Page 1 of 8 1236 ... LastLast
Results 1 to 10 of 78

Thread: MANUALE PERDORIMI - per - Dreambox-CCcam-Azbox-Qbox - etj...

 1. #1
  Contributing Member xaku86's Avatar
  Join Date
  07-11-2008
  Posts
  483
  Uploads
  2

  Arrow MANUALE PERDORIMI - per - Dreambox-CCcam-Azbox-Qbox - etj...

  DVB Tutorials

 2. #2
  Contributing Member xaku86's Avatar
  Join Date
  07-11-2008
  Posts
  483
  Uploads
  2

  Arrow Re: TUTORIAL FOR-DVB-S -DM- CS-Gbox-NEWCAMD-etj...

  TUTORIAL Gbox Card Sharing Setup

 3. #3
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: TUTORIAL FOR-DVB-S -DM- CS-Gbox-NEWCAMD-etj...

  ja nji lehtesi per ata qe se kuptojne anglishte

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: TUTORIAL PER-DVB-S -DM- CS-Gbox-NEWCAMD-etj...

  E vura ne Sticky meqe eshte nje teme qe na mungonte.

  Falemnderit çuna.

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: TUTORIAL PER-DVB-S -DM- CS-Gbox-NEWCAMD-etj...

  cardsharing me diablo wifi

  ndiqni guiden ne anglisht.
  Attached Files Attached Files

 6. #6
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: TUTORIAL PER-DVB-S -DM- CS-Gbox-NEWCAMD-etj...

  si te sistemosh gbox tek diablo wifi

 7. #7

  konfigurimi i server-it ne dreambox

  mesa po shof me capser do jesh i afte per te pare derisa te dali nje version casper 2 ne treg dhe automatikisht kjo e fundit nuk do te updatohet me.i lexova te gjitha postimet e kesaj diskutimi dhe vura re qe shume veta kerkojne servera free!! ok por problemi eshte qe ideja e cardharing eshte qe te ndash abonimin tend me te tjeret dhe te gjesh servera free nuk eshte dhe aq e lehte.shpenzimet e mia personale per te pare te gjitha paketat televizive pervec JST japoneze dhe YES izraelit jane
  jetoj ne tirane
  DM 500 kam blere 2 cop ne nga 15 euro secilen,me kane ardhur nga greqia dhe aq kushtojne aty dhe po patet ndonjerin qe iken ne kine mund ta bleje me 5 $ nje dm500
  interneti me shkon 19 euro ne muaj me abissnet 2mbps dhe eshte stabel dhe me shume pak shkeputje
  abonimi qe perdor per sharing eshte paketa supersport 6 mujore=12000 lek
  totali per nje vit me shkon 24000 ne vit supersporti dhe 180 euro interneti ne vit dhe pa problem fare ne nje forum qe e frekuentoj shpesh kam gjetur mbi 10 servera qe 4 prej ture me ofrojne sky ita ne local,2 sly uk ne local,1 nova ne local kurse nje tjeter ka 8 local,jsc,canal digitaal,sky gjer,canal+ dhe cyfra+ dhe secili prej ketyre serverave ka mbi 60 hop1 kurse hop2 i kam filtru se nuk ma nevoje ngaqe plotesohen te gjitha dhe si perfundim me hapen te tera paketat televizive.nqs ndonjeri me fshin si peer mund te gjeje te tjere pa problem.kurse une cfare ofroje???vetem supersportet e digitalb :)
  kam vene re qe mbi 7 servera kur ndizet dm500 do ca kohe sa te karikohen te gjitha dhe 3 servera i kam zhvendosur tek dm500 tek dhoma tjeter dhe kam 2 dm 500 ne shtepi ku mund te shof te gjitha paketat televizive dhe te gjitha full
  une nuk e kam problem aq sa shpenzoj por dikush nuk ka mundesi financiare qe te beje nje abonim per te perdorur per share atehre ne kete rast mund te behen 4 veta per te blere nje abonim dhe me pas njeri prej ketyre behet serveri kurse te tjeret clients.me pas serveri duke pasur nje abonim mund te gjeje shume servera te tjere por kjo nuk do te thoe qe te gjithe C:xxxxx.dyndns,org duhet ti mbaje tek ccam.cfg e tij por mund ti shperndaj cline tek clients e tij qe ka blere aboninin e supersport
  kete po e bej thjesht per te ndihmuar dhe fillestaret dhe e praktikoj the vet me kushuriret e mi qe nuk kane fare mundesi financiare
  un jam eri qe bashke me mirin benin dhe gonin blejme nje abonim ne supersport qe na shkon 3000 ne 6 muaj
  te katert kemi dm500 si dhe internet(po nuk patet internet ne shtepi zereni sikur nuk kam shkruar fare)
  un vendos qe do behem serveri
  krijoj nje server ne dyndns.org ose no-ip.org psh erixxx.dyndns.xxx
  konfiguroje cccam.cfg me nje program ftp dhe shkoj ne var/etc/ccam.cfg
  vendos ne fillim shoket qe kam blere abonimin
  F: miri mbiemri
  F: goni mbiemri
  F: beni mbiemri dal per momentin dhe i bej save
  tek cfg e mirit gonit dhe benit do vendos tek secili C: erixxx.dyndns.xxx 12000 miri mbiemri/goni mbiemri/beni mbiemri
  hap porten 12000 ne router qe eshte default dhe i vendoset ip e dm500 qe ka serveri
  fus karten ne folene e dm500(kuptohet qe aparati eshte i loaduar me ndonje nga imazhet sifteam apo gemini etj dhe ka cccam te instaluar)
  serveri eshte gati tani duhet vetem te gjeje njerez neper internet q te shkembejme serverat(per forumin ku vet gjeje PM)
  ne 2 dite mund te gjehen mbi 10 servera
  keto 10 servera nuk eshte e thene qe te vendosen vetem tek cfg e serverit por 2 mund ti jepen goni 2 mirit si dhe 2 benit kurse F: e serverave qe do gjehen ne forume duhet te jene patjeter tek cfg e erit(serverit).jam munduar te shpjegoje sa me thjeshte te tere proceduren qe edhe nje fillestar te kuptoje paksa idene.dola pak si jasht teme por rendesi ka qe te ndihmojme njeri tjetrin ;)

 8. #8

 9. #9
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Manuale Perdorimi per - Dreambox-CCcam-Gbox-NEWCAMD-etj...


 10. #10
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Manuale Perdorimi per - Dreambox-CCcam-Gbox-NEWCAMD-etj...


Page 1 of 8 1236 ... LastLast

Similar Threads

 1. dreambox 800-azbox hd premium
  By ioannis43 in forum Introductions
  Replies: 1
  Last Post: 25-09-2011, 12:49:23
 2. Info CCcam 2.2.1 on AzBox HD
  By Tunimax in forum AZBox Software and Tools
  Replies: 8
  Last Post: 31-07-2011, 08:24:24
 3. Tutorial HOW TO INSTALL CCcam ON AZBOX
  By Tunimax in forum AZBox Information and Tutorials
  Replies: 1
  Last Post: 15-01-2010, 09:35:33
 4. AzBox HD CCcam Monitoring Software
  By sami.sami in forum AZBox Information and Tutorials
  Replies: 0
  Last Post: 01-08-2009, 16:21:22
 5. Perdorimi i keysave dhe kur nuk ke internet
  By anesti01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 22-12-2008, 16:56:29

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •