Results 1 to 8 of 8

Thread: pomoc oko izbora software za SkyStar 2

pomoc oko izbora software za SkyStar 2

Pozdrav svima koliko vas ima:)

Problem je sledeci. Imao sam pre par godina SS2, prog dvb, s2 emu i tako otkljucavao kanale (naravno i odgovarajuci softcam.key).
    Pre nedelju dana inslairam kod drugara SS2. On ima 2 konvertora za Astru i Hotbird.

Instaliram najnoviji ProgDVB, stavim s2emu najnoviji i softcamkey (nasao sam od 4.4.) i nista npr. nisam uspeo da otvorim od zakljucanih kanala.

Pitanja:

1. Ako vec koristim ProgDVB. Da li se stavlja u diseq opciji da postoje dva satelita kao ono 2.0 i onda na add dodam oba? Posto sam ja ranije imao rucicu za pokretanje tanjira, pa mi nije trebalo ovo znanje kada imas dva konvertora.

2. Verovatno se mnogi ne slazu sa ProgDVB-om. Koji je bolji software? Koji emulator da koristim ako ne s2emu? MOLIM VAS, NAPISTE MI TACNU VERZIJU ZA NAVEDENI SOFTWARE!

3. Navedite mi barem par transpondera koji trenutno rade na Astri ili Hotbird-u, da bih sve to mogao da probam, kao recimo SkyItalia, Taquilla, Premiere itd...Znam jos od onda da su prelazili sa Nagre 2 na Nagra 3. Ima li i tu nekih promena?

4. Da li za sve programe emulator ide u folder plugin a u root programa ide softcam.key???

Veliko hvala svakome ko mi pomogne u resavanju ovih problema.

Pozz

VIP Member kolorado's Avatar
    Uploads
    1,040

Re: pomoc oko izbora software za SkyStar 2

Quote Originally Posted by vojkanma View Post
    Pozdrav svima koliko vas ima:)

Problem je sledeci. Imao sam pre par godina SS2, prog dvb, s2 emu i tako otkljucavao kanale (naravno i odgovarajuci softcam.key).
    Pre nedelju dana inslairam kod drugara SS2. On ima 2 konvertora za Astru i Hotbird.

Instaliram najnoviji ProgDVB, stavim s2emu najnoviji i softcamkey (nasao sam od 4.4.) i nista npr. nisam uspeo da otvorim od zakljucanih kanala.

Pitanja:

1. Ako vec koristim ProgDVB. Da li se stavlja u diseq opciji da postoje dva satelita kao ono 2.0 i onda na add dodam oba? Posto sam ja ranije imao rucicu za pokretanje tanjira, pa mi nije trebalo ovo znanje kada imas dva konvertora.

2. Verovatno se mnogi ne slazu sa ProgDVB-om. Koji je bolji software? Koji emulator da koristim ako ne s2emu? MOLIM VAS, NAPISTE MI TACNU VERZIJU ZA NAVEDENI SOFTWARE!

3. Navedite mi barem par transpondera koji trenutno rade na Astri ili Hotbird-u, da bih sve to mogao da probam, kao recimo SkyItalia, Taquilla, Premiere itd...Znam jos od onda da su prelazili sa Nagre 2 na Nagra 3. Ima li i tu nekih promena?

4. Da li za sve programe emulator ide u folder plugin a u root programa ide softcam.key???

Veliko hvala svakome ko mi pomogne u resavanju ovih problema.

Pozz
    ProgDVB je dosta rasprostranjen program ali i veoma nepouzdan program od nemogucnosti nalazenja signala, a cesto zna i da zablesira i onda smrzne ili dozivi crash.. Ovaj program koriste mnogi zbog titla ali vecina barem one koje ja znam koriste AltDVB ili DVBViewer. U AltDVB imas opciju za vise LNB-ova tako da je bespotrebno se mucis sa ProgDVB. To je naravno moje misljenje jer ja koristim Alt.

V-plug kao emulator naravno stavljas u folder plugins jer jedino tako mozes ostvariti komunikaciju ProgDVB i v-pluga, ako stavis u neki drugi folder nema svrhe. Jos samo moras reci kakav emulator ti trazis i sta zelis, klasika tj.ovo sad sto se desava da je cve black ili cs jer tu ide malo drugacija situacija.

Nagra3??? Pretrazi malo ovaj forum ili guglaj pa ce ti biti sve jasno. Velike nade se polazu u to kao jeli ili kad ce biti hack ali sustina je da od toga nema nista u skorije vrijeme. Znaci Premiere i ostalo black!!!!

Nadam se da ces nesto od ovoga iskoristiti i da ce ti u tvom narednom radu biti lakse.
    Pozzzz...........

Hvala na odgovoru. Sto se emulatora tice zelim da mi kazes da li v plug dovoljan za otkljucavanje kanala na nekom od dva satelita koje sam naveo.

Da li je i u ovom slucaju potreban softcam.key jer sam video i neke v keys ili tako nesto. Zelim da mi pomognes (iz Bg sam) da saznam sta trenutno moze da se gleda od zasticenih kanala.

Uploads
    1,040

Hvala na odgovoru. Sto se emulatora tice zelim da mi kazes da li v plug dovoljan za otkljucavanje kanala na nekom od dva satelita koje sam naveo.

Da li je i u ovom slucaju potreban softcam.key jer sam video i neke v keys ili tako nesto. Zelim da mi pomognes (iz Bg sam) da saznam sta trenutno moze da se gleda od zasticenih kanala.
    Ovo te bas nece razveseliti....
    Trenutno od zakljucanih kanala osim TV Globo ( HB 13E), i pojedinih stvari na astri skoro da ne mozes nista otvriti, sve je black... Ponekad se pojave DCW za neke kanale kao view ili Rtvi, tako da je vecina koliko mogu skontati na digiju 1w ili su druge grupe ljudi usmjerene na ART i showtime koje i nije bas za nase govorno podrucje. Situacija sa emulatorima je nikakva a sve se vise mogu cuti razmisljanja pojedinih ljudi koji se bave pravljenjem sw i donekle hackom da u buducem vremenu se nece ici na rad sa emulatorima iz kojih razloga nisam saznao... Jednostavno treba reci da se bas i ne treba puno ocekivati da nesto proradi na emu u narednom periodu. CS je za sada jedini koji pruza mogucnosti gledanja screm. kanala e sada je na svakom korisniku da izabere nacin (placanje, free itd), a i kvalitet na pojedinim serverima je upitan jer ih se u zadnje vreme dosta pojavilo (kratko traju i los kvalitet usluga).
    Pozzz...

Koliko ja tebe sada mogu da razumem sve je mrtvo i nista ne pomaze od emulatora. Ni v plug, ni s2emu, ni emunation....i bilo koji drugi. Cemu onda sada sluzi SS2? Samo gledanje free kanala na astri i hotbird-u?

Sta je skracenica CS koju si naveo? Pojasni mi malo to. Odakle si ti i da li i kako gledas te screm. kanale?

Uploads
    1,040

Koliko ja tebe sada mogu da razumem sve je mrtvo i nista ne pomaze od emulatora. Ni v plug, ni s2emu, ni emunation....i bilo koji drugi. Cemu onda sada sluzi SS2? Samo gledanje free kanala na astri i hotbird-u?

Sta je skracenica CS koju si naveo? Pojasni mi malo to. Odakle si ti i da li i kako gledas te screm. kanale?
    Cemu i svi risiveri koji rade preko emulatora!!!

Rekao si da ces mi pomoci. Postoji li bilo kakva mogucnost da se gledaju srcem. kanali preko SS2 sada? i sta je CS?

New Member
    Uploads
    0

jedino sto se ima sad za gledanje je DigiTV. okreni na Intelsat-Thor. oko soft-a od Prog-a sam digao ruke. za gledanje koristim DVBViewer 3.9.4 (titlovi idu preko njega), za snimanje DVBDream. skini novi vPlug 2.4.2, ubaci u folder Plugins (kod dream-a, Plugins/pip00). skini v-keys, v-sids ubaci u isti folder. instaliraj playere recimo C/DVBDream, a ne C/Program Files/DVBDream, Viewer itd. CS da nije ona igra? (Counter Strike). citaj malo po forumima