Results 1 to 9 of 9

Thread: ndim nga expertt

 1. #1

  ndim nga expertt

  prshndetie una,kam nj dec digiquest sc111ci dhe e clonova n vantage dhe deri ktu do gj n rregull,por decoderi tani m lexon vetm transponderat horizontalisht ato v nuk i njeh m,m ndimoni dot

 2. #2

  Angry Re: ndim nga expertt

  ktheje sic ishte se nuk behet te punoje ne pol V .
  Tung !

 3. #3

  Re: ndim nga expertt

  nuk e kthej dot mbrapa ,sepse nuk gjej firmx kt model,nuk e shptova firmware kur e klonova

 4. #4
  Senior Member flor1's Avatar
  Join Date
  09-02-2009
  Location
  TIRANE;SHQIPERI
  Posts
  159
  Uploads
  1

  Talking Re: ndim nga expertt

  tani per momentin kam nje alfadigital(e shijaktv).kur e kam marre me kan thene ben cardsharing por nuk di se si behet nje gje e tille(jam fillestar)

 5. #5

  Re: ndim nga expertt

  Quote Originally Posted by flor1 View Post
  tani per momentin kam nje alfadigital(e shijaktv).kur e kam marre me kan thene ben cardsharing por nuk di se si behet nje gje e tille(jam fillestar)
  Tek Alfadigital shtyp Menu pastaj 7777 dhe te del tabela e card sharing

 6. #6
  Senior Member flor1's Avatar
  Join Date
  09-02-2009
  Location
  TIRANE;SHQIPERI
  Posts
  159
  Uploads
  1

  Talking Re: ndim nga expertt

  Quote Originally Posted by mondalila View Post
  Tek Alfadigital shtyp Menu pastaj 7777 dhe te del tabela e card sharing
  deri ktu shkoj po nuk e kuptoj se per cfare sherben card sharin

 7. #7
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  730
  Uploads
  87

  Re: ndim nga expertt

  me 1 cart mund te shikojne 2..... aparatura te njejta modesl 2... kanale te ndrushme duke bere 1 server dhe 1 klient.... nepermjet rs 232 me lidhje null modem 2-3,3-2,5-5.ti duhet te besh sic than dhe cunat shtyp7777 del card sharin nje aparatur beje home server dhe tjetren client 1 duke shtypyr ok mos harro se duhet te kesh dual lnb qe te marri dhe aparatura tjeter sinjal...naten

 8. #8
  Senior Member flor1's Avatar
  Join Date
  09-02-2009
  Location
  TIRANE;SHQIPERI
  Posts
  159
  Uploads
  1

  Talking Re: ndim nga expertt

  shume rrofsh ti dhe fiku75.

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: ndim nga expertt

  Quote Originally Posted by shqipe View Post
  prshndetie una,kam nj dec digiquest sc111ci dhe e clonova n vantage dhe deri ktu do gj n rregull,por decoderi tani m lexon vetm transponderat horizontalisht ato v nuk i njeh m,m ndimoni dot
  Cuno vendosi sw nextwave sc311ci dhe e kthen pa problem ne gjendjen e meparsheme me punu te dy polaritet H dhe V

  Tung!

Similar Threads

 1. ndime ju lutem
  By nesti111 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 21
  Last Post: 28-08-2009, 14:25:58
 2. Ndime per coship
  By fredisat in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 30-05-2009, 12:43:56
 3. ndime per digitalb tokesor
  By nesti111 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 27-05-2009, 08:27:50
 4. ndime
  By nesti111 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 09-11-2008, 14:46:16
 5. ndime
  By nesti111 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 07-11-2008, 08:46:52

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •