Results 1 to 3 of 3

Thread: karta e skay italia

 1. #1
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  karta e skay italia

  o cuna doja te dija, kush disponon abonamneto scay ne itali, kjo skede a punon ne decoder tieter pervec atij qe te jep scay,un shof nje problem me kete decoder qe jep scay, figura shifet si ne megull ne disa kanale, sidomos ato sportive, por ajo qe me intereson doja te dija se punon kjo sked ne nje dekoder nds , si psh ne nje nokia 9701 i modifikuar,e te tier,kush e ka testu eshte i lutur te jap nje pergjigje se vete per momentin smund ta testoj , flm te gjitheve

 2. #2
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: karta e skay italia

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  o cuna doja te dija, kush disponon abonamneto scay ne itali, kjo skede a punon ne decoder tieter pervec atij qe te jep scay,un shof nje problem me kete decoder qe jep scay, figura shifet si ne megull ne disa kanale, sidomos ato sportive, por ajo qe me intereson doja te dija se punon kjo sked ne nje dekoder nds , si psh ne nje nokia 9701 i modifikuar,e te tier,kush e ka testu eshte i lutur te jap nje pergjigje se vete per momentin smund ta testoj , flm te gjitheve
  ne nokia 9701 punon vetem karta me numer serie 001..... ne qofte se ke 002 nuk punon ne nokia 9701!
  ne qofte se ke diablo,dragon.matrix,cam,mund ti perdoresh ne nokia me abonimin 001 ose 002.
  ne qofte se nuk ke edhe keto dhe nuk do te harxhosh shum euro,blij nje dekoder te tipit smart enigma x5 dhe e sgjidh problemin.
  une qe diten qe me erdhi skifobox se kam perdor nje dite dhe sdi as ku e kam lene

 3. #3
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: karta e skay italia

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  ne nokia 9701 punon vetem karta me numer serie 001..... ne qofte se ke 002 nuk punon ne nokia 9701!
  ne qofte se ke diablo,dragon.matrix,cam,mund ti perdoresh ne nokia me abonimin 001 ose 002.
  ne qofte se nuk ke edhe keto dhe nuk do te harxhosh shum euro,blij nje dekoder te tipit smart enigma x5 dhe e sgjidh problemin.
  une qe diten qe me erdhi skifobox se kam perdor nje dite dhe sdi as ku e kam lene
  un i disponoj te gjitha keto qe the ti bobi, diablo, dragon, matrix ,magik sa te kem skeden ne dore dhe do ta provoj kete, rofsh gjithsesi

Similar Threads

 1. karta
  By prokopis1 in forum Greek / Ελληνικά
  Replies: 4
  Last Post: 01-05-2009, 18:42:01
 2. skay star 2 nema slike
  By zule020 in forum ex-Yugoslav Languages
  Replies: 2
  Last Post: 11-03-2009, 23:03:15
 3. Local Cyfra+ and Skay Italia
  By koukouwa2 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 3
  Last Post: 30-01-2009, 20:40:22
 4. I search Sky Italia - I suche Sky Italia - Je cherche Sky Italia
  By Technojunky in forum General Discussions: Cardsharing
  Replies: 0
  Last Post: 23-12-2008, 02:24:37
 5. skay in chiaro
  By elodye2000 in forum Italian / Italiano
  Replies: 26
  Last Post: 02-12-2008, 19:29:15

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •