Results 1 to 7 of 7

Thread: nje informacion i vogel

 1. #1
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  nje informacion i vogel

  persh cuna,
  dua ti bej te gjitha kokat e sat "gjithesej kater" qe secila prej tyre te kete shume dalje persh nje koke 5 ose me shume dalje ne total mund te shkojne 20 kabulla qe qarkullojne ne 4 diseqc. pyetja eshte A KA HUMBJE SINJALI KUR KOKA SHPERNDAN ME SHUME SE NJE KABULL?

 2. #2

  Thumbs up Re: nje informacion i vogel

  Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
  persh cuna,
  dua ti bej te gjitha kokat e sat "gjithesej kater" qe secila prej tyre te kete shume dalje persh nje koke 5 ose me shume dalje ne total mund te shkojne 20 kabulla qe qarkullojne ne 4 diseqc. pyetja eshte A KA HUMBJE SINJALI KUR KOKA SHPERNDAN ME SHUME SE NJE KABULL?
  pyetje interesante kjo,me thene te drejten nuk e kam provur ndonje here kete pune pasi disponoj >motor<....duhet te ket humbje te vogel

 3. #3
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: nje informacion i vogel

  kam 2 antena secila ka koke (lnb) me 4 dalje edhe nuk kane humje sinjali fare , kokat jane 0.3db

 4. #4
  Senior Member inxhinieri's Avatar
  Join Date
  20-02-2008
  Posts
  213
  Uploads
  2

  Re: nje informacion i vogel

  Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
  persh cuna,
  dua ti bej te gjitha kokat e sat "gjithesej kater" qe secila prej tyre te kete shume dalje persh nje koke 5 ose me shume dalje ne total mund te shkojne 20 kabulla qe qarkullojne ne 4 diseqc. pyetja eshte A KA HUMBJE SINJALI KUR KOKA SHPERNDAN ME SHUME SE NJE KABULL?
  Nuk e kam te qarte cfare skeme do perdoresh pasi ka shume skema qe mund te realizosh impiantin. Varet nga cilesia e paisjeve qe do perdoresh, varet nese do montosh mishelatore etj etj.
  Edhe po pate humbje sinjali pasi te kesh blere kokat, diseqc, etj... nuk behet nami nese shton edhe nga nje perforcues.

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: nje informacion i vogel

  Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
  persh cuna,
  dua ti bej te gjitha kokat e sat "gjithesej kater" qe secila prej tyre te kete shume dalje persh nje koke 5 ose me shume dalje ne total mund te shkojne 20 kabulla qe qarkullojne ne 4 diseqc. pyetja eshte A KA HUMBJE SINJALI KUR KOKA SHPERNDAN ME SHUME SE NJE KABULL?
  O Cuno normal qe nuk ka humbje,se per kete qellim eshte bo me disa dalje

  Tung!

 6. #6
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: nje informacion i vogel

  flmn per sugjerimet, idene dhe postimin e mendimit tuaj,
  FIKU mund ta mbyllesh

  Pershendetje!

 7. #7
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: nje informacion i vogel

  Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
  flmn per sugjerimet, idene dhe postimin e mendimit tuaj,
  FIKU mund ta mbyllesh

  Pershendetje!
  u tha u be.

Similar Threads

 1. Kurjozitet Informacion
  By SkinArt in forum Albanian / Shqip
  Replies: 28
  Last Post: 09-06-2009, 15:03:34
 2. Question Informacion kaon ksc 570 C.I
  By riky222000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 31-12-2008, 00:36:27
 3. Informacion firmware
  By ahorasi in forum Spanish / Español
  Replies: 0
  Last Post: 05-01-2008, 18:02:39
 4. ayuda e informacion
  By lavinguda1 in forum Spanish / Español
  Replies: 1
  Last Post: 07-10-2006, 21:10:14
 5. informacion
  By lavinguda1 in forum Technosat
  Replies: 0
  Last Post: 03-10-2006, 00:06:35

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •