Results 1 to 7 of 7

Thread: Pozicionet me te mira satelitore

5000k SkinArt's Avatar
    Uploads
    2

Pozicionet me te mira satelitore

Persh cuna, ne kete teme ju lutem shkruani opinionin ose experiencen tuaj per x pozicion te satelitit.

THOR, 1 grade perendim.
    Ne kete sat nuk mungon sporti champions, ITALIAN, ENGLISH, dhe German(s), Filma, Muzike. Paketa Digitv/Canal Digital nordic fale Abres.

Kush pozicion tjeter ja vlen te shikojme, duke pare qe Hotbird pak nga pak po del jasht Loje, astra po ashtu eshte jasht loje prej kohes, EW2 fale abres ja vlen DGA... por une dua te dije ndonje sat tjeter,

Sateliti Amos 4 grade ne perendim, kanale ka plot por shumica jane rusisht, megjithate nje dite ku nuk kisha mundesi te shikoja Udinezen MegaSport me mbaroje pune, dhe nje LNB e mbaj per ate kanal sporti.

Por me nje mars kam vendosur te kaloj ke Eurobird 9 grade lindje, pasi aty do kaloje Kabel Kiosk dhe uroj qe ta shikoj te plote kete pakete.

Pra ku mendoni se ja vlen te pozicionosh sat tend pervec atyre te europes astra hb dhe w2.

Moderator kapoaug's Avatar
    Uploads
    17

Re: Pozicionet me te mira satelitore

Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
    Persh cuna, ne kete teme ju lutem shkruani opinionin ose experiencen tuaj per x pozicion te satelitit.

THOR, 1 grade perendim.
    Ne kete sat nuk mungon sporti champions, ITALIAN, ENGLISH, dhe German(s), Filma, Muzike. Paketa Digitv/Canal Digital nordic fale Abres.

Kush pozicion tjeter ja vlen te shikojme, duke pare qe Hotbird pak nga pak po del jasht Loje, astra po ashtu eshte jasht loje prej kohes, EW2 fale abres ja vlen DGA... por une dua te dije ndonje sat tjeter,

Sateliti Amos 4 grade ne perendim, kanale ka plot por shumica jane rusisht, megjithate nje dite ku nuk kisha mundesi te shikoja Udinezen MegaSport me mbaroje pune, dhe nje LNB e mbaj per ate kanal sporti.

Por me nje mars kam vendosur te kaloj ke Eurobird 9 grade lindje, pasi aty do kaloje Kabel Kiosk dhe uroj qe ta shikoj te plote kete pakete.

Pra ku mendoni se ja vlen te pozicionosh sat tend pervec atyre te europes astra hb dhe w2.
    shtoj edhe turksat 42 grade dhe mbylle ketu, se kaq satelite mbulojne territorin shqiptar, per te tjerat jemi jashte orbite shoku

5000k SkinArt's Avatar
    Uploads
    2

jo jo mo e mbyllim me kaq, ka prap pozicione qe ja vlen te diskutosh,

Persh ASTRA 2 / eurobird 28 grade east nuk e di cmendim keni. kanale me shumice ka po kam shekuj qe nuk pozicionohem ne kete pozicion, mbaj mend me analog u ka pas quajt KOPERNIKUS ne ate kohe e mbaja goxha satelitin edhe pse kishte pak kanale.

Po Sirius ja vle?
    po kto te arabve 26e, duke patur parasysh ne te gjithe qe kemi karta te ndryshme ku ja vlen te pozicionohesh ? ndonje mendim nga ato qe kane motora dhe i shetisin shpesh pozicionet do vlente opinioni.

behet fjale per sat ku ka kanale sporti, filma dhe muzike (xXx pak rendesi ka se i shofim ne net) ;P

persh lexuesve.

→→→Admin←←← Fiku75's Avatar
    Uploads
    39

un e perdor dhe motorin por me te thene te drejten me teper per ne vlen 19E 16E 13E kto jane ato ku mund te elenisemi.
    se sa per filma ke sa te duash pa pasur nevoje te shkosh as ke 26E as ke 39E as ke 42E sepse mua personalisht me vret veshin gjuha, psh nuk e shikoj do nje film arabisht, turqisht, apo greqisht.

maksimumi veshi me pranon anglishten, italishten dhe frengjishten meqe i flas dhe i kuptoj kto gjuhe por te tjerat aha e oj motorrin per qef se per gje tjeter sja vlen per mu. se harrova preferoj dhe shqipen por e do ska filma te dubluar ne shqip te shpresojme qe te fillojne sa me shpejt.

Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
    jo jo mo e mbyllim me kaq, ka prap pozicione qe ja vlen te diskutosh,

Persh ASTRA 2 / eurobird 28 grade east nuk e di cmendim keni. kanale me shumice ka po kam shekuj qe nuk pozicionohem ne kete pozicion, mbaj mend me analog u ka pas quajt KOPERNIKUS ne ate kohe e mbaja goxha satelitin edhe pse kishte pak kanale.

Po Sirius ja vle?
    po kto te arabve 26e, duke patur parasysh ne te gjithe qe kemi karta te ndryshme ku ja vlen te pozicionohesh ? ndonje mendim nga ato qe kane motora dhe i shetisin shpesh pozicionet do vlente opinioni.

behet fjale per sat ku ka kanale sporti, filma dhe muzike (xXx pak rendesi ka se i shofim ne net) ;P

persh lexuesve.
    nilesat 7*W sport filmat me te fundit+filma indian sa te duash besoj se ne shqiperi shihen shume sepse jane filma me karakter. une do te shtoj dhe satelitin Badr 26*E ketu ndollet pakete orbit+jane dhe disa kanale FTA qe japin filma shume te mire

Contributing Member
    Uploads
    1

Pershendetje cuna.Per mu,e kam thene dhe here tjeter ja vlen te shihet dhe ne 28 grade est,ka shume kanale angleze ku transmetohen filma dhe muzike,jane free,pa llogaritur disa kanale indiane,afrikane dhe arabe e ndonje kinez,mund te zgjedhesh cfare te duash,per me shume shif
    http://en.kingofsat.net/tv-28.5E.php dhe
    http://en.kingofsat.net/tv-28.2E.php
    shikim te kendshem.

Super Moderator fillestari's Avatar
    Uploads
    113

Edhe une e perdor motorrin dhe shof nga 57 grad ne Lindje ne 30 grade ne perendim dhe jam dakort me fat54 per 28.2E eshte pozicion vertete interesant per ata qe skane mundesi te hapin paketa. Kur luajne skuadrat angleze ne champions i japin falas. Por gjithashtu pajtohem me Fikun kur thote se me vrasin veshin keto gjuhet si greke,turke ,arabe apo indiane shkurt muhabeti shume e per lume