Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 45

Thread: Fotot e Antenave tona...

 1. #1
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Arrow Fotot e Antenave tona...

  Po e hap kte teme meqe mendoj se mund te jete interesante dhe kurioze per te gjithe neve se si mund te ndertojme ose modifikojme ne menyre artizanale antenat tona.

  po e filloj un i pari meqe hapa temen por per momentin kam 1 foto, me vone do ve dhe foto te tjera nga disa kende qe te shikohet me mire.

  Ktu kemi nje tas 100cm prej alumini, dhe si e shifni ishte nje tas normal me nje koke, dhe pasi ndertova strukturen qe shifni ne foto, dhe forcova me dy zinxhire mbajtjen e peshes sepse u rendua trefishi nga sa peshonte perpara, montova 8 koka lnb dyshe (twin) me dy diseqc 1.2 dhe kam 9 satelite pernjehere me dy dalje te pavarura dhe super nderrim i shpejte i kanaleve nga nje satelit ne tjetrin sepse kam konfiguruar diseqc 1.1.

  me vone do postoj dhe foto te tjera se kete kam momentalisht.

  jane te mirepritura fotot e antereve te tjere me shume interes.

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Fotot e Antenave tona...

  Sapo te kem disa fot se sjam ne shpi ne kte moment dhe do ti postoj.

  ktu duket pak me mire harku se kete foto kam per momentin dhe eshte foto ne fazen e montimit po ashtu edhe foto e pare eshte ne fazen e montimit.
  diseqc qe po perdor per momentin jane "telesat ms81 8x1" por do ti nderroj me dy cop kualitet me te mire te markes "centauri mw 168 v2 9X1"

  do postoj dhe fotot e tjera sapo te kem mundesi.

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Fotot e Antenave tona...

  kto jane rraqet e mia per momentin.

  klikoi per ta zmadhuar.

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Fotot e Antenave tona...

  Momente pune gjate montimit te sistemit artizanal 8 lnb twin 1w - 5e - 9/7e - 13e - 16e - 19e - 23e - 28e me diseqc 8x1 model centauri p168 v2
  Kontrolli fundit perpara montimit ne tub
  ========================


  Puna e perfunduar
  =========== 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Fotot e Antenave tona...

  Meqe kjo teme eshte per vetem per foto po postoj linkun ku mund te bejme pyetje pergjigje, ne forme chati.

  http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=81178

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  20-06-2008
  Posts
  214
  Uploads
  1

  Re: Fotot e Antenave tona...

  Me pelqeu kjo tema dhe desha me vu nje foto te sacit tim,por kur pash ate te fikut thash po e lej fare.O fiko je fiksu fare.Respekte(do e postoj neser ate foton e sacit tim.

 7. #7
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Fotot e Antenave tona...

  Tironci, shikoje pak postimin tim nga mesi faqes, nuk besoj se do i kesh me keq se une tasat, tasat e mi jane bere per scrap :)

  OFFTOPIC!
  Nuk mund te rrija pa ja kthyer pergj tironcit per rrangulliqet e tasit, Fiku je i lire edhe ta editosh ose shuash kete post, te kerkoj ndjese... por nuk mund te rrija pa ja kthyer pergjigjen tironcit.

  FLMn per mirkuptimin!

 8. #8
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: Fotot e Antenave tona...

  kto jane ar kam une tani per tani.ate me koken dyshe e kam hotbird ne qender edhe astra kurse ate tjetren e leviz vazhdimisht tani eshte astra 28 grade.

  Attachment 123365

  Attachment 123366

  Attachment 123367

  Attachment 123368

 9. #9
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: Fotot e Antenave tona...

  Kjo eshte pjata ime 185 cm profesionale me motor
  Hidhini nje sy si ju duket ia vlen apo jo.

  IMG.jpg

  IMG00141 mod.JPG

  IMG00142.jpg

  IMG00144 mod.JPG

 10. #10

  Re: Fotot e Antenave tona...

  Shume i thjeshte,dish triax 100cm.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •