Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 24

Thread: Shes Dreambox - Ndrroj me Kaon HD Digitalb

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  03-11-2008
  Posts
  20
  Uploads
  0

  Lightbulb Shes Dreambox - Ndrroj me Kaon HD Digitalb

  E kam bler para 1 muaji njė DreamBox 500Plus te njė dyqan te Santea - Prishtinė.
  Punon pėr mrekulli dhe ka garancion 1 vitė.

  Unė jam i intersuar me shitė ose me ba ndrrim me njė Kaon HD tė Digitalbit.

  Jam abonuar pėr 1 vitė nė Digitalb dhe dua qė ti shoh tė gjitha kanalet e Digitalbit me Kaon HD. Me Drimbox 500Plus spo kam mundėsi ti shoh kanalet HD dhe kjo ėshtė arsyeja pse kam vendosur ta shes ose tė bėj ndrrim me Kaon HD.

  Oferta e Parė:
  Dreambox: --- 130 E kam ble --- ndėrsa tani e shes 90 Euro (me tė gjitha pjesėt dhe me paketim origjinal sikurse qė ėshtė bler para 1 muaji).

  Oferta e Dytė:
  Dreambox: --- E japi Drimbox-in 500Plus dhe 55 Euro (tjera) pėr njė Kaon HD Digitalb (qė ėshtė nė gjendje tė rregullt).

  Mos e humbisni kėtė ofertė.... kontakto nė PM

 2. #2
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,348
  Uploads
  49

  Re: Shes Dreambox - Ndrroj me Kaon HD Digitalb

  mua me interesonte,por shoh se je shume larg,masanej,je i sigurte qe eshte nji dream 500+ original.
  sepse une vete personalisht kam nji shokun tim te ngushte,qe ka nje nga dyqanet e para,dhe me te njohur ne itali,dhe nuk mund ta blej me ate cmim.

 3. #3
  Senior Member freshmaker's Avatar
  Join Date
  20-03-2005
  Posts
  173
  Uploads
  0

  Re: Shes Dreambox - Ndrroj me Kaon HD Digitalb

  jo jo me 90 euro harro per qe e merr original kshtu qe e ke keqkuptu se garat Klon osht

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Shes Dreambox - Ndrroj me Kaon HD Digitalb

  si kloni si origjinali punojne per mrekulli, habitem pse kujtoni qe origjinali punon me mire.
  ka te njejtet elemente elektronike dmth kopje e sakte e origjinalit. thjesht e kane prodhuar ne kore apo kine ose ne thailande.

  ndryshon vetem fituesi i lekeve ne rastin e origjinalit i fiton leket dream multimedia, ne rastin e klonit i fiton ndonje inxhinjer kopjac nga tailanda

  jane njesoj eshte thene e sterthene ky muhabet neper forume.

  ēmimin e trajton mire por je larg dhe per mua.

 5. #5
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: Shes Dreambox - Ndrroj me Kaon HD Digitalb

  Quote Originally Posted by Koreani View Post
  E kam bler para 1 muaji njė DreamBox 500Plus te njė dyqan te Santea - Prishtinė.
  Punon pėr mrekulli dhe ka garancion 1 vitė.

  Unė jam i intersuar me shitė ose me ba ndrrim me njė Kaon HD tė Digitalbit.

  Jam abonuar pėr 1 vitė nė Digitalb dhe dua qė ti shoh tė gjitha kanalet e Digitalbit me Kaon HD. Me Drimbox 500Plus spo kam mundėsi ti shoh kanalet HD dhe kjo ėshtė arsyeja pse kam vendosur ta shes ose tė bėj ndrrim me Kaon HD.

  Oferta e Parė:
  Dreambox: --- 130 E kam ble --- ndėrsa tani e shes 90 Euro (me tė gjitha pjesėt dhe me paketim origjinal sikurse qė ėshtė bler para 1 muaji).

  Oferta e Dytė:
  Dreambox: --- E japi Drimbox-in 500Plus dhe 55 Euro (tjera) pėr njė Kaon HD Digitalb (qė ėshtė nė gjendje tė rregullt).

  Mos e humbisni kėtė ofertė.... kontakto nė PM
  mua me interesonte te beja nderimin me kaonin e digitalbit, kurse per sa i perkete cmimit me vin keq qe po ta them por e gjejm dhe me lire , dhe e fundit sic e than dhe me larte qe kemi problem distance bashke un ndodhem ne itali dhe ti ne prishtin me duket se sia vlen bara qiran , por ne qoftese ka ndonje mundesi tieter per te ber kete nderim un jam i disponueshem ,

 6. #6
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,348
  Uploads
  49

  Re: Shes Dreambox - Ndrroj me Kaon HD Digitalb

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  si kloni si origjinali punojne per mrekulli, habitem pse kujtoni qe origjinali punon me mire.
  ka te njejtet elemente elektronike dmth kopje e sakte e origjinalit. thjesht e kane prodhuar ne kore apo kine ose ne thailande.

  ndryshon vetem fituesi i lekeve ne rastin e origjinalit i fiton leket dream multimedia, ne rastin e klonit i fiton ndonje inxhinjer kopjac nga tailanda

  jane njesoj eshte thene e sterthene ky muhabet neper forume.

  ēmimin e trajton mire por je larg dhe per mua.


  ēja fut kot dhe ti tani,si qenkan njilloj..!!!! originali me clonin,provoje e futi imaginin e geminit ne mos gabohem gemini 4.40,kur ta coj per lesh dekoderin,te duhet ti fusesh,j-tag masanej.x me e sjell ne jete

 7. #7
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Shes Dreambox - Ndrroj me Kaon HD Digitalb

  Quote Originally Posted by mamurrsaku View Post
  ēja fut kot dhe ti tani,si qenkan njilloj..!!!! originali me clonin,provoje e futi imaginin e geminit ne mos gabohem gemini 4.40,kur ta coj per lesh dekoderin,te duhet ti fusesh,j-tag masanej.x me e sjell ne jete
  nese do i fus geminin nga 4.30 e siper bllokohen vetem klonet dreambox 500 kurse ky miku jone me emrin koreani nuk e ka dm500 por ka nje dm500+ apo gabohem? se di po me duket se kot ja paske meshuar ti plako

  e dyta un kam psh perveē te tjerave 3 cop inetbox300 dmth klone te sakta te dm500 normal jo + edhe po ti fus gemini 4.60 nuk bllokohen, kjo sepse vetem nje seri e dm500 jane te ndjeshem ndaj timerbomb qe ka gemini jo te gjithe.

  e treta dhe e fundit, edhe sikur ta kesh dm500 normal dhe ta kesh te serise qe eshte i ndjeshem ndaj timerbomb, ku eshte e shkruajtur qe jam i detyruar ti fus gemini? mu dhe te me japin leke si fus gemini se sifteami ja merr ne kthese geminit tashme te vjeter dhe pa suport

 8. #8
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,348
  Uploads
  49

  Re: Shes Dreambox - Ndrroj me Kaon HD Digitalb

  gabohesh,nuk bllokohen vetem 500,tjap shemull personal timin,kam dhe nji dream600 clone,qe i futa geminin dhe u blloku.

  masanej,une sthashe gjo qe eshte me i mire gemini se sifteam,dhashe vetem nji shembull.une preferoj edg nemesis qe eshte fantastic.

 9. #9
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Shes Dreambox - Ndrroj me Kaon HD Digitalb

  Quote Originally Posted by mamurrsaku View Post
  une preferoj edg nemesis qe eshte fantastic.

  qefe qefe kjo dynja, megjithate ka qene nje seri klonesh qe bllokoheshin, shumica nuk bllokohen me geminin. kurse me image te tjera nuk bllokohet asnje klon cilado seri qe te jete.

  megjithate besoj se u sqaruam persa i perket kloneve.

 10. #10
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,348
  Uploads
  49

  Re: Shes Dreambox - Ndrroj me Kaon HD Digitalb

  ashtu eshte, une thashe vetem gemini.
  ndersa persa i perket edg nemesis,nuk eshte vetem pune qejfi,por dhe imagini,me i kompletum.
  faktikisht une i perdore te dyja si sift,dhe edg. ciao

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. wholesale dreambox 500s,dreambox 500c,dreambox 800hd
  By Chinadreambox in forum Dealer Directory
  Replies: 5
  Last Post: 03-04-2010, 00:47:18
 2. New Digitalb CCcam 2.0.11 and Digitalb & premiere in Newcs
  By G@ZI in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 5
  Last Post: 10-02-2010, 20:13:45
 3. Question kaon ksc 570 dead.kaon morto.aiuto
  By riky222000 in forum Italian / Italiano
  Replies: 0
  Last Post: 02-01-2009, 17:39:16
 4. Replies: 1
  Last Post: 06-05-2006, 11:48:02

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •