Results 1 to 5 of 5

Thread: Ndihme per JTAG

 1. #1

  Ndihme per JTAG

  Ndertova nje jtag te thjeshte me 5 resistenca 100 ohm, elidh me aparatin dhe programi jkeys me nxjerr :
  Error reading from IRD (DCU Peek)
  kush ka ndonje ide ku eshte problemi.

 2. #2
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Ndihme per JTAG

  Quote Originally Posted by taku View Post
  Ndertova nje jtag te thjeshte me 5 resistenca 100 ohm, elidh me aparatin dhe programi jkeys me nxjerr :
  Error reading from IRD (DCU Peek)
  kush ka ndonje ide ku eshte problemi.
  kontrollo dhe njehere te gjithe ground pins ose provo njehere jtag up.

 3. #3

  Re: Ndihme per JTAG

  Quote Originally Posted by taku View Post
  Ndertova nje jtag te thjeshte me 5 resistenca 100 ohm, elidh me aparatin dhe programi jkeys me nxjerr :
  Error reading from IRD (DCU Peek)
  kush ka ndonje ide ku eshte problemi.
  Nuk ka asnje problem!!! Por ti perdor kete prog jkeys dhe nqs ta ben perseri provo me ane wall te besh nje earse dhe perdor perseri jkeys. Dhe un te njejtin problem pata dhe ne kete menyre e bera dhe arrita te bej jtag. Suksese.

 4. #4
  Banned
  Join Date
  08-10-2006
  Location
  sat-television
  Posts
  41
  Uploads
  0

  Re: Ndihme per JTAG

  jtag up ja ku e ke provoje me kete njehere se eshte me lehte se me jkeys

 5. #5

  Re: Ndihme per JTAG

  Thanks ,te gjitheve e zgjidha.

Similar Threads

 1. Question Ndihme per SAT +
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 15-01-2011, 10:19:46
 2. jtag nextwave sdr2200c ndihme
  By pellumb in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 22-11-2009, 17:42:13
 3. Ndihme!!
  By nicko1234 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 15-03-2009, 18:37:25
 4. Ndihme per Jtag
  By taku in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 26-12-2008, 09:32:14
 5. Jtag per ods 3000ci ndihme
  By cufo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 44
  Last Post: 22-09-2008, 22:55:42

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •