta hap te hape dhe karten tring

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: ndihmomeni ju lutem

  Quote Originally Posted by ylvi View Post
  kam nje mondeal 9800 magic plus dhe nuk e hap karten tring ndersa karten e digitAlbit dhe premiumave e hap me ndihmoni si mund ta hap te hape dhe karten tring
  Tring punon ne cas7 ndersa digitalb per momentin punon cas5 ndersa dekoderi jot nuk suporton cas7 dhe per pak kohe nuk do punojne as kartelen DigitAlb.


  Tung!

 3. #3
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: ndihmomeni ju lutem

  Quote Originally Posted by ^^^pirati^^^ View Post
  tring punon ne cas7 ndersa digitalb per momentin punon cas5 ndersa dekoderi jot nuk suporton cas7 dhe per pak kohe nuk do punojne as kartelen digitalb.


  Tung!
  po mire o pirati nje starsat 6200 e hap tringun cfar ai ka te instaluar cas 7 qe e hap dhe digitalbin dhe tringun

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: ndihmomeni ju lutem

  Quote Originally Posted by billi23 View Post
  po mire o pirati nje starsat 6200 e hap tringun cfar ai ka te instaluar cas 7 qe e hap dhe digitalbin dhe tringun
  Cuno 6200 ka nje modul te inkorporum multicas dhe e ka te zhvillum sistemin per me e njoh dhe kartelen cas7.

  Tung!

 5. #5

  Re: ndihmomeni ju lutem

  Originally Posted by ylvi
  kam nje mondeal 9800 magic plus dhe nuk e hap karten tring ndersa karten e digitAlbit dhe premiumave e hap me ndihmoni si mund ta hap te hape dhe karten tring

  Mondeal 9800 magic plus eshte i njejte me xdsr 400 pransaj provo ti futesh software 9.88 te ketij lloji se eshte i dates 8 dhjetor me duket se ky e punon karten e trindut provoje njehere

 6. #6
  Junior Member
  Join Date
  02-07-2005
  Location
  ALBANIA
  Posts
  14
  Uploads
  0

  Re: ndihmomeni ju lutem

  O çuna ate softin XDSR 400 version 9.88 e kam provuar une ne mondeal 9800 magic dhe receiveri mbetet vetem me driten e kuqe,keshtu qe mu desh ti kaloj nje sw pak me te vjeter qe ta sjell ne jete.Do te presim me shprese se mos na nxjerrin nje sw te ri per XDSR 400 qe te mund te shohim edhe Tringun ne kete aparat.Pershendetje te gjitheve.

 7. #7

  Thumbs up Re: ndihmomeni ju lutem

  Une kamarre kete softer XDSR-400_Ver_987_up ne nje forume ku thoshte qe leconte dhe karten e tringut besoj se do tju beje pune.

 8. #8
  Junior Member
  Join Date
  02-07-2005
  Location
  ALBANIA
  Posts
  14
  Uploads
  0

  Thumbs down Re: ndihmomeni ju lutem

  edhe ky e bllokon e kam provuar une ne mondeal 9800 magic

 9. #9
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,349
  Uploads
  49

  Re: ndihmomeni ju lutem

  une se njoh kete dekoder,por mund te them,qe eshte problem firmwari,nese te lexon digitalb,duhet te lexoje dhe tring,dhe pse kjo e funit trasmeton ne cas7

Similar Threads

 1. Question Ju lutem.....
  By <<fredi111>> in forum Albanian / Shqip
  Replies: 15
  Last Post: 05-06-2009, 01:26:52
 2. ndihmomeni ju lutem
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 06-02-2009, 17:31:19
 3. ndihmomeni ju lutem
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 25-01-2009, 15:29:23
 4. ndihmomeni
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 22-12-2008, 11:18:33
 5. ndihmomeni ju lutem
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 20-12-2008, 20:02:32

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •