Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17

Thread: sateliti thor

 1. #1

  Question sateliti thor

  Sat thor si mund tagjej,sa larg eshte nga 16 east.

  flm te gjithve

 2. #2
  Senior Member flor1's Avatar
  Join Date
  09-02-2009
  Location
  TIRANE;SHQIPERI
  Posts
  159
  Uploads
  1

  Talking Re: sateliti thor

  eshte te 1.o west.te sigurt fare e ke nqs ke nje motorr i cili nuk do te sherbej vetem per thor por edhe per satelitwe te tjer qe kan kanale shume interesante
  .nqs e blen nje te tille e ke shum te lete.

 3. #3
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: sateliti thor

  Quote Originally Posted by ELISGJYLAMETI View Post
  Sat thor si mund tagjej,sa larg eshte nga 16 east.

  flm te gjithve
  shoku sic e ke antenen ne ate poziocion duhet ta kthesh reth 7 o8 cm nga e diathta, pa nderuar gradcionin, provoje me keto frekuenca 12563 h 27500
  3/4,por dihet me motor eshte me mire, provoje njeher un te keshilloj qe ti maresh me radhe te gjithe satelitet qe vijn me radhe nga e diathta deri sa te arish ke thori,un per vete keshtu e kam gjetur poziocionin pa motor ,eshte pak e lodhshme, duhet te ndieksh gjithmon frekuencat me band me te madhe sepse aty te jep sinjal me te fort,ok, ciao

 4. #4
  Senior Member plakusat2000's Avatar
  Join Date
  10-10-2007
  Posts
  290
  Uploads
  0

  Re: sateliti thor

  shiko 1 here ketu dhe besoj e kupton ne qofte se jo ate here ma mer mendja qe sia thua gradeve
  http://www.lyngsat.com/europe.html

 5. #5
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: sateliti thor

  puno me televizor dhe aparat afer paraboles dhe e gjen kollaj, ndiq linkun e lyngsat per te kontrolluar graded gjithashtu dhe frekuencen e forte qe te rekomanduan, perdor parabole 80cm (100 rekomandohet) 1.30 (rekomandohet urgjentisht) :)

 6. #6

  Re: sateliti thor

  Rrofshi cuna e gjeta.

 7. #7
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: sateliti thor

  Quote Originally Posted by ELISGJYLAMETI View Post
  Rrofshi cuna e gjeta.
  shkelqyer!

  tema konsiderohet e mbyllur atehere

  ******Po e hapim perseri kte teme sepse pati kerkese nga antaret per disa informacjone.

 8. #8

  THOR instalimi

  me falni nese nuk jam ne vendin e duhur por me duhet nje guide sa me e detajuar se si te instaloj satelitin ne drejtim te thor. e di qe kendi eshte 1 west me duket por me shume se kaq nuk i jap drejtim. pre momentin e kam sacin nga hotbird dhe koken tjeter astra. e di edhe qe do me duhet ti humbas te dyja kur ta kthej nga thor. nuk ka problem se do istaloj tjeter sac per keto. nese e mundur ma jepni guiden nga pozicioni ku ndodhem (hotbird astra) per te shkuar thor. shume faleminderit dhe nese nuk eshte vendi duhur per te diskutuar kete me drejtoni ku duhet ju lutem po mos me fshini fare.

 9. #9
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Starsat - Golden Interstar - Yumatu

  Gjej nje frekuence te disponueshme te Thor`i, pastaj rrotulloje sacin afersisht nje pellembe (ne baze koken e sacit) djathtas duke e ulur pak fare koken.
  Provoje me kete Frekuence. 11785 H 28000 5/6

 10. #10
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Starsat - Golden Interstar - Yumatu

  Mirmengjes!
  Cuna jeni gabim ke kjo teme, megjithate eshte nje teme egzistuese Ketu Per momentin eshte e mbyllur pasi eshte rezauruar biseda, do shikoj mundesine mos hapet duke folur me Fiku75, nderkohe mire eshte mos ta vazhdoni chatin ketu pasi do pengoje temen e starsatit. Mire do ishte shqiperia te hapje nje teme te re per kete kerkesen tende.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. au inchis sateliti.org
  By vasilescudaniel in forum Romanian / Romānă
  Replies: 39
  Last Post: 27-11-2009, 01:52:43
 2. Question sateliti thor
  By dritan12 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 09-08-2009, 00:08:28
 3. New Cfar sateliti me pa
  By tironci in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 15-10-2008, 00:50:57
 4. New sateliti.org
  By vasilescudaniel in forum Romanian / Romānă
  Replies: 23
  Last Post: 13-10-2008, 08:48:32
 5. Shtim sateliti ne liste
  By SkinArt in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 17-03-2008, 10:34:04

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •