Results 1 to 4 of 4

Thread: ndihmė cardsharing cccam

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  03-05-2006
  Posts
  297
  Uploads
  12

  Talking ndihmė cardsharing cccam

  mė duhet njė listė e dekoderave HD, qe ka mundsi te bejė cardsharing, si p.sh,cccam,, sepse kamė ndermend ta blejė njė ?? ka dikush ni ide tė mirė..faleminderit

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,272
  Uploads
  39

  Re: ndihmė cardsharing cccam

  Quote Originally Posted by fatlum View Post
  mė duhet njė listė e dekoderave HD, qe ka mundsi te bejė cardsharing, si p.sh,cccam,, sepse kamė ndermend ta blejė njė ?? ka dikush ni ide tė mirė..faleminderit
  Mirdita Fatlum,

  Qbox HD ktu eshte nga me te miret ne qarkullim, si per nga permbajtja ashtu dhe nga opsjonet qe ka.

  rivali i tij kryesor eshte dreambox 800, por nuk ka rrjet wifi si qboxi dhe nuk ka procesorin e tipit te fundit si qboxi dhe nuk ka diablo cam te perfshire ne dekoder si qboxi etj.

  dekoderat hd duhet me marr parasysh qe jane me te shtrejte se normalet. por ky ka dhe postier "UPS" per ne shqiperi prandaj ta dhashe. hidhi nje sy dhe vendos vet.

  se harrova, eshte sistem linux dhe eshte i afte per card sharing dhe per cdo gje qe mund te beje nje dekoder i klasit te pare sot ne merkate.

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  03-05-2006
  Posts
  297
  Uploads
  12

  Re: ndihmė cardsharing cccam

  faleminderit fiku,, e shikova qbox, vertet ishte diqka fantastke vetėm se qmimi ishte disi i lartė,,

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  251
  Uploads
  3

  Re: ndihmė cardsharing cccam

  Quote Originally Posted by fatlum View Post
  faleminderit fiku,, e shikova qbox, vertet ishte diqka fantastke vetėm se qmimi ishte disi i lartė,,
  Cmimi nuk eshte dhe aq i larte per opsionet qe ka por shiko se sa kushton Dm 8000 dhe bej krahasimin. Eshte e vertete qe QBOX HD eshte pak i shtrenjte por keta resivera nuk mund te shiten lire te pakten edhe per pak kohe.

Similar Threads

 1. Tutorial how to setup cccam.cfg for cardsharing
  By deltix1 in forum Dreambox
  Replies: 18
  Last Post: 22-11-2013, 10:18:39
 2. Kam dekoder "Digitall All world" ndihme per Cardsharing?
  By korg2009 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 15-09-2009, 11:49:23
 3. How to config cccam for cardsharing
  By greatman in forum CCcam Exchange: Free
  Replies: 1
  Last Post: 01-10-2007, 23:06:54

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •