Results 1 to 7 of 7

Thread: shfrytezim i AMC wirless mobile

 1. #1
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  shfrytezim i AMC wirless mobile

  per te gjithe ata qe jetojne ne shqiperi, besoj se e dine shebimin e ri te amc, wirless mobile. Pyetja ime eshte:
  a ka ndonje menyre per te perdorur kete sherbim, nga telefoni cel. ne PC e me pas ne lidhje me dekoderat linux, duke patur parasysh, qe perdorimi i internetit eshte falas, dhe paguan vetem ate qe shkarkon. e kuptoj qe te kryhet ky eksperiment duhen edhe aksesore te tjere. ju lutem ata qe kane informacione, mbi kete teme, le ti thone, ndoshta bejme ne dicka te vlefshme.

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: shfrytezim i AMC wirless mobile

  po mund te realizosh shume mire nje gje te tille.

  perdor kte linkun ktu

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: shfrytezim i AMC wirless mobile

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  per te gjithe ata qe jetojne ne shqiperi, besoj se e dine shebimin e ri te amc, wirless mobile. Pyetja ime eshte:
  a ka ndonje menyre per te perdorur kete sherbim, nga telefoni cel. ne PC e me pas ne lidhje me dekoderat linux, duke patur parasysh, qe perdorimi i internetit eshte falas, dhe paguan vetem ate qe shkarkon. e kuptoj qe te kryhet ky eksperiment duhen edhe aksesore te tjere. ju lutem ata qe kane informacione, mbi kete teme, le ti thone, ndoshta bejme ne dicka te vlefshme.

  Cuno vetem 5mg jana falas,cka do te thote po hape dy-tre web mbaron falas e pas karikohesh me lek,shpejtseia eshte mjaft e vogel dhe harxhimi i metejshem es hte i modh,dhe nuk mund te lidhet me dekoder linux,nga CEL ne PC munesh e me tej nuk munesh.

  Tung!

 4. #4
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: shfrytezim i AMC wirless mobile

  Quote Originally Posted by ^^^PIRATI^^^ View Post
  Cuno vetem 5mg jana falas,cka do te thote po hape dy-tre web mbaron falas e pas karikohesh me lek,shpejtseia eshte mjaft e vogel dhe harxhimi i metejshem es hte i modh,dhe nuk mund te lidhet me dekoder linux,nga CEL ne PC munesh e me tej nuk munesh.

  Tung!
  per koston ke te drejte, ashtu eshte e kuptova pak vone hilene, ndersa per lidhjen me dm sipas linkut me siper te postuar nga fiku ne teori realizohet.

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: shfrytezim i AMC wirless mobile

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  per koston ke te drejte, ashtu eshte e kuptova pak vone hilene, ndersa per lidhjen me dm sipas linkut me siper te postuar nga fiku ne teori realizohet.
  Me at shpejtesi qe afron AMC nuk realzohet CUNO.


  Tung!

 6. #6
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: shfrytezim i AMC wirless mobile

  Quote Originally Posted by ^^^PIRATI^^^ View Post
  Me at shpejtesi qe afron AMC nuk realzohet CUNO.


  Tung!
  un nuk e di shpejtesine tuaj ne shqiperi por nese kjo oferte mobile qe ofrohet eshte e shpejte sa nje modem 56k normal si ato te kohes se skenderbeut, ose me e larte atehere realizohet sepse e kam testuar vete dhe punon shum mire me nje dm500s

 7. #7
  Junior Member
  Join Date
  06-09-2008
  Location
  Italia
  Posts
  22
  Uploads
  0

  Re: shfrytezim i AMC wirless mobile

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  un nuk e di shpejtesine tuaj ne shqiperi por nese kjo oferte mobile qe ofrohet eshte e shpejte sa nje modem 56k normal si ato te kohes se skenderbeut, ose me e larte atehere realizohet sepse e kam testuar vete dhe punon shum mire me nje dm500s
  ma Gprs punon..jo aq mire po punon (me te shtyme)..diten e mire..

Similar Threads

 1. New Boys On The Bus: Open Mobile Video Coalition Showcases Mobile DTV In DC
  By Sat-Net in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 17-10-2009, 00:36:16
 2. Info T-Mobile brings Bundesliga to mobile TV
  By <<ELVIS>> in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 17-07-2009, 11:05:07
 3. New Solaris Mobile will launch Mobile TV+Audio
  By <<ELVIS>> in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 24-02-2009, 10:53:57
 4. season wirless duolabs
  By blj in forum Season Interface
  Replies: 19
  Last Post: 09-11-2007, 21:13:12

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •