Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 28

Thread: pioneer gold box

 1. #1
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  pioneer gold box

  pershendetie cuna , si mund ta modifikoj kete decoder , a mund te behet me emu, sigla qe duhet patur parasysh ne skeden mam eshte bnp1354-G. pak a shum i jam afruar por me thot eror ne vazhdim

 2. #2
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: pioneer gold box

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  pershendetie cuna , si mund ta modifikoj kete decoder , a mund te behet me emu, sigla qe duhet patur parasysh ne skeden mam eshte bnp1354-G. pak a shum i jam afruar por me thot eror ne vazhdim
  dekoderi yt eshte i serise 15xx,keshtu qe duhet te perdoresh firmwre 15xx,gjithashtu verifiko sa flash ka te montuar 1 apo 2 dhe far tipi!

 3. #3
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: pioneer gold box

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  pershendetie cuna , si mund ta modifikoj kete decoder , a mund te behet me emu, sigla qe duhet patur parasysh ne skeden mam eshte bnp1354-G. pak a shum i jam afruar por me thot eror ne vazhdim
  firmwar-i con@x(foleja2 e kartes) teorikisht duhet te lexoje karten origjinale,praktikisht i pa testuar nga une!

 4. #4
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,348
  Uploads
  49

  Re: pioneer gold box

  sa e ka DBR-S,me shume probalitet eshte serie 15.ka vite qe nuk e perdor,nese kujtoj mire,duhet te perdoresh pioner v 4,duke lidhur dekoderin me seriale dhe paralele.
  te keshilloj qe mos te humesh kohe kot.i ka hik koha goldonave.

 5. #5
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: pioneer gold box

  Quote Originally Posted by mamurrsaku View Post
  sa e ka DBR-S,me shume probalitet eshte serie 15.ka vite qe nuk e perdor,nese kujtoj mire,duhet te perdoresh pioner v 4,duke lidhur dekoderin me seriale dhe paralele.
  te keshilloj qe mos te humesh kohe kot.i ka hik koha goldonave.
  kete e dim qe ka ikur koha por ne te gjithe i bejme gjerat per hobi, me qense me ra ne dore pse jo te shofm cfar mund te arim jo se do te bejm shpikie, por thiesht kuriozitet,gjithsesi ju falenderoj per mendimet , bobi rofsh per gjithcka

 6. #6
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: pioneer gold box

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  kete e dim qe ka ikur koha por ne te gjithe i bejme gjerat per hobi, me qense me ra ne dore pse jo te shofm cfar mund te arim jo se do te bejm shpikie, por thiesht kuriozitet,gjithsesi ju falenderoj per mendimet , bobi rofsh per gjithcka
  me nje linje ADSL pionner ben ate qe ben edhe nje dreambox!

 7. #7
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: pioneer gold box

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  me nje linje ADSL pionner ben ate qe ben edhe nje dreambox!
  Bobi te shpetoi nje detaj i vogel, dreamboxi e ben at pune me pc te fikur po pionieri?

  besoj se kush e ka kte dekoder le ta shfrytezoje nese eshte ashtu.

 8. #8
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: pioneer gold box

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  Bobi te shpetoi nje detaj i vogel, dreamboxi e ben at pune me pc te fikur po pionieri?

  besoj se kush e ka kte dekoder le ta shfrytezoje nese eshte ashtu.
  faleminderit per korrigjimin!

 9. #9
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: pioneer gold box

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  dekoderi yt eshte i serise 15xx,keshtu qe duhet te perdoresh firmwre 15xx,gjithashtu verifiko sa flash ka te montuar 1 apo 2 dhe far tipi!
  bobi jam duke bere modifikimin e pionerit, mirpo me thot eror porte, plus doja te thoshia flashi eshte ai me nje piaster metalike te thyer siper ,se kete spo e kuptoj , ne qofte se eshte ky ateher ka vetem nje flash

 10. #10
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,348
  Uploads
  49

  Re: pioneer gold box

  programmi i v pioner eshte shume i ndjeshem,dhe shume shpesh bllokohet,gjithnje mbas cdo operacioni fike dekoderin,dhe mbylle programin qe ke ne ekzekutim,dhe filloji procedurat nga e para.
  cfare programmi po perdor,dhe me cfare po e programmon,me,apo senza jtag.
  shpjegohu...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. Question Pioneer gold box
  By mostro89 in forum Italian / Italiano
  Replies: 5
  Last Post: 27-08-2009, 08:45:50
 2. Pioneer gold box 15xx
  By Mentalsat in forum Italian / Italiano
  Replies: 8
  Last Post: 03-04-2009, 13:41:54
 3. Gold-box Pioneer
  By paolotto in forum Italian / Italiano
  Replies: 5
  Last Post: 04-02-2007, 11:47:34

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •