Results 1 to 5 of 5

Thread: Nje pyetje per Digi TV

 1. #1

  Nje pyetje per Digi TV

  Djema, une e di qe te gjithe ju jeni ustallare!!!

  kohet e fundit Digi TV po e nderron shume shpesh kodin?

  Mund ta konsiderojme si paralajmerim per nje transferim tek Nagra 3.
  Pres pergjigjen tuaj, jeni njsha qe te gjithe

  MishelUkju

 2. #2
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Nje pyetje per Digi TV

  Mirdita,
  Jo nuk do te thote fare nderrimi i kodeve kaq shpejt me nderrimin ose jo te sistemit te tyre NAGRA2 se shpejti, megjithate lexo nje informacion per DIGITV qe eshte dhene zyrtarisht kohe me pare ketu dhe shqip postimin e katert ketu

  Une sjam usta :)
  pershendetje!

 3. #3
  Senior Member flor1's Avatar
  Join Date
  09-02-2009
  Location
  TIRANE;SHQIPERI
  Posts
  159
  Uploads
  1

  Re: Nje pyetje per Digi TV

  nje gje te tille e sqaroi dhe fiku:kodet ndrrohen shpesh per t ia merzitur punen atyre qe shohin piratisht.per ndrrimin e sistemit flitet per nga vjeshta.

 4. #4
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Nje pyetje per Digi TV

  nuk besoj se eshte plotesisht ashtu, pasi po te kishin mundesi ta manaxhonin nderrimin e kodit cdo 2 dite pse mos e benin cdo 2 ore ose me pak akoma sic e kane disa paketa te tjera pune min/sek apo nuk ja mundeson NAGRA 2?

  Kur ishte D+ NAGRA 2 here shkonte 3 jave here 1 dite
  Kur ishte Premiere NAGRA 2 here shkonte 1 muaj here 1 ore
  Tani DIGITV recordi shkoje 3 muaj pa ju nderruar pike kodi para disa muajsh, dhe here shkon 1 dite, nderrimi kodit une per vete nuk e di konkretisht nga vjen, por nuk besoj se behet me dore me qellim, pasi po te ishte kjo mundesi per to do e benin tu nderronte cdo 5sek e tegjithe sdo shikonin asgje.

  Mendimi im nuk e di sa eshte i vertet por llogjika e thjeshte me coi ketu.

 5. #5
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  833
  Uploads
  1

  Re: Nje pyetje per Digi TV

  NUk e di per te tjeret,po me humax5400 digitv nuk dalin sot qe nga ora 8 e mbremjes,kam kontrolluar per celesa dhe nuk gjej,po ashtu dhe pse ndoshta dal jasht temejashte nagra2,nuk me hapen kanalet e rait dhe te gjitha kanalet me kode bis.Faleminderit per mirekuptimin.Pres pergjigje dhe ndihme.

Similar Threads

 1. Pyetje
  By bajern in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 16-11-2009, 14:27:57
 2. Question Nje pyetje
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 22-07-2009, 14:35:55
 3. Question Tju bej nje pyetje kot
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 9
  Last Post: 09-06-2009, 12:42:13
 4. pyetje
  By nesti111 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 38
  Last Post: 01-06-2009, 15:14:39
 5. Question nje pyetje
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 28-02-2009, 14:53:25

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •