Results 1 to 8 of 8

Thread: dm800 Mbox 0.4 BETA build 0022 ndihm

 1. #1

  Unhappy dm800 Mbox 0.4 BETA build 0022 ndihm

  a mundet dikush te me ndihmoj kam dm800 image LT - The Fifth Campaign SP5 DM800 .Por problemi dua ta instaloj ket emu Mbox 0.4 BETA build 0022 ne dreambox800 aty jan shum (add.data-mbox.arm-mbox-mbox.i386-mbox.mips etj)psh mbox.mips ku hyn ne usr/bin apo dikund tjeter .Te lutem me ndihmoni

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Posts
  131
  Uploads
  0

  Re: dm800 Mbox 0.4 BETA build 0022 ndihm

  Per DM 800 te duhen dy nga ato,mbox.mips de mbox.cfg.
  Emulatorin mbox.mips e vendos ne folderin ku jan emulatort (nuk e di sakt ne dm800 ku jan ne var/bin apo ne usr/bin) ndersa mbox.cfg e vendos ne keys.
  E hap fajlin mbox.cfg dhe e editon P: { /tmp/pmt.tmp } ne P: { 2/tmp/camd.socket }.

  tung

 3. #3

  Re: dm800 Mbox 0.4 BETA build 0022 ndihm

  falemderit shum per ndihmen por e instalova mbox 4 build 0022 me nabilosat v0.7 por problemin e kam nuk mi hapen kanalet e digitalbit a ka ndonjeri ndonje ide

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Posts
  131
  Uploads
  0

  Re: dm800 Mbox 0.4 BETA build 0022 ndihm

  Sjam tu kuptu mire,a nuk po ti hap digitalbat prej karteles lokale apo prej rrjeti,a nuk po ti hap asnje kanal te digitalbit apo disa i hap e disa jo.

  tung

 5. #5

  Re: dm800 Mbox 0.4 BETA build 0022 ndihm

  dedea falemderit per ndihmen une kam kartelen e digitalbit dhe asnje kanal nuk hapet me mbox

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: dm800 Mbox 0.4 BETA build 0022 ndihm

  Quote Originally Posted by diarti View Post
  dedea falemderit per ndihmen une kam kartelen e digitalbit dhe asnje kanal nuk hapet me mbox
  Cuno une e perdor image enigma2 dhe punon shum mire kartela dga.


  Tung!

 7. #7

  Re: dm800 Mbox 0.4 BETA build 0022 ndihm

  pa shiko si me del kur e startoj me telnet.
  root@dm800:~#
  m
  b
  o
  x

  [16:21:40] Checking for priority file ...
  no priority file.
  root@dm800:~# [16:21:40] ExYuSAT Team http://www.exyusat.com , http://mbox.exyusat.com/index.php
  [16:21:40] Starting MBOX version 0.4 BETA (build 0022) coded by The_Ripper
  [16:21:40] This program is for educational & informational purposes only!!
  [16:21:40] Donation to project: http://mbox.exyusat.com/donate.htm
  [16:21:40] ===> Net Mode <===
  [16:21:40] Opened 'ca' device ...
  [16:21:40] Opened 'demux' device ...
  [16:21:40] Failed to open cwshare.cfg file !!!!
  [16:21:40] Exiting ...

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Posts
  131
  Uploads
  0

  Re: dm800 Mbox 0.4 BETA build 0022 ndihm

  Mboxi ende nuk e lexon kartelen ne lokal,per ta lexuar kartelen duhesh me perdor newcs dhe ne cwshare.cfg ta besh konfigurimin per me kyq newcs me mbox.

  tung

Similar Threads

 1. Update mbox 0.5 build 0022
  By yougi22 in forum Dreambox
  Replies: 0
  Last Post: 30-05-2009, 21:14:18
 2. mbox V0.5 BETA build 0019
  By onecrusader in forum Mbox Software and Tools
  Replies: 2
  Last Post: 03-05-2009, 02:15:36
 3. New mbox V0.5 BETA build 0019
  By maosat in forum Dreambox
  Replies: 0
  Last Post: 28-04-2009, 20:19:30
 4. mbox 0.4 PRE BETA build 0021
  By marcel1 in forum Mbox Software and Tools
  Replies: 0
  Last Post: 10-02-2009, 10:23:26

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •