Results 1 to 3 of 3

Thread: [Pytje] Rreth Reserverit?

 1. #1
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  [Pytje] Rreth Reserverit?

  Une deshta t'ju pysja a ka dikush naj ide per kete san qe po du ne me dit ok keshtu une e kom diablon cam 2.3 edhe i kom dy reservera njerin e kom OPTICUM 7100 CX Plus dhe kur se tjetrin reserver e ka emrin keshtu Gording gr-5600 dhe mdulin diablo cam 2.3 osht i futur ne reserverin Gording gr-5600 edhe deshta ta di se a osht ndonje mundesi per me i lidh te dy reserverat per me mujt me i pa digitalbat ne reserverin OPTICUM 7100 CX Plus se i kom dy tv a ne shpi edhe deshta ta di a osht e mundur qe ti shikoj digitalbat edhe ne kete reserverin OPTICUM 7100 CX Plus se osht nej ka rrin edhe une thjesh deshta ta di se a munda edhe keta me e lidh per me mujt me i pa digitalbat ne dy tv a pasi qe i kom edhe dy reservera ok kaq :D

 2. #2
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: [Pytje] Rreth Reserverit?

  Po, ke mundesi me aparatet opticum 7100 mundet me pa me 1 card 2 aparate nepermjet rs 232 .procedura shtup ne ajer 9339 del info card dhe card sharing pastaj shume e thjeshte njerin e ban home server tjetrin home client 1 .nuk e di n.q.s. E ke ble dhe ka softin origjinal por e mira eshte ti hedhesh nje soft sa me te ri carten e digitalbi e luan shum mire .shiko tek informacioni tek menuja cfare chip ka 5119 cool apo home...

 3. #3
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: [Pytje] Rreth Reserverit?

  nuk po kuptoj edhe qaq mir per kete sqarim vllaqko po me gjith ate shum faliminderit prej teje

Similar Threads

 1. Question Kam nje pytje ,
  By blerimshala in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 16-12-2010, 00:20:41
 2. [Ndihem] Rreth Thor'av
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 14-02-2009, 22:37:00
 3. Nj pytje
  By kemaa.rr in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 20-01-2009, 18:19:00
 4. Question Kshill,Ndihm,Pytje
  By fa3tos in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 17-01-2009, 17:49:01
 5. rreth diseqc
  By SkinArt in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 29-04-2008, 12:31:01

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •