Results 1 to 5 of 5

Thread: Sateliti Eurobird 4 at 4.0E - Ndihme

 1. #1
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Sateliti Eurobird 4 at 4.0E - Ndihme

  Pershendetje, jam duke punuar me nje shokun tim per te kapur nje frekuence FEED ne kete satelit Eurobird 4 at 4.0E, por nuk po arrije te nxjere me shume se 50% te sinjalit, parabola eshte shume e madhe gati 1m e 45/50centimetra aq sa e kam zili per madhesine qe ka, ne te gjithe satelitet qe e kam provuar eshte ultra fare me power dhe quality, por kete feed qe dua te nxjer nuk po arrije te kap me shume se 50%, kam kontaktuar me personat qe transmetojne ne itali te ketije feed dhe me kane njoftuar qe frekuenca qe kane blere eshte me cmim te ulet dhe per kete arsye nuk kane transmetim te fuqishem. Tani pyetja ime eshte nqs une i vendos perforcues a mund e kap ndonje 10 perqind me teper sinjal te paktem te shkoj tek 60% si mendoni per kete ide se nuk dua ta blej perforcuesin kot nqs nuk me ben kete ngrejtje.

 2. #2
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: Sateliti Eurobird 4 at 4.0E - Ndihme

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  Pershendetje, jam duke punuar me nje shokun tim per te kapur nje frekuence FEED ne kete satelit Eurobird 4 at 4.0E, por nuk po arrije te nxjere me shume se 50% te sinjalit, parabola eshte shume e madhe gati 1m e 45/50centimetra aq sa e kam zili per madhesine qe ka, ne te gjithe satelitet qe e kam provuar eshte ultra fare me power dhe quality, por kete feed qe dua te nxjer nuk po arrije te kap me shume se 50%, kam kontaktuar me personat qe transmetojne ne itali te ketije feed dhe me kane njoftuar qe frekuenca qe kane blere eshte me cmim te ulet dhe per kete arsye nuk kane transmetim te fuqishem. Tani pyetja ime eshte nqs une i vendos perforcues a mund e kap ndonje 10 perqind me teper sinjal te paktem te shkoj tek 60% si mendoni per kete ide se nuk dua ta blej perforcuesin kot nqs nuk me ben kete ngrejtje.
  per mua mos i harxho leket kot, se nuk ja vlen dhe ska fare ndryshim un e kam provuar e testuar dhe sme ka nxier ndonje rezultat, pyet shtat ose tet dhe bej si di vet , ja kalofsh mire

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Sateliti Eurobird 4 at 4.0E - Ndihme

  FLMN per opinion tend interist, ndonje mendim tjeter vlersohet shume
  Ju flmn!

 4. #4
  Senior Member plakusat2000's Avatar
  Join Date
  10-10-2007
  Posts
  290
  Uploads
  0

  Re: Sateliti Eurobird 4 at 4.0E - Ndihme

  12092 H 27500 3/4

  perdor kete dhe e gjen kollaj..po deshe me shume futu ketu dhe e ke te gjithe informacionin

  http://www.lyngsat.com/eb9a.html

 5. #5
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Sateliti Eurobird 4 at 4.0E - Ndihme

  plakusat, behet fjale per EB 4 - 4east
  si mendon per perforcusat? frekuencen e kam gjetur por nuk kap me shume se 50% quality maksimalja.

Similar Threads

 1. au inchis sateliti.org
  By vasilescudaniel in forum Romanian / Romnă
  Replies: 39
  Last Post: 27-11-2009, 00:52:43
 2. Question sateliti thor
  By dritan12 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 09-08-2009, 00:08:28
 3. Question sateliti thor
  By ELISGJYLAMETI in forum Albanian / Shqip
  Replies: 16
  Last Post: 10-06-2009, 23:03:53
 4. New Cfar sateliti me pa
  By tironci in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 15-10-2008, 00:50:57
 5. New sateliti.org
  By vasilescudaniel in forum Romanian / Romnă
  Replies: 23
  Last Post: 13-10-2008, 08:48:32

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •