Results 1 to 10 of 10

Thread: perse sheben kjo?

 1. #1
  Contributing Member kapia's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  502
  Uploads
  1

  Unhappy perse sheben kjo?

  ore cuan nuk e di perse sherben kjo?cmund te besh me kete...
  28042009003.jpg

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Location
  Denmark
  Posts
  293
  Uploads
  0

  Re: perse sheben kjo?

  Kjo eshte dalje nga receiveri qe ke dhe mund te lidhesh nje receiver tjeter me te

 3. #3
  Contributing Member kapia's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  502
  Uploads
  1

  Re: perse sheben kjo?

  Quote Originally Posted by best ven View Post
  Kjo eshte dalje nga receiveri qe ke dhe mund te lidhesh nje receiver tjeter me te
  dhe shikon te njeta stacione?

 4. #4
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: perse sheben kjo?

  tung po shikon te njejtat kanale , por por kujdes nuke munde te shohesh ne te njejten kohe me te dy aparatet , duhet te jete njeri ne funksion ne qofte se i ke ne funksione te dy munde te shohesh vetem me recieverin e pare pra me at qe ke bere lidhje direkt, besoj se kupton

 5. #5

  Smile Re: perse sheben kjo?

  po me cfrado aparati mund te lidhet apo duhet te jene te dy aparatet njelloj ?

 6. #6
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: perse sheben kjo?

  Quote Originally Posted by nesti111 View Post
  po me cfrado aparati mund te lidhet apo duhet te jene te dy aparatet njelloj ?

  Po lidhet me cfaredo aparati me kusht qe aparati kryesor te kete dy dalje per kabllin skart(nje qe lidhet me tv e tjetri me aparatin tjeter).E kam perdorur kur kam qene i abonuar te DGA dhe te SAT + dhe kisha dy aparate te ndryshem dhe fikja njerin e ndizja tjetrin

 7. #7
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: perse sheben kjo?

  nuke ka kushte ne kete procese nuke eshte e detyrushme qe aparati kryesore te kete dy dalje scart nuke eshte e nevojshme te kete dy , munde ta perdoresh daljen me cfare,do lloji aparati . munde te keshe dy aparate te njejte ose te ndryshem njarin ne sallon dhe tjetrin ne dhomen e gjumit dhe funksionojne perfekte pore gjithmone njeri duhet te jete i fikur

 8. #8
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: perse sheben kjo?

  Quote Originally Posted by mile kristo View Post
  pore gjithmone njeri duhet te jete i fikur


  mund te jene te ndezur dhe te dy dekoderat njekohesisht por duhet te shikojne qe te dy te njejtin trasponder.

  psh:

  dekoderi n.1 po shikon topchannel

  kurse dekoderi n.2 po shikon explorer1

  dhe ska asnje problem sepse edhe pse jane kanale te ndryshme jane i njejti trasponder pra e njejta frequence 11055 V SR 27900 FEC 3/4


  ose nese jemi duke pare

  dekoderi n1 big brother kurse

  tek dekoderi n.2 supersport5

  ska asnje problem sepse edhe ktu jemi ne te njejtin trasponder pra 11449 H SR 27500 FEC 7/8.


  ne rast se dekoderi n1 shikon ne trasponder x dhe dekoderi n2 shikon ne trasponder y atehere nuk do kesh sinjal ne njerin nga dekoderet, ndersa po te kesh nje motorr te istaluar me diseqc 1.2 atehere ne rast shikimi me traspondera te ndryshem atehere do te iki sinjali edhe ne dekoderin ku kishe figure sepse bien ne konflikt trasponderat e ndryshem.

  nese deshiron te mos kesh probleme pra te jesh 100% i pavaruar qe dekoderi n1 te shikoje cte doje dhe dekoderi n2 po ashtu atehere duhet te nderrosh koken lnb nga koke njeshe, ne koke dyshe, me dy dalje ta pavarura.

 9. #9
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: perse sheben kjo?

  me se sakte fiko jame me ty

 10. #10
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: perse sheben kjo?

  nje koke me shume dalje eshte zgjidhja ideale, une bleva koke me 5 dalje dhe lidha 5 aparate te gjithe te pavarur fale asaj kokes me 5 dalje.

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •