Results 1 to 7 of 7

Thread: Ndihme Per Botech 9500 irci

 1. #1
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Ndihme Per Botech 9500 irci

  Kam nje aparat Botech 9500 irci, I hedh Celsat e fundit po per cudi nuk mi hap te gjithe kanalet e Paketes Digi Tv psh. Te e njejta frekuence disa kanale i hap disa nuk i hap
  Ka ndonjeri ndonje ide????

 2. #2
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Ndihme Per Botech 9500 irci

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Kam nje aparat Botech 9500 irci, I hedh Celsat e fundit po per cudi nuk mi hap te gjithe kanalet e Paketes Digi Tv psh. Te e njejta frekuence disa kanale i hap disa nuk i hap
  Ka ndonjeri ndonje ide????
  Shiko se ndoshta s'ta ka fajin aparati po disa kanale jane ne nagra 3 e disa ne nagra 2 keto te fundit kapen e ato te nagra 3 JO

 3. #3
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Ndihme Per Botech 9500 irci

  Psh, te njetat kanale te DIGI TV me te njejten tepsi me aparat tjeter i kap pa problem, dhe me e keqja eshte se me Botech pas ores 11.00 te nates i hap te gjitha. Ne mengjes mbyllen...
  Ca si kam bo por asgje deri tani,...

 4. #4
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Ndihme Per Botech 9500 irci

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Psh, te njetat kanale te DIGI TV me te njejten tepsi me aparat tjeter i kap pa problem, dhe me e keqja eshte se me Botech pas ores 11.00 te nates i hap te gjitha. Ne mengjes mbyllen...
  Ca si kam bo por asgje deri tani,...
  Tregohu pak me i qarte..ti ke problem me sinjalin?

  Apo ke problem tjeter?

 5. #5
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Ndihme Per Botech 9500 irci

  Sinjali eshte ne rregull. Se te e njeta antene kur vendos aparat tjeter i hap te gjitha. ME botech Hap vetem disa. PSH. Te paketa Digi Tv Sport 1 Sport 2 dhe disa kanale te tjere e hap. Tv 1000, Sport 1 Czk etj nuk mi hap. Problemi eshte te aparati besoj....

 6. #6
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Ndihme Per Botech 9500 irci

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Sinjali eshte ne rregull. Se te e njeta antene kur vendos aparat tjeter i hap te gjitha. ME botech Hap vetem disa. PSH. Te paketa Digi Tv Sport 1 Sport 2 dhe disa kanale te tjere e hap. Tv 1000, Sport 1 Czk etj nuk mi hap. Problemi eshte te aparati besoj....
  Tek keto kanale qe nuk te hapen cfar info thote nuk ka sinjal apo kanal i kriptuar?

 7. #7
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Ndihme Per Botech 9500 irci

  "Kodi po behet update Ju lutem Prisni"

Similar Threads

 1. Botech Firmware
  By Trinity in forum Botech Firmware
  Replies: 18
  Last Post: 10-11-2017, 20:14:20
 2. Botech Tools
  By Satty in forum Botech Software and Tools
  Replies: 3
  Last Post: 26-04-2012, 02:58:24
 3. Update Botech Keys
  By <warrior> in forum Botech Firmware
  Replies: 10
  Last Post: 24-06-2010, 19:00:21
 4. Soft ose clon te Botech CA-9500 IRCI
  By alfonsodilo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 13-08-2009, 12:36:58
 5. Ndihme per botech ca 9500 irci
  By geni_ko in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 07-02-2009, 21:11:42

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •