Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: Kush me ndihmon per ART, CANAL DIGITAAL dhe SHOWTIME

 1. #1

  Kush me ndihmon per ART, CANAL DIGITAAL dhe SHOWTIME

  Pershendetje te gjitheve!
  Dua te me ndihmoni si te kap keto kanale; ART dhe SHOWTIME(Nilesat 7W) CANAL DIGITAAL(Thor 0.8w).
  Kam antene te dga gri 80x75 te pajisur me motor, por kam problem se nuk i gjej keto kanale.
  Kush me thote a mundet te kapen keto kanale me kete antene?
  Ju falenderoj per pergjigjet.

 2. #2

  Re: Kush me ndihmon per ART, CANAL DIGITAAL dhe SHOWTIME

  Quote Originally Posted by elton204 View Post
  Pershendetje te gjitheve!
  Dua te me ndihmoni si te kap keto kanale; ART dhe SHOWTIME(Nilesat 7W) CANAL DIGITAAL(Thor 0.8w).
  Kam antene te dga gri 80x75 te pajisur me motor, por kam problem se nuk i gjej keto kanale.
  Kush me thote a mundet te kapen keto kanale me kete antene?
  Ju falenderoj per pergjigjet.
  po po kapen,do te thoja shume mire

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  06-12-2007
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Re: Kush me ndihmon per ART, CANAL DIGITAAL dhe SHOWTIME

  Elton,per te precizuar sa me lart ,Canal Digitaal punon tek Astra 19.2west,jo tek Thor.Tek Thor eshte Canal Digital Nordic.Kurse per ti gjetur i gjen kollaj me sacin dhe motorrin qe ke sepse i kam provuar vete.Pershendetje!!!

 4. #4
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: Kush me ndihmon per ART, CANAL DIGITAAL dhe SHOWTIME

  po more cuno me then kam ndejt 3 ore per te kap kete satelit dhe nuk ja arrita dot me kap showtime se duan parabole 120 cm une 90 cm dhe nuk me i kap dot

 5. #5
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Lightbulb Re: Kush me ndihmon per ART, CANAL DIGITAAL dhe SHOWTIME

  Ku esht problemi ,,ne qoft se ti nuk te ben kepuca mos don te presesh kemben ,a si???

 6. #6
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Kush me ndihmon per ART, CANAL DIGITAAL dhe SHOWTIME

  une e kam thene shpesh qe pjatat/parabolat 90cm ne shumicen e rasteve nuk kemi gjo me disa frekuenca ne THOR, NILESAT, TELECOM2D, ASTRA 23E, dhe ndonje tjeter 90% te rasteve me pjate te tille as qe kapen te gjtha, prsh ke THOR kap cdo gje por jo te plote paketen canal digital nordic, tek Nilesat kap cdo gje por jo paketat ART ose Showtime, tek Telecom2d smund te kapesh edhe asgje ndonje here, ndersa tek Astra mund te kapesh vetem nje frekuence te vetme keto qe permenda kane veshtiresi shume te madhe ne TIRANE,vetem nje pjate 1.30cm te shpeton, ose te blesh perforcusa koka me decibel te mire, te besh nje instalim perfekt te pjates me gjithe diseqc qe te kesh shanc me 90cm.

  nuk mund ta thoja me bukur se simonsatell

 7. #7

  Re: Kush me ndihmon per ART, CANAL DIGITAAL dhe SHOWTIME

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  une e kam thene shpesh qe pjatat/parabolat 90cm ne shumicen e rasteve nuk kemi gjo me disa frekuenca ne THOR, NILESAT, TELECOM2D, ASTRA 23E, dhe ndonje tjeter 90% te rasteve me pjate te tille as qe kapen te gjtha, prsh ke THOR kap cdo gje por jo te plote paketen canal digital nordic, tek Nilesat kap cdo gje por jo paketat ART ose Showtime, tek Telecom2d smund te kapesh edhe asgje ndonje here, ndersa tek Astra mund te kapesh vetem nje frekuence te vetme keto qe permenda kane veshtiresi shume te madhe ne TIRANE,vetem nje pjate 1.30cm te shpeton, ose te blesh perforcusa koka me decibel te mire, te besh nje instalim perfekt te pjates me gjithe diseqc qe te kesh shanc me 90cm.

  nuk mund ta thoja me bukur se simonsatell
  Ju falenderoj te gjitheve, ne vecanti ty SkinArt per pergjigjet.

 8. #8
  New Member
  Join Date
  05-03-2009
  Posts
  5
  Uploads
  0

  Re: Kush me ndihmon per ART, CANAL DIGITAAL dhe SHOWTIME

  Mund ti fikesosh keta te dy satelit por me lakore shume precize te sateliteve. Kualiteti i sinialite eshte i dobet , disa kanale te digitalit nordik veshtire mund te shiqonene nese diametri i antenes eshte nen 1 m e 20 cm.

 9. #9
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Kush me ndihmon per ART, CANAL DIGITAAL dhe SHOWTIME

  Quote Originally Posted by docu View Post
  Mund ti fikesosh keta te dy satelit por me lakore shume precize te sateliteve. Kualiteti i sinialite eshte i dobet , disa kanale te digitalit nordik veshtire mund te shiqonene nese diametri i antenes eshte nen 1 m e 20 cm.
  doku, ju lutem prezantohuni ketu;http://www.satsupreme.com/showthread...=67009&page=15

 10. #10
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Kush me ndihmon per ART, CANAL DIGITAAL dhe SHOWTIME

  Quote Originally Posted by elton204 View Post
  Ju falenderoj te gjitheve, ne vecanti ty SkinArt per pergjigjet.
  elton204. ju lutem prezantohuni ketu;http://www.satsupreme.com/showthread...=67009&page=15

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. MŽ ndihmon kush
  By xoninet in forum Albanian / Shqip
  Replies: 9
  Last Post: 28-11-2009, 09:51:48
 2. kush me ndihmon?
  By elton204 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 19-10-2009, 16:17:39
 3. Info Kush me ndihmon
  By billi23 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 12-01-2009, 23:07:01
 4. help me? Kush mŽ ndihmon?
  By POSEY_DION in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 25-11-2008, 13:57:48
 5. Canal + Digitaal (NL)
  By thevoyager in forum Italian / Italiano
  Replies: 2
  Last Post: 17-03-2007, 20:38:08

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •