Results 1 to 3 of 3

Thread: krijimi i nje serveri

 1. #1
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  krijimi i nje serveri

  pershendetje cuna. Duke pare ngjarjet e fundit, qe u ndodhen personave, qe ofronin cardsharing me ane te serverave, dhe pas episodeve te fundit disa servera nuk punojne me, une doja te dija nga ata qe jane me eksperta ne kete fushe ? Aeshte e mundur te krijosh vete nje server lokal le ta quajme, duke blere nje abonim 1 vjecar, dga, ose tring, dhe ta ndash pagesen me dhjete persona te tjere te interesuar. Nqs po cfare pajisjesh duhen pervec PC. Cila shpejtesi interneti eshte e pershtatshme per kete pune. Jam ne pritje te ideve dhe eksperiencave tuaja.

 2. #2
  New Member
  Join Date
  20-01-2009
  Posts
  9
  Uploads
  0

  Re: krijimi i nje serveri

  Nqs personat i ke ne pallat nuk ke nevoje per internet
  Te duhet ty per vetem nje ruter pa fije (wireless) Linksys WRT54GL ($60) ose Linksys WRT54G-TM ($60) dhe per cdonjerin nga klienetet nje ethernet bridge ku mund te perdoresh nje Fonera Ruter ($20 po mund ti gjesh edhe falas ne france), keto ti instalosh me DD-WRT edhe mund te besh cte duash ti.
  Po ti kesh si pajisje keto mjafton te gjesh nje teknik te hajrit edhe mund ta ndash paketen me gjithe pallatin
  Po ti vesh nje antene si ato qe ne kohe te qepes i perdornim per italianin ketij Linksys mun te shpiesh sinjal edhe 1km larg.

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  12-04-2009
  Posts
  152
  Uploads
  0

  Re: krijimi i nje serveri

  Quote Originally Posted by User7 View Post
  Nqs personat i ke ne pallat nuk ke nevoje per internet
  Te duhet ty per vetem nje ruter pa fije (wireless) Linksys WRT54GL ($60) ose Linksys WRT54G-TM ($60) dhe per cdonjerin nga klienetet nje ethernet bridge ku mund te perdoresh nje Fonera Ruter ($20 po mund ti gjesh edhe falas ne france), keto ti instalosh me DD-WRT edhe mund te besh cte duash ti.
  Po ti kesh si pajisje keto mjafton te gjesh nje teknik te hajrit edhe mund ta ndash paketen me gjithe pallatin
  Po ti vesh nje antene si ato qe ne kohe te qepes i perdornim per italianin ketij Linksys mun te shpiesh sinjal edhe 1km larg.
  Ide e bukur kjo..

Similar Threads

 1. Replies: 0
  Last Post: 22-11-2009, 20:51:29
 2. ccam oder new farketmez serveri olanlar bana yazsin
  By sezginesma in forum Turkish / Türkçe
  Replies: 1
  Last Post: 19-09-2009, 02:29:51
 3. deneme serveri alabilirmiyim varsa arkadaslar
  By mc wako in forum Turkish / Türkçe
  Replies: 0
  Last Post: 22-04-2009, 16:42:43

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •