Results 1 to 10 of 10

Thread: Deshta T'ju ves diqka Rreth JSC.

 1. #1
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Deshta T'ju ves diqka Rreth JSC.

  Deshta ta di pse ku po dalin qelsat e ri per JSC at e une i mar edhe i qes ne biablo edhe nuk i hap reserveri jam ata kanala edhe deshta ta di a din naj kush me kallxu pse nuk nuk po muj me i pa JSC at ne reserver timin a mos duhet me pas naj softwer te ri a po qka osht ne pytje per me i pa JSC at ok kaq kish per me thon :D

 2. #2
  Contributing Member xaku86's Avatar
  Join Date
  07-11-2008
  Posts
  483
  Uploads
  2

  Re: Deshta T'ju ves diqka Rreth JSC.

  Quote Originally Posted by The-Rock View Post
  Deshta ta di pse ku po dalin qelsat e ri per JSC at e une i mar edhe i qes ne biablo edhe nuk i hap reserveri jam ata kanala edhe deshta ta di a din naj kush me kallxu pse nuk nuk po muj me i pa JSC at ne reserver timin a mos duhet me pas naj softwer te ri a po qka osht ne pytje per me i pa JSC at ok kaq kish per me thon :D
  o plako jsc jane me kode dcw qe nderrohen shpesh dhe tani jane down prandaj nuk te hapen kur te dalin celsa te rinj provoje tung

 3. #3
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Deshta T'ju ves diqka Rreth JSC.

  Vllaqko po tezaki jam e ka kete aparat me emrin Optibox 7710HDCICX edhe ne aparatin e tin hapen JSC at pa i qit hiq qelsa te ri po vetem e ka diablon 2.3 edhe aj i ka JSC at te hapun ne reserverin e tin ata po quditna se une i kom qit di sa her qelsat e ri te JSC po nuk jon hak ok si do qoft ti e ki jep mendimin ton

 4. #4
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Deshta T'ju ves diqka Rreth JSC.

  a dikush a jo naj info per me tregu per qet problem a jo

 5. #5
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Deshta T'ju ves diqka Rreth JSC.

  Pershendetje!
  une skam asnje info konkrete me te dhene shok, por doja me te thone do beje mire te pyesje ate mikun tend qe e hap kanalin, mos ka ndonje satelit te pozicionuar ke NILESAT? mos e ka parabolen me motor dhe e ka cuar andej nga 7w e te tregon ty si e cel kanalin? sepse ne NILESAT sic thojne cunat JSC1234 Hapen, ndersa ne HOTBIRD nuk hap asnje. nuk e di ku po e provon ti per te pare JSC,por ne HB nuk punojne, MENDOJ TE PYESESH NJE HERE ATE MIK TEND QE E HAP Paketen ME SHUME SE VETEM AI MUND TE JAPI NJE PERGJIGJE ME KONKRETE.

  Tung!

 6. #6
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Deshta T'ju ves diqka Rreth JSC.

  aha ok faliminderit shum vllaqko po une vetem ne HotBirt e kom provu per me u hap JSC at po do ta provoj ne intellsat ok kalofshe mir

 7. #7
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Deshta T'ju ves diqka Rreth JSC.

  jo Intelsat shoku, Po NILESAT eshte 7 grade perendim Nilesat 7west JSC vec aty mundesh me e hap. Keshtu thojne te tjere qe e hapin, une smundem se skam satelit ne ket pozicion, po ti nqs ke mundesi provoje ne Nilesat.
  TUNG!

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  06-12-2007
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Re: Deshta T'ju ves diqka Rreth JSC.

  Po eshte e vertete,ne sat. Nilesat 7grade West ne frec 12284V27500 hapen kanalet JSC Sport+1,+2,+3,+4 me Abra.,me softin qe doli sot per reseverat me cipin AliC.Pershendetje....

 9. #9

  Re: Deshta T'ju ves diqka Rreth JSC.

  Quote Originally Posted by shpetim View Post
  Po eshte e vertete,ne sat. Nilesat 7grade West ne frec 12284V27500 hapen kanalet JSC Sport+1,+2,+3,+4 me Abra.,me softin qe doli sot per reseverat me cipin AliC.Pershendetje....
  JSC Sport+1,+2,+3,+4 hapen me ane te aparatit,dhe softi ka dale me date 1.2.09.per momentin jane te hapura tek ali_dvbs_29C dhe starsatUI_29C(starsat sr-x7000d fta
  starsat sr-7200d fta
  starsat sr-x7100 cu
  starsat sr-x7300 cu )

 10. #10
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Deshta T'ju ves diqka Rreth JSC.

  a nuk i hap JSC at diabli cam 2.3 a me qit une Satelitin ne NILESAT a po vetem Abracadabra i hap a po i hap edhe diablo cam 2.3 ok keta deshta ta di

Similar Threads

 1. Question Ndihmė rreth Opticum 4050 CX
  By dreamer_x in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 07-05-2009, 12:04:09
 2. Info Pyetje rreth kartave gama
  By jorida2008 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 23-02-2009, 18:57:00
 3. [Pytje] Rreth Reserverit?
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 17-02-2009, 22:33:01
 4. [Ndihem] Rreth Thor'avė
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 14-02-2009, 22:37:00
 5. rreth diseqc
  By SkinArt in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 29-04-2008, 12:31:01

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •