Results 1 to 4 of 4

Thread: Banda C

 1. #1
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Banda C

  Pershendetje

  C'fare duhet per te kapur keto frekuencat e bandes c si psh 4125 R 3214, apo 4055 L 3320,4034 V 6296 etj duhet ndonje aparat i vecante, parabol tjeter apo koke lnb tjeter jam perpjekur edhe vete po skam kuptu gje.Pys sepse shof tek <live on sat> jo pak stacione te tilla qe japin ndeshje free. Nuk di nese ka ndonjeri miresine te me sqaroj dhe te fali padijen time.

  Flm

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: Banda C

  Quote Originally Posted by fillestari View Post
  Pershendetje

  C'fare duhet per te kapur keto frekuencat e bandes c si psh 4125 R 3214, apo 4055 L 3320,4034 V 6296 etj duhet ndonje aparat i vecante, parabol tjeter apo koke lnb tjeter jam perpjekur edhe vete po skam kuptu gje.Pys sepse shof tek <live on sat> jo pak stacione te tilla qe japin ndeshje free. Nuk di nese ka ndonjeri miresine te me sqaroj dhe te fali padijen time.

  Flm
  Lnb pa diskutim qe duhet me pas tjeter,,"LNB C BAND",por dhe parabola duhet te jete e modhe se ,ne sateltet ku transmentohet ne C BAND eshte pak e veshtir me kap se transmentojne per pjesen AMERIKE-AZI.

  Tung!

 3. #3
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Lightbulb Re: Banda C

  Rrofsh <Pirati> per sqarimin.Fal motorrit e USALS-it kam aritur te regjistroj 28 pozicione satelitore nga 57 E ne 43 W dhe gjate kesaj rruge ka jo pak satelite me frekuenca te bandes C si ne 1W apo 33E,40E etj. Po perpiqem te gjej nje lnb te bandes C dhe ta provoj.Qe kur kam blere ket aparatin qe kam tani ky i kishte te regjistruara disa prej frekuencave te bandesC por vetem ato me polarizim vertikal dhe horizontal por keto me L dhe R nuk i kuptoj fare.

  Prandaj pys po aparati ska lidhje ?

 4. #4
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Banda C

  nuk kam ndonje informacion per Cband, por jam edhe une i interesuar te flas per te nje sek, jam i interesuar te di ku mund te blej gjera te tilla per C-BAND, nje parabole te madhe mbase 1m e 80cm dhe te gjithe impjantin e tyre... ka ne tirane ose ne ndonje rreth te shqiperise gjera te tilla per C band ? nqs keni ndonje info per ndonje pike mund te me shkruash ne PM, per te evituar reklamen, Ju flmn, gjithashtu kush ka informacione per C-BAND na shkruani ketu, e kuptoj qe google eshte plot, edhe kam marre ndonje info por jo si duhet pasi jane ne gjuhe teknike dhe anglisht edhe si kap dot mire :) prandaj cdo informacion per Cband eshte shume i mirepritur. PS... mos harroni me thoni dhe per kerkesen time qe eshte me te kuqe.

Similar Threads

 1. banda C
  By yhoga in forum Italian / Italiano
  Replies: 10
  Last Post: 22-05-2009, 20:01:20
 2. Telefonica dobla su ancho de banda en agosto
  By zhurrita in forum Spanish / Español
  Replies: 0
  Last Post: 24-07-2008, 23:40:05

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •