Results 1 to 5 of 5

Thread: [Ndihem] Rreth Thor'avė

 1. #1
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  06-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  337
  Uploads
  6

  [Ndihem] Rreth Thor'avė

  Kush mundet me ndihmu rreth thorav per ti gjetur une se nuk po muj dot me i gjet nuk po di si ta silli saqin a po satelitin e di qe duhet ne krahun e Djatht per me kthy per me qit ne thor po nuk po di a duhet me ja qu kryt te nalt a po teposht edhe nuk po mujt do me gjet per me i shiku thorat ne tev keshtu qe une desha qe te me ndihmoj dikush se nuk po di do me gjet kush di me tregu ki bo mir shum ok kalofshit mir :D

 2. #2
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,716
  Uploads
  269

  Re: [Ndihem] Rreth Thor'avė

  tung per te gjetur thor shoku antena duhet te jete ne krahun e djathte pra me pak fjale antenen duhet ta fiksosh ne pozicionin qe shikon hotbirt ose eutelsat16 grad lindje pra ne qofte se e ke tek hotbird13 fiksoje mire antenen si majtas dhe djathtas dhe larte-poshte kurse thor e ke djathtas hotbirtit pra levize antenen djathtas kuptohrt ngadal vendose tek frekuencat 12226v-28000-3/4 se ketu soinjali eshte me i kapshem pra thor eshte mbas satelitit Eutelsat w1-10E [ Thor 2/3-0,8w]

 3. #3
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  06-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  337
  Uploads
  6

  Re: [Ndihem] Rreth Thor'avė

  Ok shum faliminderit per ndihem Mile Kristo do ta provoj

 4. #4
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  06-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  337
  Uploads
  6

  Re: [Ndihem] Rreth Thor'avė

  Ju qe jeni me Grada ne Forum Lirisht Mundi me Mbyll Temen:

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,273
  Uploads
  39

  Re: [Ndihem] Rreth Thor'avė

  Quote Originally Posted by The-Rock View Post
  Ju qe jeni me Grada ne Forum Lirisht Mundi me Mbyll Temen:
  si urdheron shef

Similar Threads

 1. Kerkoj Ndihem per Astra 3A at 23.5°E
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 11-10-2009, 17:55:25
 2. Info Kerkoj Ndihem Per Dreambox 500s
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 06-09-2009, 21:08:17
 3. Kerkjo ndihem per CanalDigitaal:
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 30-05-2009, 23:50:58
 4. Kerkoj Ndihem Per Opticum:
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 25-05-2009, 14:37:36
 5. Kerkoj Ndihem per reseverin METABOX III
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 23-04-2009, 14:54:45

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •