Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17

Thread: G@mm@ απορίες

G@mm@ απορίες

Καλησπέρα στην κοινότητα και καλώς σας βρήκα.
    Είμαι νέος στο άθλημα του CS. Αγόρασα ενα DM 600 και κατάφερα να βλέπω την ακατονόμαστη μέσω ενός σερβιτόρου επί πληρωμή.
    Ψάχνοντας το περισσότερο έμαθα ότι μπορώ να κάνω τη δουλειά μου και με g@mm@ c@rd.
    Μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον και άρχισα να διαβάζω όμως έχω ακόμα αρκετές απορίες και θέλω τη βοήθεια σας.

1) Κυκλοφορούν 2 ειδών κ@ρτες, οι απλές και οι plus. Ποια η διαφορά τους και ποια πρέπει να πάρω;
    2) Επιπλέον χρειάζομαι ένα progr@mmer. Αν έχω καταλάβει σωστά αυτός χρησιμοποιείται για τον προγραμματισμό της κ@ρτ@ς μέσω PC αλλά και για σύνδεση με το DM για να βλέπει την κ@ρτ@.
    Ποιο προτείνετε να πάρω;
    3) Η εναλλακτική χρησιμοποίησης του progr@mmer για σύνδεση της κ@ρτ@ς με το DM είναι το C@m m0dule. Ποιος είναι καλύτερος τρόπος σύνδεσης;
    4) Για C@m m0dule υποπτεύομαι ότι χρειάζομαι ένα irdet0, σωστά; Ποιο προτείνετε;
    5) Την κ@ρτ@ την φορτώνω με το αρχείο που βρίσκω εδώ. Συνήθως κάθε πότε πρέπει να κάνω την διαδικασία; Υπάρχει περίπτωση στο μέλλον να μην βρίσκω πλέον να τη φορτώσω και να μείνω με την κ@ρτ@ στο χέρι;
    6) Μπορώ να κάνω κανονικά CS πχ με CCc@m ώστε να δουν φως και 2 φίλοι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγχωρέστε με για το μακροσκελές μήνυμα.

Senior Member
    Uploads
    3

Re: G@mm@ απορίες

1.g@ma card.
    2.premium 2656f (receiver)
    3.dynamite+plus(programmer)
    vale to arxeiaki kai eisai etoimos....

Member gurukos's Avatar
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by iterator View Post
    Καλησπέρα στην κοινότητα και καλώς σας βρήκα.
    Είμαι νέος στο άθλημα του CS. Αγόρασα ενα DM 600 και κατάφερα να βλέπω την ακατονόμαστη μέσω ενός σερβιτόρου επί πληρωμή.
    Ψάχνοντας το περισσότερο έμαθα ότι μπορώ να κάνω τη δουλειά μου και με g@mm@ c@rd.
    Μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον και άρχισα να διαβάζω όμως έχω ακόμα αρκετές απορίες και θέλω τη βοήθεια σας.

1) Κυκλοφορούν 2 ειδών κ@ρτες, οι απλές και οι plus. Ποια η διαφορά τους και ποια πρέπει να πάρω;
    2) Επιπλέον χρειάζομαι ένα progr@mmer. Αν έχω καταλάβει σωστά αυτός χρησιμοποιείται για τον προγραμματισμό της κ@ρτ@ς μέσω PC αλλά και για σύνδεση με το DM για να βλέπει την κ@ρτ@.
    Ποιο προτείνετε να πάρω;
    3) Η εναλλακτική χρησιμοποίησης του progr@mmer για σύνδεση της κ@ρτ@ς με το DM είναι το C@m m0dule. Ποιος είναι καλύτερος τρόπος σύνδεσης;
    4) Για C@m m0dule υποπτεύομαι ότι χρειάζομαι ένα irdet0, σωστά; Ποιο προτείνετε;
    5) Την κ@ρτ@ την φορτώνω με το αρχείο που βρίσκω εδώ. Συνήθως κάθε πότε πρέπει να κάνω την διαδικασία; Υπάρχει περίπτωση στο μέλλον να μην βρίσκω πλέον να τη φορτώσω και να μείνω με την κ@ρτ@ στο χέρι;
    6) Μπορώ να κάνω κανονικά CS πχ με CCc@m ώστε να δουν φως και 2 φίλοι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγχωρέστε με για το μακροσκελές μήνυμα.
    Καλησπέρα και καλως όρισες iterator!
    Ειμαι και γω νέος αλλά μέχρι στιγμής και απο τα όσα έχω μάθει εδώ θα σου απαντήσω όσα γνωρίζω αφήνοντας όσα δεν ξέρω στα υπόλοιπα αλάνια του forum.
    1. Ξέρω οτι για την "δουλειά μας" χρειάζεσαι την απλή γατούλα και όχι την plus.
    2. Χρειάζεσαι εναν programmer smartmouse/phoenix οπου βρίσκεις εύκολα σε πολλά e-μαγαζιά και κοστίζει καμια 20-25αριά γιούρια.
    3. Έχω μια μικρή υποψία οτι το 600άρι δεν το χρειάζεται για χρήση ως reader, αλλά αν τελικά δεν βλέπει το γατάκι τότε τον χρησιμοποιείς ως reader μέσω cccam και 3-4 γραμμούλες config και έτσι μ'ένα σμπάρο δυό τρυγώνια...
    4. Λόγω του 3. δεν χρειάζεται...
    5. Ανάλογα. Κάθε φαγητάκι παίζει για κάποιο διάστημα. Σε άλους λιγότερο, σε άλλους περισσότερο. Φυσικά όταν τελειώσει δοκιμάζεις άλλο, όσο οι αρχιcheff μπορούν και μαγειρέυουν (να 'ναι καλά τα παιδιά!)
    6. Φυσικά!!!

Φιλικούς χαιρετισμούς gurukos

3. Διόρθωση: Το χρειάζεται τελικά βασει του: http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=73936

Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο που κάνατε να μου απαντήσετε.

Αν λοιπόν κατάλαβα σωστά δε χρειάζεται να πάρω C@m m0dule και θα συνδέσω τον progr@mmer με σειριακό καλώδιο στο DM και με μικρές προσθήκες στο CCc@m.conf θα διαβάσει την g@mm@, σωστά;

Και πάλι ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Member gurukos's Avatar
    Uploads
    0

Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο που κάνατε να μου απαντήσετε.

Αν λοιπόν κατάλαβα σωστά δε χρειάζεται να πάρω C@m m0dule και θα συνδέσω τον progr@mmer με σειριακό καλώδιο στο DM και με μικρές προσθήκες στο CCc@m.conf θα διαβάσει την g@mm@, σωστά;

Και πάλι ευχαριστώ για τη βοήθεια.
    Σωστά...

PHOENIX READER PATH : /dev/tts/0
    SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/tts/0 6000000
    CAMKEY: /dev/tts/0 00 00 00 00 00 00 00 00
    CAMDATA: /dev/tts/0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
    TRY ALL CHIDS : /dev/tts/0

Senior Member
    Uploads
    0

...Αγόρασα ενα DM 600 και κατάφερα να βλέπω την ακατονόμαστη μέσω ενός σερβιτόρου επί πληρωμή.
    Ψάχνοντας το περισσότερο έμαθα ότι μπορώ να κάνω τη δουλειά μου και με g@mm@ c@rd....

File xoris na thelo na se apogoitefso, to 600 kai i gata den ta pane poli kala...http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=62980

Tora, an valeis kai allous sto kolpo, mporeis na kaneis to 600 pelati kapoiou allou koutiou pou 8a servirei tin gata...

Έκανα ενα search για DM 600 + G@mm@ και μάλλον τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο fr2er.
    Οι περισσότεροι λένε ότι η G@mm@ δεν δουλεύει ούτε στο εσωτερικό reader ούτε με εξωτερικό τύπου Ph0enix/Sm@rtm0use.
    Μόνο 1-2 απαντήσεις βρήκα που λένε ότι με εξωτερικό τους δούλεψε αλλά δεν ξέρω τι να πιστέψω.
    Μάλλον πρέπει να δώσω το DM σε κανά φίλο και να πάρω άλλο δέκτη που θα δουλεύει με τη G@mm@. Ποιόν προτείνετε;

Έκανα ενα search για DM 600 + G@mm@ και μάλλον τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο fr2er.
    Οι περισσότεροι λένε ότι η G@mm@ δεν δουλεύει ούτε στο εσωτερικό reader ούτε με εξωτερικό τύπου Ph0enix/Sm@rtm0use.
    Μόνο 1-2 απαντήσεις βρήκα που λένε ότι με εξωτερικό τους δούλεψε αλλά δεν ξέρω τι να πιστέψω.
    Μάλλον πρέπει να δώσω το DM σε κανά φίλο και να πάρω άλλο δέκτη που θα δουλεύει με τη G@mm@. Ποιόν προτείνετε;
    me 160e exeis technomate 5400 k eisai mia xara oyte na kaneis update to logimiko gia na pezei thn karta oute tipota allo apla thn bazeis sto reader k exei k ypodoxi gia cam k den zestenei thn karta k einai k usb pvr k blind serch k alla pola.egw avton lew giati ton exw.1.5 xrono k einai mia xara

Quote Originally Posted by PAS GIANNENA View Post
    me 160e exeis technomate 5400 k eisai mia xara oyte na kaneis update to logimiko gia na pezei thn karta oute tipota allo apla thn bazeis sto reader k exei k ypodoxi gia cam k den zestenei thn karta k einai k usb pvr k blind serch k alla pola.egw avton lew giati ton exw.1.5 xrono k einai mia xara
    Από ότι είδα στο net ο συγκεκριμένος δεν έχει ethernet σύνδεση κάτι που μου είναι απαραίτητο. Από τους DM ποιος δουλεύει με G@mm@;

Από ότι είδα στο net ο συγκεκριμένος δεν έχει ethernet σύνδεση κάτι που μου είναι απαραίτητο. Από τους DM ποιος δουλεύει με G@mm@;
    Kalispera.
    Apo DM douleuoun mono o 800 kai o 8000 me to ensomatomeno reader

Page 1 of 2 12 LastLast