Results 1 to 2 of 2

Thread: starsat

 1. #1
  New Member
  Join Date
  08-04-2006
  Posts
  4
  Uploads
  0

  starsat

  tung
  kam resiverin starsat super mk II 1500d deri tash ka pas mundesi me ja qit qelsat me teledirigjues per digi tv (thor) dhe me softver po tani i pranon qelsat vetem me softver ju lutem nese ka mundesi dikush me me ndihmu

 2. #2

  Re: starsat

  Quote Originally Posted by agimii View Post
  tung
  kam resiverin starsat super mk II 1500d deri tash ka pas mundesi me ja qit qelsat me teledirigjues per digi tv (thor) dhe me softver po tani i pranon qelsat vetem me softver ju lutem nese ka mundesi dikush me me ndihmu
  Mund te jesh pak me konkret shokut.
  nese deri tani e ke pas at mundsi ti hidhesh qelsat me softcam nese e ke fjalen dhe me teledirigjues.
  dhe tani nuk ke mudsi,vetem me ane te softcamit nepermes key-editorit dhe jo me teledirigjues.
  At'here mos e ke problemin qe nuk te ipet mundsia te shohesh opcionin EDIT KEY- ose INPUT CODE,qe ti fusesh qelsat ne menyre manuale?nese po?
  at'her vepro ne ket menyr shokut...
  -Meny
  -System setup
  -Backup systems-qe ti ruash ato kanale qe i ke per momentin
  -Installation
  -Reset factory-qe ta kthesh aparatin ne gjendje fillestare
  tani te shfaqet opcioni-INPUT KEY,fut qelsat
  dhe ne fund shkon
  -Restore systems-qe ti kthesh kanalet prapa qe i ke pas me pare.
  ndoshta pak me vones e pash ket pyetje tenden,por nese ende e ke ket problem na lajmro ktu ne forum shokut.
  pershendetje

Similar Threads

 1. Starsat - STARSAT SR-X5300CU Super
  By disoft in forum Slovak / Slovenčina
  Replies: 3
  Last Post: 21-12-2015, 21:01:57
 2. Question Outils pour StarSat
  By b_reda31 in forum French / Français
  Replies: 7
  Last Post: 15-01-2011, 21:54:22
 3. Replies: 20
  Last Post: 05-08-2009, 00:08:25
 4. starsat
  By bouziane_dz2006 in forum Starsat
  Replies: 0
  Last Post: 05-06-2008, 14:31:10
 5. Replies: 0
  Last Post: 15-05-2007, 20:35:38

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •