Results 1 to 4 of 4

Thread: Jak odkodować ... ?

New Member
    Uploads
    0

Question Jak odkodować ... ?

Jestem posiadaczem karty skystar2. Używam programu ProgDVB. Jak narazie korzystam tylko z s2emu, głównie z powodu braku czasu żeby posiedzieć na forach i poczytać. Jakie macie propozycje dla kogoś nowego, aby sprawił, żeby się coś zaświeciło? Jakie są sposoby odkodowywania? Pytam się, ponieważ ściaganie kluczy mnie nie satysfakcjonuje, przeważnie nic nowego się nie świeci po ich aktualizacji. Jak ktoś byłby tak miły dla nieuświadomionych, to prosił bym, o umieszczenie wszystkich możliwych sposobów na odkodowywanie.

Senior Member
    Uploads
    0

Re: Jak odkodować ... ?

To jednak bedziesz musial znalezc troche czasu,posiedziec i poczytac na forum Pytanie wcale nie jest takie proste bo...sa rózne karty...moduly...dekodery...i patchable oprogramowanie do nich...no i kompy i rózne karty...i masa przeróznych files do wgrania na nie...oraz rózne tzw.device...i oprogramowanie,które "ulatwiaja" odbiór wielu osobom na raz...na wszystkim mozna cos odkodowac a to co piszesz o wpisywaniu kluczy,ze moze uciazliwe... zawsze pozostaje opcja wykupienia abonamentu i masz wtedy Auto,jesli to masz na mysli...chyba nie jest to az takie pracochlonne wklepac pare kluczyków na kanal który cie interesuje...a nawet jakbys sobie wszystko odkodowal to i tak ani czas ani zainteresowanie nie pozwoli ci na ogladanie tego wszystkiego,musisz miec jakies priorytety jasli chodzi o ogladanie tv...Daleko latwiej byloby odpowiedziec na twoje pytanie,gdybys zadal konkretnie co cie intereuje...
    np.modul Dragon-co moge na nim ogladac?
    I dostaniesz konkretna odpowiedz
    To tak w skrócie na szybko bo sam widzisz na forum masz podzial na rózne sekcje wlasnie ze wzgledu na to,ze sa rózne mozliwosci...
    Znajdz troche czasu i zapraszam do lektury
    Pozdrawiam

New Member
    Uploads
    0

Arrow Re: Jak odkodować ... ?

Jeżeli chodzi o siedzenie na forum, to chwile na nie poświęciłem. Czego się dowiedziałem: tego, że taki post jak mój na innych forach kończył się tym, że wszyscy pisali, że taki post już był i żeby poszukać w starych postach. I tak po przeczytaniu 10 takich postów, nie znalazłem odpowiedzi na dany problem. Gdyby chociaż ktoś dał odnośnik do jakiejś strony, która to zagadnienie dobrze wyjaśnia.

Chodziło mi głównie o coś takiego:
    Dla tych co mają już zainstalowaną kartę DVB w komputerze i odbierają kanały na standardowym programie. Sciągnąć program ProgDVB (http://www.progdvb.com/), potem ściągnąć gotową listę kanałów (http://fuc.dvhk.pl/search.php?action=showsearchresults&q=lista&search =Szukaj+pliku), plik Lista_ProgDVB_r-r_131005.zip zastąpić folder channels w głównym katalogu. Potem ściągnąć s2emu (www.dvbskystar.com/download/click.php?id=1) wypakować do głównego katalogu programu i następnie ściągnąć Softcam.key (http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=2991) i też przekopiować go do głównego katalogu. I już można pare kanałów oglądnąć, trzeba tylko pamiętać o aktualizacji Softcam.key co jakiś czas.

To jest sposób, który ja znam, ty Marrek mógłbyś opisać co to jest moduł Dragon (ja osobiście nie wiem co to jest i jak działa). Inni by napisali inne sposoby jakie znają. Głównie po to założyłem ten post, by było tu możliwie dużo sposobów, aby każdy mógł skorzystać z edukacyjnego oglądania i wybrać sposób odkodowywania jaki mu najbardziej pasuje. Albo umieścić tu odnośniki do forum gdzie jest to dobrze opisane, a nie tylko że jest coś takiego jak np. moduł Dragon.

A co do mojego problemu: chodzi mi głównie o kanały filmowe, przede wszystkim HBO i Sky Cinema, w mniejszym stopniu Canal + i Multivision. Jeżeli ktoś zna sposób na odkodowanie tych kanałów to piszcie, nawet jeżeli jest z tym dużo roboty. Mogę poświęcić czas na konstruktywną pracę, a nie na czytanie na forum jaki to ja jestem głupi, że nie mogę nic odkodować. Przypomnijcie sobie czasy kiedy to wy dopiero co zaczynaliśnie. Z góry dzięki i sory jeżeli kogoś urazi ten post.

Senior Member
    Uploads
    0

Re: Jak odkodować ... ?

Generalnie to mozna podzielic ogladanie tv na kilka grup:
    -Pc+karta DVB(to co masz i co wiesz jak dziala),niemniej jest to sposób raczej mniej wykorzystywany...
    -Parabola+dekoder-najczesciej uzywany,najpowszechniejszy i chyba majacy najwieksze i niemalze nieograniczine mozliwosci.
    -Siec ziemna-czyli przy uzyciu zwyklej anteny tv.
    -róznego rodzaju sieci kablowe-tutaj nie wyszczególniam,bo zalezne to jest od kraju i dystrybutorów na rynku.
    ...Osobiscie nigdy nie zajmowalem sie kompem i karta bo uwazam to za troche przestarzaly sposób(moze sie myle),z czasów kiedy do odkodowania kanalów trzeba bylo miec Season Interface,mase kabli i komp musial byc ON non-stop(ale to moja prywatna opinia).
    Inne rozwiazania,które opisalem takze maja taki minus,ze sa programowo ograniczone.
    Zdecydowanie najwieksze mozliwosci daje wlasny talerz satelitarny...tu masz mozliwosc zaczac od prostego zestawu,a potem w miare zainteresowania,wiedzy i mozliwosci tak technicznych jak i finansowych,rozbudowac do do calkiem pokaznych rozmiarów...(obrotowy,z zezem na wiele satelit,itd.)
    I dlatego tv-sat jest najbardziej rozbudowanym dzialem na kazdym forum...wlasnie tutaj masz dekodery,oprogramowanie,karty,moduly i tzw.cardsharing-chyba najwyzsza forme na dzien dzisiejszy "zdobycia" kanalów,które normalnie sa nie do zdobycia poprzez abonament(prawa autorskie) lub piracko.
    To tak pokrótce...
    Zasada dziala generalnie jest taka:
    -dekoder,wgrywasz odpowiednie oprogramowanie lub EMU,
    -dekoder,dzialajacy tylko na FTA kanaly,
    -dekoder,dzialajacy tylko na zaprogramowane karty chipowe,
    -dekoder,dzialajacy tylko z modulami dostepowymi,
    -dekoder(typu Dreambox,Visionnet na których dziala "dzielenie kart".
    ....
    karty chipowe-rózne rodzaje,rózne parametry techn. na róznych providerów zaprogramowane odpowiednimi filami,zaleznie co chcesz ogladac.
    ...
    moduly dostepowe,takze musi byc wgrany odpowiedni soft,aby osiagnac wymagane mozliwosci ogladania kanalów kodowanych.

Oczywiscie podstawa jest talerz satelitarny z odpowiednia glowica(LNB)...
    Jesli chodzi o ogladanie tyvh kanalów,które wyszczególniles tzn.HBO i Sky Cinema to na dzien dzisiejsz nie ma mozliwosci ogladania w sposób typowo nielegalny...sposób pól legalny to j.w.dzielenie kart i tyle.

Mysle ze troche ci to wyjasnilem,ale sam widzisz,ze temat rzeka i nie sposób jest wszystko opisac...pewnie tez cos tam pominalem,ale moze mnie ktos z kolegów poprawi
    Stad moja wczesniejsza odpowiedz,ze daleko lepiej jest postawic konkretne pytanie,wtedy masz wieksza szanse na prawidlowa i konkretna odpowiedz.
    Nie ma sensu pisac co i na jakim module,karcie,EMU,dekoderze chodzi,gdyz to wszystko masz wlasnie na wszystkich tych poszczególnych forum pod-dzaialach opisane,a kazde nowe oprogramowanie,soft itd. ma zawsze opis w tzw.text.file co masz w danej wersji osiagalne...

Nie wiem,czy ci moja odpoweidz w czyms pomoze,ale nie sa to tez rzeczy,których czlowiek uczy sie w 5 minut,niestety...jak slusznie zauwazyles kazdy kiedys zaczynal,niestety wymaga to poswiecenia troche czasu i czytania,czytania,czytania...

Pozdrawiam