Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: Tv21 Ka thor probleme

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  21-11-2008
  Posts
  14
  Uploads
  0

  Tv21 Ka thor probleme

  Kerkoj ndim prej dikuj Saqin e kom 90 e nuk po ma kap val ka e signjal e krejt ne rregull po nuk po kuptoj pse.
  nje mik i imi e ka saqin 70 meduket e te aj po bon
  falimenderit

 2. #2
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Tv21 Ka thor probleme

  e ke nxjere me pare kete kanal?

  une e kam 90cm parabolen dhe ne tirane e nxjere rtv21 plus ndersa tv21 dhe kohavision jane me pagese dhe une sjam abonuar per to.

  por doja te dija e nxirje me pare kete kanal apo po e kontrollon per here te pare?

 3. #3
  Junior Member
  Join Date
  21-11-2008
  Posts
  14
  Uploads
  0

  Re: Tv21 Ka thor probleme

  rtv21 plus pa pare osht pse te aj miku po bon e te une jo shum ineteresant
  Frekuenca: 11.267 MHz 8.800. Polarizimi

 4. #4
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Tv21 Ka thor probleme

  frekuencen me duket se duhet me e vone me dore
  (manualisht pasi aparati nuk e disponon), 'te paktem aparati im se disponon'
  frekuencen e ke gabim, duhet te jete si me poshte:

  TP Freq
  12735
  Polarisation
  V
  DVB System Encryption
  Irdeto 2 (rtv21 / 21 popullore free)
  SR (symbol rate)
  8800
  FEC
  5/6
  Harta

  Provoje nje here keto me larte, po sinjal ke kanalet e tjera a ke? prsh ke DIGITV ke sinjal?

 5. #5
  Junior Member
  Join Date
  21-11-2008
  Posts
  14
  Uploads
  0

  Re: Tv21 Ka thor probleme

  Poo kam sinjav dek digi tv po edhe manualisht jom kam jep frekuencat 12735 v 8800 po nuk po ban nejse skem qka me bo.

 6. #6
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: Tv21 Ka thor probleme

  Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
  frekuencen me duket se duhet me e vone me dore
  (manualisht pasi aparati nuk e disponon), 'te paktem aparati im se disponon'
  frekuencen e ke gabim, duhet te jete si me poshte:

  TP Freq
  12735
  Polarisation
  V
  DVB System Encryption
  Irdeto 2 (rtv21 / 21 popullore free)
  SR (symbol rate)
  8800
  FEC
  5/6
  Harta

  Provoje nje here keto me larte, po sinjal ke kanalet e tjera a ke? prsh ke DIGITV ke sinjal?
  e provova dhe un kete frkuence te them te drejten nuk pata sinjal sado kam anten 120 dhe motor por skam sinjal eshte nje frekuenze me bande te vogel

 7. #7

  Re: Tv21 Ka thor probleme

  frekuenca esht po ajo 12735v por ki parashysh qe lbn e thorit dyhet te jet pak me lart se 16 apo 13 n e kam ok

 8. #8
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: Tv21 Ka thor probleme

  Quote Originally Posted by davide71 View Post
  frekuenca esht po ajo 12735v por ki parashysh qe lbn e thorit dyhet te jet pak me lart se 16 apo 13 n e kam ok
  jam dakort me ty por te them te drejten dhe nje pamie te mire skam jo , mund te them qe kam nje pallat perpara dhe me pengon por gjihsesi kanalet e tiera te thorit kam sinjal por jo 100% eshte i dobet, gjithe sesi varet dhe nga dekoderi un kam nje humax dhe starsat ,osd 3000 dhe sinjal me te fort dhe te qendushem kam me humaxin,

 9. #9
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Tv21 Ka thor probleme

  cuna une me pjate 90cm kam gjithsej 58% sinjal, pra jo shume normal po kaq e kam dhe ne frekuencen e paketes shqiptare albanicasat ku eshte tv21, rtv21 dhe kohavision. mbaj mend qe frekuencen e vendosa me dore dhe prita pak 10sek duke ndejtur ne frekuence sepse me te paren sma kapte me aparat starsat srx6300 cu, megjithate provoni nje here keshtu keto frekuenca

  12735
  12734
  12736

  mbaj mend qe disa kanale nuk mi hapte me frekuencen origjinale por me duhet te levizja ndonje numer dhe per cudi ecte, provojeni nje here, ose kur jeni ke polarization levizeni here pas here lart poshte V/H me telekomande disa here shpejte dhe shikoni ndryshon ndonje gje tek sinjali?

  frekuenca e kanaleve shqiptare eshte pak me e dobet ne krahasim me digitv "pak fare", por ne tirane mua me del, me pak veshtiresi po del. bejeni nje here prove duke nderruar numrin e TPfreq por jo shume numra lart e poshte "nga nje ose dy numra"... dhe na shkruani ndonje gje.

  Pershendetje

 10. #10
  Junior Member
  Join Date
  21-11-2008
  Posts
  14
  Uploads
  0

  Re: Tv21 Ka thor probleme

  ok njeri flm shum per kete ndim do e per voj njeher

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Question thor 3/6-ku
  By paulibvro in forum Romanian / Română
  Replies: 2
  Last Post: 03-11-2009, 02:13:52
 2. Update THOR 1.0w KEY
  By falconet in forum Conax
  Replies: 1
  Last Post: 24-04-2009, 22:02:20
 3. New THOR CENTRALE... 7W o 5E ???
  By SSSMMM in forum Italian / Italiano
  Replies: 19
  Last Post: 15-03-2009, 22:49:35
 4. Thor
  By aldoetoto in forum French / Français
  Replies: 5
  Last Post: 01-03-2009, 21:03:27
 5. Question uw 143 hd on thor
  By skomedal in forum Diablo Cam
  Replies: 6
  Last Post: 07-11-2008, 16:32:45

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •