Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 38

Thread: cardsharin 7100cx

 1. #1
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Arrow cardsharin 7100cx

  Si po ja kaloni kam nje opticum 7100cx edhe doja ti beja cardsharing programin e kam po nuk po di nga tia filloj
  A ka ndonje ketu qe mund te me ndihmoje pra te me trgoje cfare rruge duhet me ndjek ju lutem a mundeni me me tregu

 2. #2
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: cardsharin 7100cx

  shko tek menu -system dhe shkruaj cfare informacioni ka aparati te gjtha.

 3. #3
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Re: cardsharin 7100cx

  Quote Originally Posted by tamo View Post
  shko tek menu -system dhe shkruaj cfare informacioni ka aparati te gjtha.
  Faliminderit per pergjigjen tamo

  Ja tek i ke:


  model id : turman 5119 HOUSE

  hardware version 5119

  software version 2.4.51 emu

  loader version 1.6.0

  latest update 16; 24; 13oct 28 2008

  manufacture truman


  keto jane te gjitha

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  02-02-2008
  Posts
  154
  Uploads
  2

  Re: cardsharin 7100cx

  Shtyp 9339,pastaj opcionin e dyt e shtyp,edhe e gjen sharemax ok.Pastaj programin open vpn 2.1 rc 15 e hap nese e ke instalu ne pc,dhe se fundi programin sharemax 5.7 klikon te shenja "X" ska tjeter tung.Nese nuk ke sukses shkruaj neser ne ms para dite.

 5. #5
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: cardsharin 7100cx

  Quote Originally Posted by kemaa.rr View Post
  Shtyp 9339,pastaj opcionin e dyt e shtyp,edhe e gjen sharemax ok.Pastaj programin open vpn 2.1 rc 15 e hap nese e ke instalu ne pc,dhe se fundi programin sharemax 5.7 klikon te shenja "X" ska tjeter tung.Nese nuk ke sukses shkruaj neser ne ms para dite.
  kemaa.rr te ftoj te prezantohesh ketu:http://www.satsupreme.com/showthread...=67009&page=11

 6. #6
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: cardsharin 7100cx

  shiko se dhe kjo te ndihmon per sharing ke dhe ndihme dhe programe ketu

 7. #7
  Junior Member
  Join Date
  25-03-2009
  Posts
  15
  Uploads
  0

  Re: cardsharin 7100cx

  a mund te me ndihmoj dikush na ga ju te me dergoj te gjitha gjerat qe me nevoitet te boj cardsharing ne resiverin tim opticum 7100cx

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  02-02-2008
  Posts
  154
  Uploads
  2

  Re: cardsharin 7100cx

  Po un te ndihmoj neser deri kah ora 14:00 pas dite nese ka rrym .

 9. #9
  Junior Member
  Join Date
  25-03-2009
  Posts
  15
  Uploads
  0

  Re: cardsharin 7100cx

  a mund te me ndihmosh qe me ke then te me gjesh te gjitha gjerat qe nevoiten per te ber cardsharing ne reseverin tim opticum 7100cx e kan instaluar software ID MODEL: TRUMAN_5119_HOUSE
  VERSION HARDWARE:5119
  VERSION SOFTWARE:2.4.51 EMU
  VERSION LOADERI 1.6.0
  PERDETSIMI I FUNDIT:16:24:13 OCT 28 2008
  PRODHUESI TRUMAN PRES PERGJIGJE TE SHPEJTA NESE KA MUNDSI

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  02-02-2008
  Posts
  154
  Uploads
  2

  Re: cardsharin 7100cx

  O burr tani jam ne pun e nuk muj me komuniku me ty ne mesenger e neser po prap para dite.Tani mundesh veq me telefon o44 ose 049

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. Opticum Dektis 7xxxx
  By bangelis99 in forum Greek / Ελληνικά
  Replies: 16
  Last Post: 12-02-2010, 20:05:26
 2. Help needed for 7000CX and 7100CX
  By nopar in forum Opticum
  Replies: 0
  Last Post: 10-06-2008, 08:31:08
 3. Ajuda cardsharin dreambox 7020
  By luiscbr in forum Portuguese / PortuguÍs
  Replies: 0
  Last Post: 17-11-2005, 00:56:20

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •