Results 1 to 5 of 5

Thread: Dream tv agila

 1. #1
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Dream tv agila

  a kemi na 1 mundesi me kap dream tv agila , ose telefonica Brazil, se vetem kto hapen , por ketu ne evrope çar mund te shikojme perveç digi tv, edhe ksaj pakete y ka mbetur pak jete !?¿

 2. #2
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Dream tv agila

  na thuaj nje here ku ndodhesh? ne europe as qe behet fjale te kapesh 146east, por kjo pakete sikur u be nagra 3? qe keshtu mos u lodh kot.

  ne europe vetem digi ka mbet,, asgje pakete tjeter pervec disa kanaleve tek tuk andej ketej, paketa ska me. Vetem sharing ose abonim i rregullt keto dy rruge jane te vetme tani per tani, ke dhe kartat pirate gamma, abra etj... por une per vete kam zgjedhur rrugen e abonimit te rregullt.

 3. #3
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Dream tv agila

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  na thuaj nje here ku ndodhesh? ne europe as qe behet fjale te kapesh 146east, por kjo pakete sikur u be nagra 3? qe keshtu mos u lodh kot.

  ne europe vetem digi ka mbet,, asgje pakete tjeter pervec disa kanaleve tek tuk andej ketej, paketa ska me. Vetem sharing ose abonim i rregullt keto dy rruge jane te vetme tani per tani, ke dhe kartat pirate gamma, abra etj... por une per vete kam zgjedhur rrugen e abonimit te rregullt.
  Ke bere mire plako, por jo te gjitheve i rendon xhepi me lek si ty keshtu qe do mundohemi me pa ato qe shikon ti ne menyre te rregullt (dhe per kte te heqim kapelen) duke paguar sa me pak lek.
  nga reklamat qe shof vetem 5 kanale te supersport duan per 6 muaj abonim rreth 100 euro ose 1 vit rreth 160 euro vetem 5 kanale ku i çon mushka kto mer bab?

 4. #4
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Dream tv agila

  vallai nuk eshte pune xhepi per mua, por i rashe shkurt me nje abonim ke tringu me duket fantastike me cmimet ndersa keto hajdutat e ss shqiptare sja vlen me i permend se jane super vjedhsa, tani jam duke pare tring (abonim i rregullt), digi/sportklub per sport/mediaset/rai/mtv/dahlia dhe ndonje pakete NL,NOR qe seshte keq, megjithate TRING eshte zgjidhje e mire per te gjithe,
  i cike reklame, por kur nje mall eshte i vlefshem dhe jo shume i kushtueshem per xhepin ja vle mendoj :)

  per me u fut ne teme.
  telefonica Brazil gjithashtu nuk kapet ne europe, vetem nje frekuence ne kete sat eshte e arritur, por dhe ajo eshte vetem nje feed qe mbase do te doje nje parabole 2.5 te shifet:gje koti:

 5. #5
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: Dream tv agila

  edhe une shikoj çar te mundem falas prsh multicanal qe ka 10 kanale edhe digi tv , rai , .. por duhet me pagu nji instalador qe te na levizi antenat se nuk e kemi te gjithe mundusine me vendos 5 a 6 antena fikse ,edhe po presim na nji hacker qe te na bej na nji dhurate per vere , une e kam thene edhe ne vend tjeter qe d+ y ka ngelur pak jete edhe tani y kane mbetur 2 muaj +-, po u hap d+ , do hapet edhe cabo, edhe pr****re,

Similar Threads

 1. Update Latest Dream TV Agila Keys
  By watergate in forum Nagravision
  Replies: 998
  Last Post: 20-08-2010, 05:20:14
 2. Dream TV @ Agila 2
  By danepporambo in forum English (UK)
  Replies: 1
  Last Post: 17-06-2008, 06:12:18
 3. Dream TV @ 146E Agila 2
  By raouf06 in forum Nagravision
  Replies: 17
  Last Post: 08-12-2007, 15:53:25

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •