Results 1 to 9 of 9

Thread: PPV (Pay per view)

 1. #1
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  PPV (Pay per view)

  Pershendetje
  Marr shkak nga reklama qe i ben DGA ketije lloj sherbimi, doja te dija opinion tuaj dhe atyre qe e kane aktualisht ne shtepite e tyre, eshte vertet kjo mundesia dhe sherbimi me i mire qe mund te na jepet per te pare?

  Personalisht mbase jam prapa me kohen, por procedura qe ofrohet me duket aventure. PIN, SMS, AKTIVIZIM, GERVISH, MBUSH LIRO CREDIT dhe fundja per ca per te pare nje film? qe fare mire mund ta shikoj dhe pa keto procedura te tejzgjatura ne tv te tjera, ne dvd ose kinema per qejf tim dhe te dashurve te mi, shoqeri fam etj...

  Mua kjo metode PPV dhe procedura e tyre sme pelqen fare, mbase jam shume pertac per te bere keto gjera paraprake per te pare dicka, ose kohen time nuk dua ta harxhoj per burokracite e tv, por vertet sme duket asgje interesante me kete PPV vetem nga reklama qe kam pare ne DGA.

  Jepni ndonje koment per kete sherbim.

 2. #2

  Re: PPV (Pay per view)

  Keta ofrojne si gjithnone llux mbi lluxet!!

 3. #3

  Re: PPV (Pay per view)

  Po disa nga keto filmat e dga qe i shoh reklame per digigold, mbaj mend qe i kam pare qe kur ka qene Premiere ne Nagra 2...imagjinoni ca filmash japin pastaj. Per mua s'ia vlen fare, me mire futja e shkarkoji vete nga interneti filma me te rinj se ato, sesa te shohesh filmat e digigold

 4. #4
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: PPV (Pay per view)

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  Pershendetje
  Marr shkak nga reklama qe i ben DGA ketije lloj sherbimi, doja te dija opinion tuaj dhe atyre qe e kane aktualisht ne shtepite e tyre, eshte vertet kjo mundesia dhe sherbimi me i mire qe mund te na jepet per te pare?

  Personalisht mbase jam prapa me kohen, por procedura qe ofrohet me duket aventure. PIN, SMS, AKTIVIZIM, GERVISH, MBUSH LIRO CREDIT dhe fundja per ca per te pare nje film? qe fare mire mund ta shikoj dhe pa keto procedura te tejzgjatura ne tv te tjera, ne dvd ose kinema per qejf tim dhe te dashurve te mi, shoqeri fam etj...

  Mua kjo metode PPV dhe procedura e tyre sme pelqen fare, mbase jam shume pertac per te bere keto gjera paraprake per te pare dicka, ose kohen time nuk dua ta harxhoj per burokracite e tv, por vertet sme duket asgje interesante me kete PPV vetem nga reklama qe kam pare ne DGA.

  Jepni ndonje koment per kete sherbim.
  per mua DGA nuk ja vlen fare si per emisionet dhe per filmat pa diskutuar cmimin. Per sa i perket PPV ato filma qe i jep une per vete i kam shkarkuar te pakten para 6 muajsh nga interneti dhe i kam pare. me sa po shoikoj Tring po e sfidon DGA dhe PPV per filmat.

 5. #5
  Member krenari's Avatar
  Join Date
  30-06-2008
  Location
  TIRANA/ALBANIA
  Posts
  83
  Uploads
  0

  Re: PPV (Pay per view)

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  Pershendetje
  Marr shkak nga reklama qe i ben DGA ketije lloj sherbimi, doja te dija opinion tuaj dhe atyre qe e kane aktualisht ne shtepite e tyre, eshte vertet kjo mundesia dhe sherbimi me i mire qe mund te na jepet per te pare?

  Personalisht mbase jam prapa me kohen, por procedura qe ofrohet me duket aventure. PIN, SMS, AKTIVIZIM, GERVISH, MBUSH LIRO CREDIT dhe fundja per ca per te pare nje film? qe fare mire mund ta shikoj dhe pa keto procedura te tejzgjatura ne tv te tjera, ne dvd ose kinema per qejf tim dhe te dashurve te mi, shoqeri fam etj...

  Mua kjo metode PPV dhe procedura e tyre sme pelqen fare, mbase jam shume pertac per te bere keto gjera paraprake per te pare dicka, ose kohen time nuk dua ta harxhoj per burokracite e tv, por vertet sme duket asgje interesante me kete PPV vetem nga reklama qe kam pare ne DGA.

  Jepni ndonje koment per kete sherbim.
  Shoku mire bere qe e hape si diskutim, kjo eshte vjedhja e rradhes nga dgalbi. Duke perfituar nga mosditja e nga izolimi i shqiptareve ata tani po bejne cfare te duan. duke patur nje interes per big brother nga sondazhet e edicionit te 1, kete rradhe mjeshtrat e vjedhjes se digitalb vendosen tja marrin ne maksimum paret shqiptareve.kjo si 1 nga shembujt e shumte per diskutime. Pyesni njehere si funksionon ppv ne europe, porosia behet me kod te posatcem dhe cmimet per produktet te vijne ne fature abonimi ne fund te muajit ne baze te eventeve qe ke kerkuar per te pare,psh. Sky italia te afron paketen baze mondo sky per x euro ne muaj dhe eventet e tjera me te kerkuara ti ve ne dispozicion me ane te nje njoftimi kundrejt cdo cmimi per cdo event dhe kushdo ka te drejten te zgjedhe se sa te shpenzoje,kurse mjeshtrat tane te detyrojne te blesh karten,te kalosh 1000 tapa me pine e te tjera per ca shpifesira qe dhe digi tv ka 4 muaj qe i ka dhene.

 6. #6

  Re: PPV (Pay per view)

  Te harxhosh leket kot per te pare "the last samurai"(tom cruise) ne digi gold eshte njesoj si me i hudh leket ne rruge.kto te dga kan ik nga trute dhe duhet gati 40000 leke te reja qe te shofesh paketen e plote plus HD dhe e bukra eshte se te dhembin syt kur shef ndonje neshje tek supersport nga kualiteti prej leshi qe ka.nga fonte shume te aferta me digitalbin kto te fundit neshjet qe ti paguan per ti pare nga kjo kompani leshi ato nuk bejn gje tjeter vecse sa i gjejne ndeshjet nga interneti dhe ta shesin gje kjo qe me u bo ne ndonje vend tjeter qeveria e shkrin komplet si kompani

 7. #7
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: PPV (Pay per view)

  Cuna personalisht DGA i kam hequr vize te kuqe, dhe ky progamacion qe transmetojne keta ne PPV tregon qe kane nje krize ne blerjen e programeve te reja. U mungon vizioni, apo u mungojne parate, kete nuk e di. Dhe fakti qe kane arritur deri ketu eshte fale klienteles se diaspores, ngaqe nevoja per te pare dhe degjuar shqip ne vendet ku jetojne eshte bere e nevojshme ,pavarsisht se u fusin sa krahu, me keto idiotsirat.

 8. #8
  Member kingswood's Avatar
  Join Date
  05-07-2008
  Location
  BRISTOL.UK
  Posts
  45
  Uploads
  0

  Re: PPV (Pay per view)

  Tjeta juj te gjitheve,meqene se e hapi ai shoku kete bisede po flas dhe une nj 2 fjale ,jane ba shume hajduta,ku do i marrin leket ai fshatari apo ai qytetari qe nuk ka pune mose shif ne qe jena ne emigracion se ne e kena nji lek,siq tha ai shoku me pare ato filma qe jep digigoldi eshte absolut vjedhje lekesh ato filma jane vjeter dhe ne i kena pa ,po them per ne qe jetojme jashte nuk di per ato qe jetojne ne shqipni,une kurre nuk kam ble as nji her card digitalbi as receiveren e tyre sepse neser me te maru karta as kanalet qe jane free te hujat nuk i shef dot,mbase unk kam munesi per nji kohe me e mbushe po du me pa kanale te huje evropiane qe jane free ,keshtu qe une jetoj ne Angli e varem nga ato hajduta,i kam pa kanalet me diablo dhe prap po ja shofe kanale me card sharing per mu nuk ka ndryshu kure gje po me dhimet ato shqipet qe ishin me diablo cam & me card m2 plus e ra kanalet po prap do ja hapin paketen,keshtu nuk du qe te varem prej atyre ,ky eshte opinioni im gjith se si njerzit kan mendimet e veta ,Tringu eshte 100% ma i mire na u ka merzit digitalbi,me nderime kingswood,cool

 9. #9
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: PPV (Pay per view)

  ksaj i thone vjedhje vllezer asgje me shume ajt se sdo e kene te gjate sa te regullohet tregu dhe konkurenca do e ulin b***en e hunden.

Similar Threads

 1. sex view
  By mikame in forum CCW and DCW
  Replies: 105
  Last Post: 09-06-2009, 12:11:49
 2. S*x view kai *o*a
  By Vreston in forum Greek / Ελληνικά
  Replies: 4
  Last Post: 21-03-2009, 11:55:45
 3. how to view
  By wanna in forum Dreambox
  Replies: 0
  Last Post: 22-08-2008, 19:14:29
 4. Sex View dcw add-16/04
  By 8ergladiatore4 in forum BISS
  Replies: 5
  Last Post: 11-05-2007, 11:36:48

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •