Page 1 of 29 12361126 ... LastLast
Results 1 to 10 of 285

Thread: Prova per JTAG ODS2000C

 1. #1
  Senior Member inxhinieri's Avatar
  Join Date
  20-02-2008
  Posts
  213
  Uploads
  2

  Arrow Prova per JTAG ODS2000C

  Quote Originally Posted by joher View Post
  Digitalbi ka nxjerre nje soft nga sateliti per ODS3000 si ai i ODS2000 pra asgje te re.
  A ka ndonje TRIM te dije si behet Jtag per ODS2000 pasi per ODS3000 problemi mendoj qe eshte i rezauruar.

  FLM
  jo jo sepse versioni i ri i firmware (update i fundit) 1.40 i ODS3000C me kavo null modem mua me solli probleme.

  kush ka provuar te hedhe programin per frekuencat manuale nje dekoderi me kete firmware?
  Cfare problemesh keni ndeshur?
  Per tu hedhur hidhet 100% por pastaj fillojne problemet.
  Frekuencat manuale i hedh por menuja ka shume probleme dhe kur hiqet e rivendoset spina e dekoderit fshihen automatikisht kanalet ose nuk mund ti rendisesh sipas deshires etj etj, probleme te pakuptimta pasi sa here qe heq e rivendos spinen te pret nganje surprize.

  boh..... nuk e kuptoj

  Ka ndonje qe merr vesh ne kete histori?

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  06-09-2005
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Re: Ods 2000c - 3000c etj soft, firm, etj..

  sot me dt30janar kam bere dy aprate OSD300c qe kishin mare softin e ri 1.40 .Me kabell null ju hodha verionin 1.22 te OSD 3000cci dhe punojne shume mire .Pata fillimisht probleme me hedhjen e kanaleve por kete e zgjidha duke i kerkuar manualisht.Keta aparate i kam testuar per rreth 4 ore dhe s`kane pasur probleme.

 3. #3
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Ods 2000c - 3000c etj soft, firm, etj..

  edhe mua me ra ne dore sot nje aparat i tille dhe nuk munda tia hedh dot programin.pasi beheshe 100% nxirte FAIL dhe me pas aparati kishte shume probleme.me ndimon dot njerei me ndonje soft.

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: Ods 2000c - 3000c etj soft, firm, etj..

  Cuna me J-TAG funksinon 100% pa problem fare tash sa e testova

 5. #5
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Ods 2000c - 3000c etj soft, firm, etj..

  Pirati a mund te me tregosh pak rrugen se si behet se jam i ri ketu dhe nuk e kam te qarte kete punen e j-tag.

 6. #6
  Senior Member inxhinieri's Avatar
  Join Date
  20-02-2008
  Posts
  213
  Uploads
  2

  Re: Ods 2000c - 3000c etj soft, firm, etj..

  Une perdora kete softin

  http://www.satsupreme.com/showpost.p...0&postcount=17

  Funksionoi ne nje dekoder qe ishte hequr nga spina para se te perfundonte update i ver. 1.40 dhe nuk ndizej me. Me kete soft e ringjalla por tjetri qe e kishte marre plotesisht dhe funksiononte, pasi i hodha programin filloi problemet.

  1) nuk fshinte kanalet dhe nuk i levizte per ti renditur sipas qefit
  2) frekuenzat manuale mund te futen por i ruan kanalet e reja ku ti doje qefi

  E hoqa dhe e rivendosa prizen dhe ndodhi
  1) nuk kishte asnje kanal te regjistruar edhe pse me pare kanalet ishin ne rregull
  2) me kerkim automatik u regjistruan prape
  3) mund te levizje kanalet por vetem pak pozicione me poshte ose lart, dmth pa nderruar faqe.

  I bera rikthim ne gjendjen fillestare, e hoqa dhe rivendosa ne prize
  1) kanalet nuk u zhduken por asgje tjeter nuk ndryshoi

  Bera prove axhornimin nga sateliti dhe pasi kerkoi tha se kishte bere aktivizimin e software (booooooh.... kete nuk e kuptova)

  Qe nuk levizte kanalet e kishte vene re edhe i zoti keto kohet e fundit (nuek e di se sa por me shume se dy jave)

  Nje tjeter e re eshte "Ky kanal hapet vetem me dekoder HD"

  Djema mund te vini linket e programeve qe perdoret ju?

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: Ods 2000c - 3000c etj soft, firm, etj..

  Quote Originally Posted by ferrari_666 View Post
  Pirati a mund te me tregosh pak rrugen se si behet se jam i ri ketu dhe nuk e kam te qarte kete punen e j-tag.
  Shif nje here ketu ne forum se kam pa se dikush e ka postu.

  Tung!

 8. #8

  Ods 3000ci v1.40 problem????

  O cuna a ka ndonje zgjidhje per te hequr versionin 1.40 se na cmendi fare .me filen 1.22nuk mund ta zhduk nga aparati e kam provuar ne shume menyra edhe duke e lene ne mes azh.1.40 pasi e kishte mare nje here se mos bllokohej qe pastaj ta startoja me v.1.22dhe pasi mbaronte azhornimi aparati nxirte fail dhe mbante perseri versionin 1.40 a ka ndonje mundesi reale per tja hequr kete version te ndyre ..kompanise hajdute ...respekte cuna.

 9. #9

  Thumbs up Re: Ods 3000ci v1.40 problem????

  Quote Originally Posted by cufo View Post
  O cuna a ka ndonje zgjidhje per te hequr versionin 1.40 se na cmendi fare .me filen 1.22nuk mund ta zhduk nga aparati e kam provuar ne shume menyra edhe duke e lene ne mes azh.1.40 pasi e kishte mare nje here se mos bllokohej qe pastaj ta startoja me v.1.22dhe pasi mbaronte azhornimi aparati nxirte fail dhe mbante perseri versionin 1.40 a ka ndonje mundesi reale per tja hequr kete version te ndyre ..kompanise hajdute ...respekte cuna.
  Dhe une e porovoa nje dekoder me kete version 1.40 dhe nuke ma merr sefterin qe e hapte 1.36 besoje si ky aparat ods 3000 c munde te behet me itag kurse ods 2000 c nuke kemi donje njohuri.

 10. #10

  azhornimi ri i digitalb

  Miredita, para disa disa ditesh u be be azhorinimi i i ri per digitalb.
  Ne menu shkruhet: Programi kryesor 1.40 dhe Programi i nisjes 1.07.
  Si mund te veproj qe shoh edhe kanalet e lira?
  Softi qe ka a mund te fshihet?
  Cilat jane hapat qe duhet vepruar?
  Faleminderit

Page 1 of 29 12361126 ... LastLast

Similar Threads

 1. JTAG or RS232 and ODS2000C
  By inxhinieri in forum English (UK)
  Replies: 21
  Last Post: 02-12-2009, 10:33:09
 2. Jtag ...help
  By r3v3ng3_ro in forum Romanian / Romānă
  Replies: 1
  Last Post: 06-08-2009, 21:58:50
 3. plz help....jtag
  By ctgspy in forum Strong
  Replies: 0
  Last Post: 30-05-2009, 04:21:52

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •