Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: Aplioni per bonus familiare!

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  09-11-2008
  Posts
  124
  Uploads
  0

  Aplioni per bonus familiare!

  Pershendetje! Per ato qe jane kryefamiljare dhe me banin ne itali nese jane brenda parametrave te paraqitura nga qeveria italiane perfitojne nje beneficio qe varion nga 200 deri ne 1000 euro nemuaj.Nuk eshte e rendesishme qe personat ne ngarkim te jene me banim ne itali.
  Per pensionist i vetem ....15000 eruro...fiton 200euro
  2 pensioniste .................17000 euro ....... 300 "
  2 pjestare me ...............17000...................450
  4 pjestare me ...............20000...................600
  mbi pese pjestare .............22000..................1000 euro
  Perberle familiare me nje person handicap 35000....1000 euro.
  Por ketu mund te informoheni me sakte.-agenziaentrate.it ose ketu http://www.agenziaentrate.it/ilwwcm/...57ff045f792405
  kjo eshte nj nag masat e reformes ekonomike ne itali por duhet me qene te kujdesshem e njeta gje mund te ndodhe dhe ne vendete tjera te europes.Interesohuni ne agensite e punes.

 2. #2
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Aplioni per bonus familiare!

  clidhje ka me satelitat dhe lodrat e tyre ky lajm?

 3. #3
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Aplioni per bonus familiare!

  Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
  clidhje ka me satelitat dhe lodrat e tyre ky lajm?
  e di qe eshte jashte teme, por meqe behet fjale dhe per ata qe jane ne diaspore dhe mund te perfitojne leke nga ky lajm mendova ta lej disa dite te hapur. besoj se je dakort sepse edhe kjo ndihme eshte edhe pse jashte teme prandaj do e fshi per nja 2-3 dite.

 4. #4
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Aplioni per bonus familiare!

  nqs ti e shikon te arsyeshme une skam asnje kundershtim.

  Pershendetje!

 5. #5
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Aplioni per bonus familiare!

  po eshte gje e mire per shum anetare qe banojn ne itali me behet qefi qe FIKU interesohet dhe per te tjeret pavarshisht se nuk ka lidhje me furumin eshte nje gje humanitare.

 6. #6
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: Aplioni per bonus familiare!

  Quote Originally Posted by anesti01 View Post
  Pershendetje! Per ato qe jane kryefamiljare dhe me banin ne itali nese jane brenda parametrave te paraqitura nga qeveria italiane perfitojne nje beneficio qe varion nga 200 deri ne 1000 euro nemuaj.Nuk eshte e rendesishme qe personat ne ngarkim te jene me banim ne itali.
  Per pensionist i vetem ....15000 eruro...fiton 200euro
  2 pensioniste .................17000 euro ....... 300 "
  2 pjestare me ...............17000...................450
  4 pjestare me ...............20000...................600
  mbi pese pjestare .............22000..................1000 euro
  Perberle familiare me nje person handicap 35000....1000 euro.
  Por ketu mund te informoheni me sakte.-agenziaentrate.it ose ketu http://www.agenziaentrate.it/ilwwcm/...57ff045f792405
  kjo eshte nj nag masat e reformes ekonomike ne itali por duhet me qene te kujdesshem e njeta gje mund te ndodhe dhe ne vendete tjera te europes.Interesohuni ne agensite e punes.
  o nesti po ti rofsh mo shoku , ku paske qen qe na dhe kete lajm ty te lumte goja mo shoku por e di ku qendron problemi, se po ta marin vesh keta pleq e mi qe ka dal ky lajm me mori lumi mua me duhet te nxier euro nga xhepi thuaj shyqyr qe sdin me u fut ne internet keta pleqt e mi se un vallai sme shifnit me ketu,un po bej gati 17 viet ketu ne itali nuk kam pare e degjuar nje iformacion kaq interesant per xhepat tan , te lumt nesti me vertet ke bo pune te mire rofsh dhe njeher per lajmin qe na dhe , ciao nesti mirudegjofshim , ah se harova fiku se mos e jep digitalbi kete lajm kij kujdes

 7. #7
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Aplioni per bonus familiare!

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  o nesti po ti rofsh mo shoku , ku paske qen qe na dhe kete lajm ty te lumte goja mo shoku por e di ku qendron problemi, se po ta marin vesh keta pleq e mi qe ka dal ky lajm me mori lumi mua me duhet te nxier euro nga xhepi thuaj shyqyr qe sdin me u fut ne internet keta pleqt e mi se un vallai sme shifnit me ketu,un po bej gati 17 viet ketu ne itali nuk kam pare e degjuar nje iformacion kaq interesant per xhepat tan , te lumt nesti me vertet ke bo pune te mire rofsh dhe njeher per lajmin qe na dhe , ciao nesti mirudegjofshim , ah se harova fiku se mos e jep digitalbi kete lajm kij kujdes

  marove pun ti me ate pm qe te çova? se sme the mo gjo.

 8. #8

  Re: Aplioni per bonus familiare!

  Quote Originally Posted by anesti01 View Post
  Pershendetje! Per ato qe jane kryefamiljare dhe me banin ne itali nese jane brenda parametrave te paraqitura nga qeveria italiane perfitojne nje beneficio qe varion nga 200 deri ne 1000 euro nemuaj.Nuk eshte e rendesishme qe personat ne ngarkim te jene me banim ne itali.
  Per pensionist i vetem ....15000 eruro...fiton 200euro
  2 pensioniste .................17000 euro ....... 300 "
  2 pjestare me ...............17000...................450
  4 pjestare me ...............20000...................600
  mbi pese pjestare .............22000..................1000 euro
  Perberle familiare me nje person handicap 35000....1000 euro.
  Por ketu mund te informoheni me sakte.-agenziaentrate.it ose ketu http://www.agenziaentrate.it/ilwwcm/...57ff045f792405
  kjo eshte nj nag masat e reformes ekonomike ne itali por duhet me qene te kujdesshem e njeta gje mund te ndodhe dhe ne vendete tjera te europes.Interesohuni ne agensite e punes.

  Mund te shtoj vetem nje gje qe ato qe jane artigian s' perfitojne asnje grosh €, vetem tek faturat e dritave dhe te ujit ( bonus bolletta)
  Pershendetje

 9. #9
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: Aplioni per bonus familiare!

  Quote Originally Posted by andreas_al View Post
  Mund te shtoj vetem nje gje qe ato qe jane artigian s' perfitojne asnje grosh €, vetem tek faturat e dritave dhe te ujit ( bonus bolletta)
  Pershendetje
  ke te drejt ashtu eshte por dhe un doja te fliosia pak per nestin qe e ka hap kete tem,doja ta shifia pak nestin me gjith keto gjena qe tha kur te mar busten e janarit 2010 dhe pastaj te flasi me mua po te doj dhe ne privat,sa leuro do ti ngelen ne xhep i ka ber pak ndryshe llogarit nesti ,eh mo lal, nesti duhet te kuptoj cfar do te thot: detrazione delle tasse , dhe jo fitimet neto qe ka pare ne agjensin e hetrate. kaq kisha sflas me pe kete tem per mua tem e mbylur, fiku shife vete e bej, sian lajme per te pare keto dhe per te degjuar , gjithe tre mirat

 10. #10

  Re: Aplioni per bonus familiare!

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  nesti duhet te kuptoj cfar do te thot: detrazione delle tasse
  Do te thote qe te zbriten nga taksat qe ti paguan

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. New Virgin reveals 2009 bonus scheme
  By <<ELVIS>> in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 14-04-2009, 09:00:23

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •