Results 1 to 5 of 5

Thread: tp4000pvr problem resiver

 1. #1
  New Member
  Join Date
  13-02-2009
  Posts
  2
  Uploads
  0

  tp4000pvr problem resiver

  pershendetje jam i ri ne kete forum.kush mund te me ndihmoj kam nje aparat topfield4000pvr problemi eshte kur fus frekuencat e digitalit me vjen sinjali shum mire bej serch dhe me futen kanalet ne tv ndersa kur fus frekuencat e supersport dhe kanalet e tjera prap me vjen sinjali shum mire por kur bej serch nuk me futen kanalet ne tv ky problem ka fidhuar kur bera abonimin e ri dhe nderova karten e re me perpara nuk kisha probleme.
  faleminderit per ndihmen

 2. #2

  Smile Re: tp4000pvr problem resiver

  toni70 ! nuk ta ka fajin abonimi, kur te besh kerkim kanalesh beji me Autosearch me Network ON dhe ne fund te kerkimit do ti kesh te gjitha kanalet !
  Tung !

 3. #3
  New Member
  Join Date
  13-02-2009
  Posts
  2
  Uploads
  0

  Re: tp4000pvr problem resiver

  falemiderit edush per pergjigjen.
  e provova search auto me network on dhe e vetmja ndryshim qe me dha ishte se me nxori vetem te gjitha kanalet ne radio ndersa ne tv asnje kanal

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: tp4000pvr problem resiver

  Quote Originally Posted by toni70 View Post
  pershendetje jam i ri ne kete forum.kush mund te me ndihmoj kam nje aparat topfield4000pvr problemi eshte kur fus frekuencat e digitalit me vjen sinjali shum mire bej serch dhe me futen kanalet ne tv ndersa kur fus frekuencat e supersport dhe kanalet e tjera prap me vjen sinjali shum mire por kur bej serch nuk me futen kanalet ne tv ky problem ka fidhuar kur bera abonimin e ri dhe nderova karten e re me perpara nuk kisha probleme.
  faleminderit per ndihmen
  Cuno nuk ka te boj fare me abonimin ky problem,shif parametrat mos ke vendos kerkimin vetem per kanale free.


  Tung!

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: tp4000pvr problem resiver

  Quote Originally Posted by ^^^PIRATI^^^ View Post
  Cuno nuk ka te boj fare me abonimin ky problem,shif parametrat mos ke vendos kerkimin vetem per kanale free.


  Tung!
  ka shume mundesi ndonje opsjon i harruar qe kushton mund dhe kohe, hidhi nje sy me mire menuse se mos ke harru gje.

Similar Threads

 1. Replies: 24
  Last Post: 14-02-2010, 00:19:17
 2. New remote control for satelit resiver FTA S-100
  By Gogi1234 in forum ex-Yugoslav Languages
  Replies: 1
  Last Post: 26-04-2009, 16:54:02
 3. cas 2+ problem
  By bigpete in forum CAS Interface
  Replies: 1
  Last Post: 15-08-2008, 00:50:55
 4. which resiver software is the same as echolink el-707fta plus
  By eshagh82 in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 1
  Last Post: 31-03-2007, 18:55:45

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •