Results 1 to 5 of 5

Thread: Ce pot face cu un FTA de la Philips si un Sky Italia de la Thomson>

Question Ce pot face cu un FTA de la Philips si un Sky Italia de la Thomson>

Salutare tuturor,
    Imi cer scuze in cazul in care raspunsul la intrebarile mele erau deja pe forum, insa cat am rasfoit eu nu am gasit.
    Am doua receptoare si anume un Philips DSR300 FTA DVB si un Thomson DSI 4206 de la Sky Italia cu tot cu cartela originala, dar expirata.
    Amandoua au un port serial la spate, iar Thomsonul are si o mufa de telefon.
    As vrea sa stiu daca pot face intr-un fel sa pot receptiona pe vreo unul din ele pachete platite cum ar fi gigi sau altceva similar.
    Pot face in vreun fel sa fac update de key la cel de Sky ca sa-mi mearga chiar cu cartela expirata?
    Va multumesc anticipat.

Re: Ce pot face cu un FTA de la Philips si un Sky Italia de la Thomson>

iti raspund doar la intrebarea cu sky_ul, NU merge sa faca nimic la key, eu sunt in italia si am si eu o cartela expirata sau deconectata cum vrei sa/i zici si nu merge nimic. Sky merge doar in share pe dream sau cartela Originala dar nu prea merita aici este 80 euro pe luna tot pachetul de la sky

In primul rand multumesc pt raspuns; Intrebare:
    Nu as putea sa-i schimb softul la Thomsonul de la Sky cu un altul care sa stie sa decodeze Nagra pt jiji prin intermediul mufei seriale? Ce soft ar merge pus pe el?

Pt Philips aceeasi intrebare; nu ii pot schimba sau upgrada softul cu un altul pt decodare jiji?

Multumesc anticipat.

RO-minatress Trinity's Avatar
    Uploads
    443

Iti trebuie LOADER-ul ce poate s-ar mai gasi pt. respectiva serie de constructie, dar soft-ul propriu-zis operational updateat ar putea sa fie problema pt.ca nu multi se ocupa cu asta ...

Senior Member
    Uploads
    2

Thumbs up Re: Ce pot face cu un FTA de la Philips si un Sky Italia de la Thomson>

Quote Originally Posted by danteo23 View Post
    Salutare tuturor,
    Imi cer scuze in cazul in care raspunsul la intrebarile mele erau deja pe forum, insa cat am rasfoit eu nu am gasit.
    Am doua receptoare si anume un Philips DSR300 FTA DVB si un Thomson DSI 4206 de la Sky Italia cu tot cu cartela originala, dar expirata.
    Amandoua au un port serial la spate, iar Thomsonul are si o mufa de telefon.
    As vrea sa stiu daca pot face intr-un fel sa pot receptiona pe vreo unul din ele pachete platite cum ar fi gigi sau altceva similar.
    Pot face in vreun fel sa fac update de key la cel de Sky ca sa-mi mearga chiar cu cartela expirata?
    Va multumesc anticipat.
    Salut .In privinta la Philips mai ai de cautat pe forumurile Germane cai acolo e imposibil sa nu gasesti ceva la italieni nu gasesti nimica,doar sa vi in italia si sa il bagi in asistenta sa ai updateze softul din el si asa il ai in stare de functionare cu un abonament regular present. 93b NDS3.Iar la Thomson ai de munca iti trebuiesc 2 cabluri unul de 9 si celalalt de 25 ca sa poti sa il aduci la originalul receptor care este.El este un Strong 8100 care este un receptor foarte bun si se pot baga keyuri in tabel list.Dupa care poti sa vezi Digi linistit pina nu intra in nagra3.Chiar ma poti vedea Rai care este seca2 Cartoon Network,Jetix,JSC SPORT1,2 3 cu keyuri.si ce mai merge pina in prezent cu keyuri.Bafta si spor la treaba.Eu am 4 caci lumea le-a aruncat caci nu stia daca se mai poate face ceva.