Results 1 to 4 of 4

Thread: 9 grade est ???

 1. #1
  Member krenari's Avatar
  Join Date
  30-06-2008
  Location
  TIRANA/ALBANIA
  Posts
  83
  Uploads
  0

  9 grade est ???

  O miq a di njeri si sinkronizohet ne srx50cu usb satelliti ne fjale pasi ne menu nuk ka asnje info per kete sat. te lista e sateliteve.

 2. #2

  Re: 9 grade est ???

  Quote Originally Posted by krenari View Post
  O miq a di njeri si sinkronizohet ne srx50cu usb satelliti ne fjale pasi ne menu nuk ka asnje info per kete sat. te lista e sateliteve.
  mundesh edhe ta iditosh satelitin ne fjale, eshte kollaj

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: 9 grade est ???

  srx50 e ke kthyer ne golden interstar apo e ke srx50 vertet?

  1. MENU
  2. INSTALATION
  3. ADD (butoni jeshil)
  4. Vendos emrin e sat (Eurobird9) pastaj beji save me butonin jeshil dhe do shikosh ne liste u shtua emri Eurobird
  5. Kalo me te djathten tek Antena POSITIONING (shtyp OK)
  6. Tek Motor Settings gjej USALS
  7. Ulu poshte tek Satelite dhe tek emri konkret Eurobird qe eshte me W = west shyp butonin e kuq EDIT tek Satelite shtyp numrin 9 te telekomandes dhe automatikisht do behet eurobird 9 east. duhet te jete 0.9E (jepi OK tables)

  Keshtu do te vendosesh nje satelit te konfiguruar me te dhene e saj te pozicionimit, mandej duhet te vendosesh me dore frekuencat e Eurobird qe mund ti gjesh kliko ketu

  pyet nqs nuk ecen ose ngec diku.
  pershendetje!

 4. #4
  Member krenari's Avatar
  Join Date
  30-06-2008
  Location
  TIRANA/ALBANIA
  Posts
  83
  Uploads
  0

  Re: 9 grade est ???

  Mbarova pune shoku ,faleminderit.(srx50cu usb to gi770crx, po ci do na jane kthyer si free on air)

Similar Threads

 1. Info Grade quits CEO role
  By <<ELVIS>> in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 25-04-2009, 10:15:50
 2. Question EUROBIRD & ASTRA NE 28.2 GRADE est
  By kapoaug in forum Albanian / Shqip
  Replies: 24
  Last Post: 12-02-2009, 13:36:56

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •