Results 1 to 8 of 8

Thread: Nokia 9701

 1. #1
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Nokia 9701

  origjinal derguar nga Interisti12
  pershendetie cuna, si mund te modifikoj dekoder nokia 9701s goldbox mediamaster, mund te me jepni nje program dhe softin e tij, flm

 2. #2
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Thumbs up Re: Nokia 9701

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  origjinal derguar nga Interisti12
  pershendetie cuna, si mund te modifikoj dekoder nokia 9701s goldbox mediamaster, mund te me jepni nje program dhe softin e tij, flm
  bobi pershendetie,flm per softin,ej kam haruar te te them se nichun tend e kam pare dhe ne forumin amici di corvone kemi debatuar per eutelsatin,ok dhe njeher rofsh per ndihmen,ciao besoj se dhe ti ne itali ndodhesh ok,do degjohemi se shpejti ja kalofsh mire ,ciao

 3. #3
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: Nokia 9701

  bobi doja te dija per sa i perket ketij dekoderi nokia 9701s istalova softerin qe me dhe ti dhe cdo gje ne regull, por kam nje problem si mund te gjej nje satelit tieter psh eutelsatin w16 kur i fus frekuencat ngec fare me duhet ta coj ne hodbirb 13 dhe te me hapet menuja , cfar problemi mund te ket ose ku kam gabuar,

 4. #4
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Nokia 9701

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  bobi doja te dija per sa i perket ketij dekoderi nokia 9701s istalova softerin qe me dhe ti dhe cdo gje ne regull, por kam nje problem si mund te gjej nje satelit tieter psh eutelsatin w16 kur i fus frekuencat ngec fare me duhet ta coj ne hodbirb 13 dhe te me hapet menuja , cfar problemi mund te ket ose ku kam gabuar,
  ndodh kjo sepse ka mundesi qe kur ke bo azhornimin nuk i ke fshi eeprom-in!
  provo ta azhornosh perseri,dhe para se ti vendosesh softin kliko ne opsionin erase eeprom,pastaj hudhi softin.
  klm

 5. #5
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: Nokia 9701

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  ndodh kjo sepse ka mundesi qe kur ke bo azhornimin nuk i ke fshi eeprom-in!
  provo ta azhornosh perseri,dhe para se ti vendosesh softin kliko ne opsionin erase eeprom,pastaj hudhi softin.
  klm
  bobi neser do e bej kete proven dhe do te them rofsh per pergjigjen,naten

 6. #6
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: Nokia 9701

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  ndodh kjo sepse ka mundesi qe kur ke bo azhornimin nuk i ke fshi eeprom-in!
  provo ta azhornosh perseri,dhe para se ti vendosesh softin kliko ne opsionin erase eeprom,pastaj hudhi softin.
  klm
  bobi si duhet te veproj per te fshir eprom-in,un klikovaku me thot :letura eprom. apo duhet te fus ndonje gje tieter,

 7. #7
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Nokia 9701

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  bobi si duhet te veproj per te fshir eprom-in,un klikovaku me thot :letura eprom. apo duhet te fus ndonje gje tieter,
  1 -Ne menu-n qendrore sgjidh scrittura flash 2
  2- sgjidh flash2_bbox.bin.
  3- kur te mbaroi karikimi,shko prap ne menu dhe sgjidh,Scrittura Eeprom I2C
  4- kete rradh sgjidh eeprom_armageddon.bin
  5- tani mun ti fusesh firmwari-n e fundit qe ke b.box1.5.6
  pastaj bej kerkimin e kanaleve.

 8. #8
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: Nokia 9701

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  1 -Ne menu-n qendrore sgjidh scrittura flash 2
  2- sgjidh flash2_bbox.bin.
  3- kur te mbaroi karikimi,shko prap ne menu dhe sgjidh,Scrittura Eeprom I2C
  4- kete rradh sgjidh eeprom_armageddon.bin
  5- tani mun ti fusesh firmwari-n e fundit qe ke b.box1.5.6
  pastaj bej kerkimin e kanaleve.
  bobi kete e bera tani spo fus dot kanalet e eutelsat 16, si veprohet ?

Similar Threads

 1. nokia 9701
  By homer151068 in forum Italian / Italiano
  Replies: 20
  Last Post: 09-02-2010, 20:21:56
 2. nokia 9701 1.5.3
  By mariomet in forum Italian / Italiano
  Replies: 3
  Last Post: 21-05-2008, 08:45:23
 3. Nokia 9701
  By ragazzosat in forum Italian / Italiano
  Replies: 1
  Last Post: 31-01-2008, 09:59:12
 4. 9701 nokia
  By giuliano in forum Italian / Italiano
  Replies: 1
  Last Post: 09-11-2007, 00:31:05

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •