Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 44

Thread: Digitalb lajm fantastik

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  31-05-2007
  Posts
  16
  Uploads
  0

  Digitalb lajm fantastik

  Shikoni kete emailin pa pergjigje nga ana e digitalb.

  --------------------------------------------------------------------
  Abonimi ne paketen baze

  to: info, marketing, sales, reklama


  Pershendetje,

  Para disa ditesh bleva nje karte abonimi baze 28 kanale.
  Por kam nje problem sepse mund te shikoj vetem 11 kanale.
  Komunikova me punonjesin e pikes se shitjes dhe ai me tha qe ka ndryshuar nr. i kanaleve te paketes baze nga 28 kanale ne 11.
  Mund te me sqaroni nese kjo eshte e vertete.
  Pres pergjigjen tuaj.

  Me respekt nga klienti juaj i rregullt prej 3 vjetesh,

  Petriti

  --------------------------------------------------------------------
  --------------------------------------------------------------------

  Dhe ju siguroj qe nuk eshte nga ato komentet e stisura qe mund te beje dikush nga inati por eshte plotesisht e vertete.
  Nese ti kerkon te drejten tende e ke kot sepse atje eshte nje punonjes qe te thote:" me vjen keq por nuk di gje. Kjo eshte e vertete qe nga 28 kanale tani paketa baze ka vetem 11 kanale (kuptohet ata kanale qe mund ti shohesh ne tokesor me nje fije teli pas tv).

  Cfare mashtrimi.
  Pse veprojne keshtu keta?
  Sepse nuk duan tja dine.Kane aq shume abonente sa nuk u behet vone nese dikush mbetet i pakenaqur.

  Cduhet bere atehere?
  1. Duhen hedhur ne gjyq per mashtrim.
  2. Duhen bojkotuar ne mase.

  nese nuk behet asnjera si thote populli ketyre "u ka hyre vetja ne qejf" dhe kur ke te besh me te tille e nuk merr masa me keq do ta kesh.

  Emaili i mesiperm eshte derguar ne te gjitha adresat e publikuara online ne faqen e digikotit por nuk kemi marre asnje pergjigje.

  Vendosni vete cte beni.

 2. #2
  Junior Member
  Join Date
  10-05-2005
  Posts
  11
  Uploads
  0

  Re: Digitalb lajm fantastik

  jane nje tufe pederash ato tallen me parate e popullit

 3. #3
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: Digitalb lajm fantastik

  Po se leket tona i kane mare me kohe dhe tani
  sdine cte bejne kalojne kohen

 4. #4
  Senior Member plakusat2000's Avatar
  Join Date
  10-10-2007
  Posts
  290
  Uploads
  0

  Re: Digitalb lajm fantastik

  po pse mer djal u desh kohe ta kupoje...ata............jane...................... gjenerate e ndaluar.vete i bejne vete i mbajne dhe vete do ta pesojne....
  plakusat2000 ka te drejte

 5. #5
  Junior Member
  Join Date
  05-03-2009
  Posts
  10
  Uploads
  0

  Re: Digitalb lajm fantastik

  mendohet se kane dhe leke pastaj.futen ne biznes dhe lejne gjurme bile.me duket se po bejne buje me para borxh.biznes me hua.te me thone dhe mua qe po kerkojme leke dhe ti jap ca te vogla se po me bien.
  mendimi im eshte se do fundosen se skane nga tia mbajne.o do ja mbyllin o do ja hapin te tera gjerat e pista.vjen qershori dhe plas gallata

 6. #6
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Re: Digitalb lajm fantastik

  cdo gje do behet pej perviu ne digitalb prantaj mos u shqetesoni shum ato leket e paketes baze dga nuk idalin as per te fshi hundet pasi vetem per toksor esht i liqensuar si do vertetohet ndryshe qe toksori esht cract per satelitorin qe edhe fitimi esht me i madh paqka se un kam paguar kaon+premium dhe i vetmi kanal qe shoh esht vetem ai i bang bang,,,

 7. #7

  Re: Digitalb lajm fantastik

  duke i kritikuar (o shar)mbase nje dite do ta kuptoin mos te tallen me popullin. i kini ven re kur luhen ndeshjet e kombtares te tra..nga TVSH qe nje abonent e ka bler me lek per ta par ata e bllokoin nuk eshte e drejt! personalisht e kam humbur besimin te keta persona duke mos ber me riabonimin .ju pershndes per komentet.

 8. #8
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Digitalb lajm fantastik

  Quote Originally Posted by alba-69 View Post
  duke i kritikuar (o shar)mbase nje dite do ta kuptoin mos te tallen me popullin. i kini ven re kur luhen ndeshjet e kombtares te tra..nga TVSH qe nje abonent e ka bler me lek per ta par ata e bllokoin nuk eshte e drejt! personalisht e kam humbur besimin te keta persona duke mos ber me riabonimin .ju pershndes per komentet.
  ne fakt sekretin e uljes se ēmimit te gjithe e dime, por nuk duam ta bejme ose nuk mundemi, dhe a e dini se si ulet ēmimi? thjeshte duke u sjellur si Alba-69.
  por ne e dime dhe nuk "duam" qe te na ulet ēmimi, vetem qahemi e qahemi.

  po te ishin te gjithe si ty, sot digitalbi ose do te kishte falimentuar nga ndonje konkurent ose do te kishte ēmime shume me te uleta se sa i ka sot.

  a e dini qe franca i ka paketat e saj dhe kanalet baze psh te canasat qe jane ndoshta rreth 60 kanale kushtojne rreth 9.90 euro ne muaj dhe francezet marrin rreth 1500euro rroge?

  kurse digitalbi ofron 11 kanale dhe kerkon me shtrejt? per shqiptaret qe marrin rreth 200euro ne muaj? e kuptoni se ēfare skandali eshte?
  pse digitalbi punon akoma do themi ne? sepse shqiptari per sport apo diēka tjeter preferon ti heqi femijes se tij buken ose prindit te tij ilaēet ose te varferoje akoma me shume veten e tij duke paguar keta hajdute te licensuar nga shteti?!

  ja ky eshte ndryshimi pse digitalbi vazhdon te beje palle.


  tju bej nje pyetje te gjithve, kur e trajtoni mire klientin, kur ju paguan dhe s'ben ze, apo kur ju thote sju a blej me sherbimin po nuk ma ulet ēmimin sepse po abonohem tek nje tjeter pakete?

  kjo u mungon shqiptareve, guximi i alba-69 te mos abonohem me ne mase tek digitalbi dhe atehere do shikoni ndryshim me te vertete jo vetem ne teori mbi ēmimet.

  kjo sjellje vlen dhe per tringun sepse edhe pse ka ēmime shume me te favorshme sesa digitalbi, ka shume pak kanale per ēmimet qe kerkon nga shqiptaret.

  ky ishte mendimi im dhe nuk dua te mesoj asnjerin si te sillet, sepse respektoj te gjithe ketu se ne fund te fundit xhepat jane individuale.

  kalofshi mire

 9. #9
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Digitalb lajm fantastik

  Poshtersia e digitalbit

  --------------------------------------------------------------------------------

  Turp i madh per providerin e madh shqiptar qe po se pagove as kanalet qe jep bota te lira nuk i sheh.

  Po jua sqaroj pak me me hollesi.

  Ne cdo satelit qe transmeton kanale televizive ka kanale te lira pa pagese si edhe ato me pagese. Kanalet e lira mund ti shohe cdo njeri qe ka nje marres satelitor digital cfaredo dhe ato jane prone e atyre qe i transmetojne.

  Poshtersia e fundit e digitalbit shqiptar eshte se ne marresin e vet satelitor keto kanele qe I sheh gjithe bota pa pagese nuk i shikon dot po qe se nuk ke paguar abonimin e tyre.

  Imagjinoni si shkelen ne mes te sheshit te drejtat e njeriut per informin.

  Dhe medet shteti shqiptar me mendje fshatare nuk ka asnje specialist qe ta vere gjigandin e transmetimit para pergjegjesise per poshtersine qe ben.

  Ja te nderuar ky eshte provideri i dashur i shqipetareve qe ka hyre shtepi ne shtepi e po u me rte rreckosurve kacidhen e fundit.

  e mora nga nje forum tjeter kete lajm fantastik

 10. #10
  Senior Member Pirro's Avatar
  Join Date
  04-10-2006
  Location
  Rishikesh - India
  Posts
  125
  Uploads
  1

  Re: Digitalb lajm fantastik

  Kėtu duhet njė bojkotim nė masė ndaj Dixhitalb-it, duke u dhėnė mundėsisht falas me cs paketėn e plotė atyre qė janė abonuar, por me kusht qė tė mos rinovojnė mė abonimin. Vetėm kėshtu bėhen pėr tė qarė hajdutėt e Dixhitalb-it!
  Pėrshėndetje!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Digitalb CCcam 2.0.11 and Digitalb & premiere in Newcs
  By G@ZI in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 5
  Last Post: 10-02-2010, 20:13:45
 2. Digitalb xxx-4x
  By alberto53 in forum German / Deutsch
  Replies: 7
  Last Post: 24-11-2009, 17:06:03
 3. Digitalb
  By albsky in forum Gbox Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 26-06-2009, 21:37:20
 4. Lajm i hidhur
  By ASI in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 08-06-2008, 22:26:38

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •