Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: IPKO DHE DigitALB

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  12-01-2009
  Posts
  289
  Uploads
  0

  IPKO DHE DigitALB

  Te nderuar, siq e dime sistemin kabllor IPKO tani e tutje do ta shohim vetem nese abonohemi me nje marres tokesore + kartelen.
  Pytja ime eshte: a ekziston mundesia qe nga nje marres ti percjelli kanalet ne dy apo tre Televizora? (dmth me shiku nje kanal tjeter ne televizorin tjeter).
  Faleminderit paraprakishte.

 2. #2
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: IPKO DHE DigitALB

  vallaj nuk ka me IPKO Numer ni e kemi ne Kosov IPKON :D

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  12-01-2009
  Posts
  289
  Uploads
  0

  Re: IPKO DHE DigitALB

  Quote Originally Posted by The-Rock View Post
  vallaj nuk ka me IPKO Numer ni e kemi ne Kosov IPKON :D
  Qfar pergjegjie em ke dhan hahahhaha, qysh ske pritu me shkru.
  tung

 4. #4
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: IPKO DHE DigitALB

  ahahahah tamon puna me pritu me shkru ketu ne forum na shprehem shka te dojm se shqiptar jena vllaqko :D

 5. #5
  Senior Member inxhinieri's Avatar
  Join Date
  20-02-2008
  Posts
  213
  Uploads
  2

  Re: IPKO DHE DigitALB

  Quote Originally Posted by rotnemh View Post
  Te nderuar, siq e dime sistemin kabllor IPKO tani e tutje do ta shohim vetem nese abonohemi me nje marres tokesore + kartelen.
  Pytja ime eshte: a ekziston mundesia qe nga nje marres ti percjelli kanalet ne dy apo tre Televizora? (dmth me shiku nje kanal tjeter ne televizorin tjeter).
  Faleminderit paraprakishte.
  Sistemin kabllor IPKO do ta shihni me marres tokesor????????? (kete nuk ka teknik qe ta kuptoje se si mund te ekzistoje nje gje e tille)

  Me nje marres sheh vetem nje kanal ne te njejten kohe ne dy tre apo me shume televizore.

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Posts
  131
  Uploads
  0

  Re: IPKO DHE DigitALB

  Nuk eshte marres tokesor por marres kabllor dhe nuk do mund te shikohen dy kanale te ndryshme nga nje resiver.

  tung

 7. #7
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: IPKO DHE DigitALB

  edhe une mendoj si deda se e kemi pa ne TV ka digitalbat se osht rekorderi Kaon edhe per kete arsy nuk mundem me bo asi manovrime :D

 8. #8
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: IPKO DHE DigitALB

  Quote Originally Posted by The-Rock View Post
  edhe une mendoj si deda se e kemi pa ne TV ka digitalbat se osht rekorderi Kaon edhe per kete arsy nuk mundem me bo asi manovrime :D
  ka mor ka zgjidhje. pse sipas jush si bejne kablloret lokale qe i fusin kanalet nepermjet frekuencave UHF-VHF, dhe per me teper me nje bukete prej 40 kanalesh, e sipas jush mos kane gje 40 dekodera te ndezur ne seri. Problemi me teper eshte nga ana e kostos se sa nga ana e zgjidhjes.

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  12-01-2009
  Posts
  289
  Uploads
  0

  Re: IPKO DHE DigitALB

  [QUOTE=The-Rock;347712]edhe une mendoj si deda se e kemi pa ne TV ka digitalbat se osht rekorderi Kaon edhe per kete arsy nuk mundem me bo asi manovrime :D[/QUOTE
  E kuptova, per qashtu spo ja marr hiq se e kam Dreamin um knaqi.
  faleminderit shume.

 10. #10
  Senior Member inxhinieri's Avatar
  Join Date
  20-02-2008
  Posts
  213
  Uploads
  2

  Re: IPKO DHE DigitALB

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  ka mor ka zgjidhje. pse sipas jush si bejne kablloret lokale qe i fusin kanalet nepermjet frekuencave UHF-VHF, dhe per me teper me nje bukete prej 40 kanalesh, e sipas jush mos kane gje 40 dekodera te ndezur ne seri. Problemi me teper eshte nga ana e kostos se sa nga ana e zgjidhjes.
  Ca na ben si kopetent ore se kopetente jemi vete... hahahaha djali kerkon zgjidhje dhe meqe e ke jepe, pastaj vendos ai nese i leverdis apo jo.

  Une te them te drejten nuk kuptova pyetjen lere pastaj ti jap zgjidhje, dhe per ate i thashe qe me nje dekoder tokesor do shohesh nje kanal ne te njejten kohe dhe kaq.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. New Digitalb CCcam 2.0.11 and Digitalb & premiere in Newcs
  By G@ZI in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 5
  Last Post: 10-02-2010, 20:13:45
 2. Digitalb
  By kris78 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 01-12-2009, 01:57:10
 3. Info Digitalb
  By arsenal_82 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 24-01-2009, 19:34:13
 4. digitalb down
  By tinial in forum Echolink
  Replies: 0
  Last Post: 17-12-2008, 17:44:23
 5. Info DigitAlb HD
  By dadi75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 09-10-2008, 16:48:23

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •