Results 1 to 2 of 2

Thread: micro-X MDR-6500 2CI IR. ndihme nga specialistet

 1. #1

  Thumbs up micro-X MDR-6500 2CI IR. ndihme nga specialistet

  kame kete dekoder micri-X MDR-6500 2CI IR pore nuke me punone me pulte softerin e ka origjinal nuke e kame ngacmuar. me butonat e aparatit punon, i nderrova dhe marrsin po prape nuke me punon kurse pulti ne aparatet e tjera punon si psh.me pultin e sat + dt 470 punonte me perpara....

 2. #2
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Exclamation Re: micro-X MDR-6500 2CI IR. ndihme nga specialistet

  me sa kuptoj ke nderruar (syrin )e aparatit infrared n.q.s. nuk gaboj dhe me telekomanda te tjera te punon qe jane te ngjashme me aparatin tend mendimi im eshte te shikosh telekomanden dhe brenda ka nje kristal cbr 450.....eshe me ngjyre te verdhe dhe besoj se i gjen lehte por ka dhe nje lloj tjeter me 3 kembe kristal ose ben gjen me praktike ke celular me kamera shtyp butonat e telekomendes dhe do shikos drit te vogel tek kamera eshte ok n.q.s. jo atehere e ka telelkomanda....

Similar Threads

 1. Question Micro-X
  By alimaki in forum Micro-X
  Replies: 6
  Last Post: 10-09-2009, 18:16:26
 2. Micro Box
  By kami_786 in forum Introductions
  Replies: 0
  Last Post: 17-05-2009, 12:18:16
 3. Re: Micro-X Firmware
  By redhah in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 01-08-2007, 00:27:40
 4. micro-x mdr 4010 fta plus
  By alrakoba in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 0
  Last Post: 06-05-2007, 13:22:51
 5. Micro Waves
  By Sat-TV in forum Satellite Equipment
  Replies: 0
  Last Post: 25-07-2005, 04:13:04

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •