Results 1 to 10 of 10

Thread: ndihme per humax f1 cl

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  338
  Uploads
  1

  ndihme per humax f1 cl

  me nevoitet nje firmware per humax f1 cl ose ndonje program klon qe mund ti pershtatet

 2. #2

  Post Re: ndihme per humax f1 cl

  ne qofte se e ke muhabetin per f1c1 software clon per te nuk ka, ka nja 2 softe te viteve te shkuara por nuk te japin asgje i gjen tek faqja oficiale e humax besoj f1c1 eshte ai me dy vende modulash.

 3. #3
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: ndihme per humax f1 cl

  per mendimin tim eshte humbje kohe qe te merresh me kete aparat sw per kete nuke ka as klon ase origjinal eshte of

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  338
  Uploads
  1

  Re: ndihme per humax f1 cl

  problemi eshte se me eshte bllokuar dhe me del vetem tabela e instalimit dhe vetem mund te fiket me butonin standby nuk ulesh dot as lart as poshte prandaj dua nje soft qofte dhe te vjeter se vetem per kanalet fta e dua prandaj po mundet me ndihmoni

 5. #5
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,348
  Uploads
  49

  Re: ndihme per humax f1 cl

  une nuk e njoh kte dekoder,provoje te karikosh nje liste kanalesh

 6. #6

  Re: ndihme per humax f1 cl

  Quote Originally Posted by geni_ko View Post
  problemi eshte se me eshte bllokuar dhe me del vetem tabela e instalimit dhe vetem mund te fiket me butonin standby nuk ulesh dot as lart as poshte prandaj dua nje soft qofte dhe te vjeter se vetem per kanalet fta e dua prandaj po mundet me ndihmoni
  geni_ko,ne qofte se aparati juaj esht ky lloji me poshte
  Humax F1-Cl

  A'there mund te sherbej me disa prg,qe deri sa erdha te shkarkimi e bera lemsh duke kerkuar neper faqe te ndryshme,por shpresoj te mos e bejm lemsh punen me tutje.
  kam pas disa lloje te humaxit ne dore por ket lloj nuk kisha rastin.

  keshtu qe provo me keto qe po i dergoi,ndoshta ke sukses ta rikthesh prap ne pun at lloji te aparatit.

  F1-CI - Superset ( sci )
  ------------------------
  --------------------------

  Attached Files Attached Files

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  338
  Uploads
  1

  Re: ndihme per humax f1 cl

  ia hodha softin , e mori por prap e njeta gje me ndodhi vetem butoni standby punon

 8. #8
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: ndihme per humax f1 cl

  Quote Originally Posted by geni_ko View Post
  ia hodha softin , e mori por prap e njeta gje me ndodhi vetem butoni standby punon
  nuk jam praktik me kte lloj dekoderi por humaxet e kane qef bllokimin kur settingset pesojne demtim.

  provo te freskosh dekoderin vetem me nje liste kanalesh dhe shiko a do te punoje. kam zhbllokuar shume humaxa ne kte forme modelet 5100 ose 5400 por asnjehere kte model.

 9. #9
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: ndihme per humax f1 cl

  Se mos i ka ik flashi per lesh. Nqs po Kerko per nje DumpFlash

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  338
  Uploads
  1

  Re: ndihme per humax f1 cl

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Se mos i ka ik flashi per lesh. Nqs po Kerko per nje DumpFlash
  po nuk kam kaq njohuri per dump flash nuk jam kaq ekspert une di vetem ti hedh soft dhe kaq prandaj dua ndihmen tuaj. ju falenderoj per mundimin

Similar Threads

 1. Question Ndihme per SAT +
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 15-01-2011, 10:19:46
 2. Pak ndihmĖ
  By xoninet in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 09-12-2009, 14:57:34
 3. Question Ndihme
  By tironci in forum Albanian / Shqip
  Replies: 9
  Last Post: 01-11-2008, 19:32:48
 4. ndihme
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 01-11-2008, 18:58:23

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •