Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Kerkjo ndihem per CanalDigitaal:

 1. #1
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Kerkjo ndihem per CanalDigitaal:

  kush din me tregu nese bon per kanatap a po paketen CanalDigitaal se jon ne Irdeto2 edhe qe jon ne A S T R A 19.2° E
  edhe ku dihet qe kjo paket akoma osht e thyme me pa edhe nese din dikush me tregu se qysh muna une keta programa me i pa ne TV. qysh duna me vepru edhe me mi tregu ferkuencat e tyve nese bon se jon ne A S T R A 19.2° E oki shpresoj se me keni kuptuara

 2. #2
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Kerkjo ndihem per CanalDigitaal:

  Mirdita!
  Kjo pakete eshte thyer dhe mund te shikohet me karta te ndryshme, nje nga keto eshte Abracadabra, une e hap me kete karte, por kam degjuar qe dhe karta te tjera e hapin.

  Frekuencat e kesaj pakete jane ne Astra 19 grade
  12304 H tp 95 SR 27500 FEC 3/4
  12344 H tp 97 SR 27500 FEC 3/4
  12382 H tp 99 SR 27500 FEC 3/4
  12515 H tp 105 SR 22000 FEC 5/6
  12574 H tp 109 SR 22000 FEC 5/6
  12722 H tp 119 SR 22000 FEC 5/6

  Keto frekuenca une i hap me karten Abracadabra dhe po i shikoj prej mese 1 muaji e me shume qe kur eshte thyer, vetem nje here e kam rifreskuar dhe ka ecur pa u nderruar kodet prej nje kohe me shume se 30 dite, kjo pakete eshte shume e mire per filma, doku, ka dy kanale sporti qe kane te drejta ne shume champions dhe X. Pakete e mire, per me shume shiko ketu kliko tani
  Disa frekuenca nuk mund te hapen me Abren. por ato me te zeza me siper 100% sigurte qe hapen dhe qendrojne.

  Une e hap me Abren ti hape me cte duash... plot karta e hapin kete pakete :)
  Persh se shpejti!
  Tung!!!

 3. #3

  Wink Re: Kerkjo ndihem per CanalDigitaal:

  Me Diablo Cam 2.3 jan te hapura sukses

 4. #4
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Kerkjo ndihem per CanalDigitaal:

  rrex e cili key a po koda i hapin permomentin CanalDigitaal: me diablo underwold 177 a po naj data.bin i ri a po key.bin oki nese bon me tregon .

  edhe SkinArt shum faliminderit pi teje se me ki ndihmu :D

 5. #5

  Wink Re: Kerkjo ndihem per CanalDigitaal:

  Quote Originally Posted by The-Rock View Post
  rrex e cili key a po koda i hapin permomentin CanalDigitaal: me diablo underwold 177 a po naj data.bin i ri a po key.bin oki nese bon me tregon .

  edhe SkinArt shum faliminderit pi teje se me ki ndihmu :D
  po underwold 177 ky asht soft i cam modul diablo 2.3 dhe jo 2.2 vetem me 2.3 hapen CanalDigitaal e Hollandes sukses

 6. #6
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Kerkjo ndihem per CanalDigitaal:

  rrex shum shum Faliminderit pi teje nuk ta harroj kurr vllaqko kalo mir :D

 7. #7
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Kerkjo ndihem per CanalDigitaal:

  rrex T'kisha lut me tregu mundesisht pse tash nuk po hapen CanalDigitaal me Underwold 177 ja qita diablos cam 2.3 edhe nuk po hapen tash CanalDigitaal: oki nese bon me tregu se shka me bo per me u hap kjo paket ku osht e hapun edhe bojn pun ata kanala 100% pun ok nese bon mundesisht me tregu T'lutna

 8. #8

  Cool Re: Kerkjo ndihem per CanalDigitaal:

  Quote Originally Posted by The-Rock View Post
  rrex T'kisha lut me tregu mundesisht pse tash nuk po hapen CanalDigitaal me Underwold 177 ja qita diablos cam 2.3 edhe nuk po hapen tash CanalDigitaal: oki nese bon me tregu se shka me bo per me u hap kjo paket ku osht e hapun edhe bojn pun ata kanala 100% pun ok nese bon mundesisht me tregu T'lutna
  Te une punojne shume mir me trego me qfar e programon diablon me cas 3 une perdori cas 3 dhe programin cas studio 8.5 futet nje her underwold 177 dhe pastaj comfigurohet .

 9. #9
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Kerkjo ndihem per CanalDigitaal:

  Quote Originally Posted by rrex View Post
  Te une punojne shume mir me trego me qfar e programon diablon me cas 3 une perdori cas 3 dhe programin cas studio 8.5 futet nje her underwold 177 dhe pastaj comfigurohet .

  pse vllaqko a paska dallim edhe versioni a qe e paske ti keta cas studio 8.5 oki une e kom mar versioni 8.6 nasht edhe ky bon pun edhe kur ta marr edhe e qes underwoldin 177 edhe e kqyri a po bon pun tonshit oki te lajmroj perseri ketu faliminderit edhe ni her pi teje :D kalo mir

 10. #10
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Kerkjo ndihem per CanalDigitaal:

  rrex une e kisha kete version te cas studio kete version pra cas studio 8.6 edhe perseri nuk po hapen keta kanala po kjo paket po me vjen inat pse nuk hapen me diablo cam 2.3 po une mendoj se a mos duhet me hi ne aparat te underwold edhe per me hi aty configurim per me bo p.sh auto OFF a po ON a po naj san tjeter me ndryshu se nuk po hapen ndryshe keta kanala ne aparat po du me dit ku qendron problemi perse nuk po hap oki nese kishe dit edhe naj san me tregu kishe bo mir ose posto ti linkun per me marr une kete versioni e cas studio 8.5 edhe po e pervoj edhe me kete version oki kalo mir

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Kerkoj Ndihem per Astra 3A at 23.5°E
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 11-10-2009, 17:55:25
 2. Info Kerkoj Ndihem Per Dreambox 500s
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 06-09-2009, 21:08:17
 3. Kerkoj Ndihem Per Opticum:
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 25-05-2009, 14:37:36
 4. Kerkoj Ndihem per reseverin METABOX III
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 23-04-2009, 14:54:45
 5. [Ndihem] Rreth Thor'avė
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 14-02-2009, 22:37:00

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •