Results 1 to 6 of 6

Thread: Dy frekuenca tek AB3 5W

 1. #1
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Dy frekuenca tek AB3 5W

  Persh,
  Mund te me ndihmoje ndonje sidomos ato qe kane Motor per te skanuar keto dy frekuenca ne AB3 5W qe jane:
  11467 H10850-3/4
  12674 H 16935-2/3

  Keto frekuenca edhe pse tregojne se ndodhen ne zone te mire mbulimi ku Shqiperia perfshihet me se miri, serish nuk arrije ti nxjere asnje pike sinjali sikur mos te egzistonin fare.

  FLMN

  dhe super FLMN atije qe do tentoje...

 2. #2
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Dy frekuenca tek AB3 5W

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  Persh,
  Mund te me ndihmoje ndonje sidomos ato qe kane Motor per te skanuar keto dy frekuenca ne AB3 5W qe jane:
  11467 H10850-3/4
  12674 H 16935-2/3

  Keto frekuenca edhe pse tregojne se ndodhen ne zone te mire mbulimi ku Shqiperia perfshihet me se miri, serish nuk arrije ti nxjere asnje pike sinjali sikur mos te egzistonin fare.

  FLMN

  dhe super FLMN atije qe do tentoje...
  pershendetje

  megjithese banoj larg Shqiperise testova frekuencen e pare sinjalin e kam 50% nderkohe qe sinjalin te ky satelit ne pergjithesi e kam 99% jane keto kanale:
  1 Nepali
  2 mesopotamia
  3 Roj TV
  4 Newroz
  5 bluemon tv ky i fundit gjasme sex por thjesht femra qe perdridhen.Frekuencen e dyte as mua s'ma kap mos eshte MPEG 4?

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Dy frekuenca tek AB3 5W

  hey persh dhe flmn qe tentove fillestari, une jam ne shqiperi dhe keto frekuenca nuk i kap fare, nuk e kuptoj pasi harta mbulimit e ze shqiperine plotesisht, po se kam idene pse si kap fare... keto dy frekuencat nuk jane MPEG4 HD te paktem ketu nuk thote asgje. Ndonje tjeter opinion tjeter mirepritet.

  FLMN edhe nje here fillestari.

 4. #4
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Dy frekuenca tek AB3 5W

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  hey persh dhe flmn qe tentove fillestari, une jam ne shqiperi dhe keto frekuenca nuk i kap fare, nuk e kuptoj pasi harta mbulimit e ze shqiperine plotesisht, po se kam idene pse si kap fare... keto dy frekuencat nuk jane MPEG4 HD te paktem ketu nuk thote asgje. Ndonje tjeter opinion tjeter mirepritet.

  FLMN edhe nje here fillestari.
  pershendetje edhe nje here SkinArt

  E pashe edhe 1 here me vemendje frekuencen e dyte te te treja te lyngsat,flysat dhe kingofsat dhe te te treja lexon DVB-S2/QPSK keto lloj frekuencash kudo qe te ndodhen nuk mi kap mendoj se duhet te jene njesoj me MPEG4 me kap vetem ato qe lexojne DVB-S ndersa per te paren s'di c'te them edhe tek une nuk shkon me shume se 50%

 5. #5
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Dy frekuenca tek AB3 5W

  Mirmjes,
  flmn per tentativen dhe mendimin...
  mbase mund te jene frekuenca mpeg4 por qe nuk tregohen direkt me emertim te tille dhe vetem nje aparat HD mund ta vertetoje, megjithate une per kureshtje doja te dija ndonje info per keto kanale jo se dua ti shikoj pa tjeter, por kurjoziteti perse nuk u kapnin me shtynte.

  Pak a shume jam i qarte
  FIKU nqs e shikon te arsyeshme mund edhe ta mbyllesh kete teme... nqs ndonje ka informacion mund te me shkruaj edhe ne PM per keto frekuenca.

 6. #6

  Re: Dy frekuenca tek AB3 5W

  frenkuenca e par esht e hapur me dvb-s kurse e dyta dvb-s2 qpsk 2/3 pilota off

Similar Threads

 1. ndihme me duhen disa frekuenca
  By vorribomsi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 24-12-2009, 15:00:07

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •