Results 1 to 5 of 5

Thread: Kanalet shqip ne AMC4 104West encrypted ne Irdeto2

New Member
    Uploads
    0

Kanalet shqip ne AMC4 104West encrypted ne Irdeto2

Mirembrema te gjitheve! Eshte hera e pare qe po shkruaj ne kete forum dhe hera e pare qe po shkruaj ship ne nje forum teknik! Me ne fund mendoj se ky eshte nje vend i pershtatshem per te shkembyer informacion dhe mesuar me shume ne kete drejtim. Doja te dija ne se eshte e mundur per te marre (ketu ne USA) kanalet e Top channel, Top news dhe Folk+ qe tani trasmetohen ne AMC4 satellite per kontinentin USA me sistemin Irdeto2. Une kam te instaluar 2 Dreamboxes, 1 DM500 dhe nje DM7020s dhe mund te marr sinjalin per keto stacione. Pyetja qe kam eshte se ku mund te gjej nje Irdeto2 card? Dreambox ka dy CI slots qe mund te lexoj smartcards. Eshte e mundur te merren keto stacione pa karte? Ka emulator per Irdeto2? Po cardsharing? Ka server qe ofron Ideto2 service?

Ju faleminderit,

Contributing Member xaku86's Avatar
    Uploads
    2

Re: Kanalet shqip ne AMC4 104West encrypted ne Irdeto2

Quote Originally Posted by ddywz View Post
    Mirembrema te gjitheve! Eshte hera e pare qe po shkruaj ne kete forum dhe hera e pare qe po shkruaj ship ne nje forum teknik! Me ne fund mendoj se ky eshte nje vend i pershtatshem per te shkembyer informacion dhe mesuar me shume ne kete drejtim. Doja te dija ne se eshte e mundur per te marre (ketu ne USA) kanalet e Top channel, Top news dhe Folk+ qe tani trasmetohen ne AMC4 satellite per kontinentin USA me sistemin Irdeto2. Une kam te instaluar 2 Dreamboxes, 1 DM500 dhe nje DM7020s dhe mund te marr sinjalin per keto stacione. Pyetja qe kam eshte se ku mund te gjej nje Irdeto2 card? Dreambox ka dy CI slots qe mund te lexoj smartcards. Eshte e mundur te merren keto stacione pa karte? Ka emulator per Irdeto2? Po cardsharing? Ka server qe ofron Ideto2 service?

Ju faleminderit,
    per te gjitha pyetjet qe ti ke un po i bie pak shkurt ty mund te ndihmoj vetem ndonjeri qe jeton ne amerik dhe qe disponon kte paket te dga ne amc4 sepse ne qe jemi ne europe nuk e kapim dot kte satelit dhe normalish i bie qe nuk kemi as servera per kte paket qe ti kerkon uroj qe ne kte forum te ket ndonje antar qe jeton ne amerik dhe te ndihmoj nese mundet

New Member
    Uploads
    0

Feleminderit xaku86 per pergjigjen e shpejte. Une kontaktova Satellite provider ketu ne USA qe per keto stacione eshte Home2US por keto duan te shesin gjithe paketen, dmth, receiver, Dish me LNB, dhe karten. Mua nuk me duhet keto pasi kam instaluar T-90 nga wavefrontier ku mund te marr c'do satelit brenda harkut 40 degrees pa levizur dishin. Keshtu qe instalova nje KU band LNB per AMC4 dhe gjithe ajo qe me duhet eshte Irdeto2 card.
    Do vazhdoj te kerkoj per ndonje rrugedalje...

Faleminderit per ndihmen,

Contributing Member xaku86's Avatar
    Uploads
    2

Quote Originally Posted by ddywz View Post
    Feleminderit xaku86 per pergjigjen e shpejte. Une kontaktova Satellite provider ketu ne USA qe per keto stacione eshte Home2US por keto duan te shesin gjithe paketen, dmth, receiver, Dish me LNB, dhe karten. Mua nuk me duhet keto pasi kam instaluar T-90 nga wavefrontier ku mund te marr c'do satelit brenda harkut 40 degrees pa levizur dishin. Keshtu qe instalova nje KU band LNB per AMC4 dhe gjithe ajo qe me duhet eshte Irdeto2 card.
    Do vazhdoj te kerkoj per ndonje rrugedalje...

Faleminderit per ndihmen,
    nqs ke instaluar emulatorin cccam ne dm tend te duhet vetem te blesh karten e abonimit per kto kanale sepse emulatori cccam lexon cdo lloj sistemi sic esht conax nagra irdeto viaccess seca dhe gjith te tjerat

nqs se do te blesh karten origjinale ne usa,ka nje numer telefoni (ta sjellin karten ku banon) qe une e kam pasur pasi ma ka kerkuar nje shok nga amerika por nuk mbaj mend ku e kam marre.