Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 56

Thread: ndihme nga ekspertet

 1. #1
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  ndihme nga ekspertet

  kam blere nje aparat mvision usb ,por desha me te di a e pranon(lexon) skeden e abracadabra-s

  ciao

 2. #2

  Re: ndihme nga ekspertet

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  kam blere nje aparat mvision usb ,por desha me te di a e pranon(lexon) skeden e abracadabra-s

  ciao
  me vjen keq. JO

 3. #3
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: ndihme nga ekspertet

  Quote Originally Posted by studiounivers View Post
  me vjen keq. JO
  flm shume

  por desha me te di se cfare aparati duhet qe te lexoje abra card

  une kam nje starsat 3500

  dhe nje starsat 50 usb

  ciao

 4. #4

  Re: ndihme nga ekspertet

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  flm shume

  por desha me te di se cfare aparati duhet qe te lexoje abra card

  une kam nje starsat 3500

  dhe nje starsat 50 usb

  ciao
  edhe keto apratura(x50-3500)nuk e lexojne

 5. #5

  Re: ndihme nga ekspertet

  Cobra CB 4200 FTA Black
  Cobra CB 4200 FTA Silver
  Cobra CB 4200 CA Black
  Cobra CB 4200 CA Silver
  Condor 5500 CX Super
  Digi Class DSR-8001 Super Slim
  Digi Class DVB-8005CA Super Class
  DVB 3005 SM
  DVB 2023 Super
  ECHOLINK EL-700 FTA Super
  ECHOLINK EL-3020 IR Plus
  ECHOLINK EL-888 FTA Super & Plus
  FTE MAX S102
  FTE MAX S202
  GOLDVISION SLIM BOX
  GOLDVISION SMART BOX
  GOLD INTERSAT DVB 2023 Super
  Inpax X-2007 FTA Super
  Inpax X-2007 FTA Small Super
  RIFORT DVB-3023 Super
  Rifort DVB-8004 Super
  SAMSAT CA 310 Super
  SAMSAT CA 410 Super
  SAMSAT FTA 100 Super
  SAMSAT FTA 200 Super
  SAMSAT FTA 400 Super
  Starbox dsr 8001 super slim
  Stream BM-150 FTA
  Stream BM-350 CAS
  STAR TRACK ST-15X Super
  STARSAT SR-X10D Super
  STARSAT SR-X20D Super
  STARSAT SR-X30D Super
  STARSAT SR-X22CU Super
  STARSAT SR-X4000D Super
  STARSAT SR-X4200D Super
  STARSAT AG-R5100D Super
  STARSAT AG-R5200D Super
  STARSAT SR-X5300CU Super
  STARSAT SR-X6300CU Super
  starnet 5400 super
  Stream BM 350 CAS
  Stream BM 150 FTA
  Univers U4121
  Univers U4123
  VISION X 210
  VISION X215_____ka dhe te tjera, por keto jane me te miret

 6. #6
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: ndihme nga ekspertet

  Quote Originally Posted by studiounivers View Post
  Cobra CB 4200 FTA Black
  Cobra CB 4200 FTA Silver
  Cobra CB 4200 CA Black
  Cobra CB 4200 CA Silver
  Condor 5500 CX Super
  Digi Class DSR-8001 Super Slim
  Digi Class DVB-8005CA Super Class
  DVB 3005 SM
  DVB 2023 Super
  ECHOLINK EL-700 FTA Super
  ECHOLINK EL-3020 IR Plus
  ECHOLINK EL-888 FTA Super & Plus
  FTE MAX S102
  FTE MAX S202
  GOLDVISION SLIM BOX
  GOLDVISION SMART BOX
  GOLD INTERSAT DVB 2023 Super
  Inpax X-2007 FTA Super
  Inpax X-2007 FTA Small Super
  RIFORT DVB-3023 Super
  Rifort DVB-8004 Super
  SAMSAT CA 310 Super
  SAMSAT CA 410 Super
  SAMSAT FTA 100 Super
  SAMSAT FTA 200 Super
  SAMSAT FTA 400 Super
  Starbox dsr 8001 super slim
  Stream BM-150 FTA
  Stream BM-350 CAS
  STAR TRACK ST-15X Super
  STARSAT SR-X10D Super
  STARSAT SR-X20D Super
  STARSAT SR-X30D Super
  STARSAT SR-X22CU Super
  STARSAT SR-X4000D Super
  STARSAT SR-X4200D Super
  STARSAT AG-R5100D Super
  STARSAT AG-R5200D Super
  STARSAT SR-X5300CU Super
  STARSAT SR-X6300CU Super
  starnet 5400 super
  Stream BM 350 CAS
  Stream BM 150 FTA
  Univers U4121
  Univers U4123
  VISION X 210
  VISION X215_____ka dhe te tjera, por keto jane me te miret

  po dreambox 500 plus a e lexon abra-n ???

 7. #7

  Re: ndihme nga ekspertet

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  po dreambox 500 plus a e lexon abra-n ???
  JO, as dreambox

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: ndihme nga ekspertet

  Quote Originally Posted by studiounivers View Post
  JO, as dreambox
  Cuno po te pyes po opticum 7300 ci2cx me ali chip seria E eshte lexon abren?

  Du pergjigje te sakte

 9. #9

  Re: ndihme nga ekspertet

  Quote Originally Posted by ^^^PIRATI^^^ View Post
  Cuno po te pyes po opticum 7300 ci2cx me ali chip seria E eshte lexon abren?

  Du pergjigje te sakte
  seria ZETA(ali_29E) eshte per keto aparatura>>>>>>>>
  starsat sr-x5300 usb
  starsat sr-x6300 usb
  EL-5060 2CA USB
  EL-3030 IR USB.

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: ndihme nga ekspertet

  Quote Originally Posted by studiounivers View Post
  seria ZETA(ali_29E) eshte per keto aparatura>>>>>>>>
  starsat sr-x5300 usb
  starsat sr-x6300 usb
  EL-5060 2CA USB
  EL-3030 IR USB.
  Cuno nuk me ktheve pergjigje te sakte,a punon abra ke dekoderi qe thashe a jo?

  me ali chip eshte

  Kush eshte e ndonji expert tjeter mund me kthy pergjigje une jam ne pritje,mos qendroni ne dileme ai qe ka bo test le te fole.


  Tung!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. Question Ndihme per SAT +
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 15-01-2011, 10:19:46
 2. Ndihme!!
  By nicko1234 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 15-03-2009, 18:37:25
 3. Ndihme nga ekspertet per EMU
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 11-03-2009, 01:16:30
 4. ndihme
  By angelo_dr in forum Introductions
  Replies: 1
  Last Post: 09-02-2009, 00:54:39
 5. ndihme
  By extralloto in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 13-02-2008, 01:06:16

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •