Results 1 to 8 of 8

Thread: Kerkoj Ndihem Per Opticum:

 1. #1
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Post Kerkoj Ndihem Per Opticum:

  Kush din me tregu per kete menyr e kom kete aparat a po reserver ky osht optikum 7100cx-plus edhe kur te behet ndrrimi i kodat te Digi tv qe osht me 00: edhe me 01: e ne aparatin tam keta pra optikum 7100cx-plus osht per me i editu kodat per digi tv vetem 01: e kur se 00: nuk osht ne aparat edhe kisha desh kush din le te me tregoj urgjentisht oki kalofshit mir

 2. #2
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Re: Kerkoj Ndihem Per Opticum:

  Quote Originally Posted by The-Rock View Post
  Kush din me tregu per kete menyr e kom kete aparat a po reserver ky osht optikum 7100cx-plus edhe kur te behet ndrrimi i kodat te Digi tv qe osht me 00: edhe me 01: e ne aparatin tam keta pra optikum 7100cx-plus osht per me i editu kodat per digi tv vetem 01: e kur se 00: nuk osht ne aparat edhe kisha desh kush din le te me tregoj urgjentisht oki kalofshit mir


  Shtyp
  9339
  Me pas shko tek
  code edit
  pastaj
  Nagravision
  me pas shtyp
  butonin jeshil (Add)
  dhe shikon kete shirit:

  Caid Provajder Type Index Key data
  1801 000000 key8 00 00 00 00 00 00 00 00 00
  Si duhet ta besh ti:

  1801 002111 Nidea 00 Me pas fute kodin pra rrjeshtin e pare pastaj te dytin shiko se kodi qe sapo fute te del ne fund ok

 3. #3
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Kerkoj Ndihem Per Opticum:

  vllaqko per nuk po e kuptoj bash mir ku mundet me dal rreshti i dyt per dekodim nese bon edhe pak ma kjar oki mundesisht kalo mir

 4. #4
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Re: Kerkoj Ndihem Per Opticum:

  Quote Originally Posted by The-Rock View Post
  vllaqko per nuk po e kuptoj bash mir ku mundet me dal rreshti i dyt per dekodim nese bon edhe pak ma kjar oki mundesisht kalo mir
  rrjeshti i dyte dhe gjithashtu i pari te dalin ne fund

  P.sh:

  Sapo hyn ne nagravision vetem jepi butoni lart sepse del direkt ne fund te kodeve dhe aty e ke

 5. #5
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Kerkoj Ndihem Per Opticum:

  oki vllaqko do e pervoj edhe nese nuk krye pun naj san te trego nese bon pun te lajmroj shum faliminderit per ndihem

 6. #6
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Re: Kerkoj Ndihem Per Opticum:

  Quote Originally Posted by The-Rock View Post
  oki vllaqko do e pervoj edhe nese nuk krye pun naj san te trego nese bon pun te lajmroj shum faliminderit per ndihem

  Ose mos u lodh fare merre kete softcam ketu:

  http://www.satsupreme.com/showthread...051#post386051

  Per opticumin tend merre softcamin e trete ST51XX 2M

  Merre te dates se djeshme digi Tv ok

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  25-01-2009
  Posts
  120
  Uploads
  2

  Re: Kerkoj Ndihem Per Opticum:

  kam nje pyetje per kete aparat.tek kanalet e digitalbit kur shikon infon e filmit nuk e tregon llojin e filmit.p.sh horror,aksojn,komedi etij ndersa me aparatet e tjer e tregon.a ka ndonje sw qe e shfaq dhe zhanrin e programit.flm

 8. #8
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Kerkoj Ndihem Per Opticum:

  Tash une e kom zgjidh problemin fal fredi111 edhe kerkoj per SuperMod a po Moderatorve qe munden me Mbyll Temen

  oki Rrspekt :D

Similar Threads

 1. Kerkoj Ndihem per Astra 3A at 23.5°E
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 11-10-2009, 17:55:25
 2. Info Kerkoj Ndihem Per Dreambox 500s
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 06-09-2009, 21:08:17
 3. Kerkjo ndihem per CanalDigitaal:
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 30-05-2009, 23:50:58
 4. Kerkoj Ndihem per reseverin METABOX III
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 23-04-2009, 14:54:45
 5. [Ndihem] Rreth Thor'avė
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 14-02-2009, 22:37:00

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •