Results 1 to 6 of 6

Thread: Dy frekuenca tek AB3 5W

5000k SkinArt's Avatar
    Uploads
    2

Dy frekuenca tek AB3 5W

Persh,
    Mund te me ndihmoje ndonje sidomos ato qe kane Motor per te skanuar keto dy frekuenca ne AB3 5W qe jane:
    11467 H10850-3/4
    12674 H 16935-2/3

Keto frekuenca edhe pse tregojne se ndodhen ne zone te mire mbulimi ku Shqiperia perfshihet me se miri, serish nuk arrije ti nxjere asnje pike sinjali sikur mos te egzistonin fare.

FLMN

dhe super FLMN atije qe do tentoje...

Super Moderator fillestari's Avatar
    Uploads
    113

Re: Dy frekuenca tek AB3 5W

Quote Originally Posted by SkinArt View Post
    Persh,
    Mund te me ndihmoje ndonje sidomos ato qe kane Motor per te skanuar keto dy frekuenca ne AB3 5W qe jane:
    11467 H10850-3/4
    12674 H 16935-2/3

Keto frekuenca edhe pse tregojne se ndodhen ne zone te mire mbulimi ku Shqiperia perfshihet me se miri, serish nuk arrije ti nxjere asnje pike sinjali sikur mos te egzistonin fare.

FLMN

dhe super FLMN atije qe do tentoje...
    pershendetje

megjithese banoj larg Shqiperise testova frekuencen e pare sinjalin e kam 50% nderkohe qe sinjalin te ky satelit ne pergjithesi e kam 99% jane keto kanale:
    1 Nepali
    2 mesopotamia
    3 Roj TV
    4 Newroz
    5 bluemon tv ky i fundit gjasme sex por thjesht femra qe perdridhen.Frekuencen e dyte as mua s'ma kap mos eshte MPEG 4?

5000k SkinArt's Avatar
    Uploads
    2

hey persh dhe flmn qe tentove fillestari, une jam ne shqiperi dhe keto frekuenca nuk i kap fare, nuk e kuptoj pasi harta mbulimit e ze shqiperine plotesisht, po se kam idene pse si kap fare... keto dy frekuencat nuk jane MPEG4 HD te paktem ketu nuk thote asgje. Ndonje tjeter opinion tjeter mirepritet.

FLMN edhe nje here fillestari.

Super Moderator fillestari's Avatar
    Uploads
    113

Quote Originally Posted by SkinArt View Post
    hey persh dhe flmn qe tentove fillestari, une jam ne shqiperi dhe keto frekuenca nuk i kap fare, nuk e kuptoj pasi harta mbulimit e ze shqiperine plotesisht, po se kam idene pse si kap fare... keto dy frekuencat nuk jane MPEG4 HD te paktem ketu nuk thote asgje. Ndonje tjeter opinion tjeter mirepritet.

FLMN edhe nje here fillestari.
    pershendetje edhe nje here SkinArt

E pashe edhe 1 here me vemendje frekuencen e dyte te te treja te lyngsat,flysat dhe kingofsat dhe te te treja lexon DVB-S2/QPSK keto lloj frekuencash kudo qe te ndodhen nuk mi kap mendoj se duhet te jene njesoj me MPEG4 me kap vetem ato qe lexojne DVB-S ndersa per te paren s'di c'te them edhe tek une nuk shkon me shume se 50%

5000k SkinArt's Avatar
    Uploads
    2

Mirmjes,
    flmn per tentativen dhe mendimin...
    mbase mund te jene frekuenca mpeg4 por qe nuk tregohen direkt me emertim te tille dhe vetem nje aparat HD mund ta vertetoje, megjithate une per kureshtje doja te dija ndonje info per keto kanale jo se dua ti shikoj pa tjeter, por kurjoziteti perse nuk u kapnin me shtynte.

Pak a shume jam i qarte
    FIKU nqs e shikon te arsyeshme mund edhe ta mbyllesh kete teme... nqs ndonje ka informacion mund te me shkruaj edhe ne PM per keto frekuenca.

frenkuenca e par esht e hapur me dvb-s kurse e dyta dvb-s2 qpsk 2/3 pilota off