View Poll Results: Kush aparat perdoret me shume:

Voters
67. You may not vote on this poll
 • Dreambox

  27 40.30%
 • Humax

  4 5.97%
 • Q-Box

  1 1.49%
 • Kaon

  1 1.49%
 • Starsat

  22 32.84%
 • Echolink

  7 10.45%
 • Strong

  0 0%
 • FteMaximal

  0 0%
 • Clarke-Tech

  1 1.49%
 • Aparate te tjere

  4 5.97%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Thread: Aparati me i perdorur nga Shqiptaret

 1. #1
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Aparati me i perdorur nga Shqiptaret

  Pra cili mendoni se eshte aparati me i perdorur nga ne.
  Mund te jepni dhe arsye dhe hollesira shkurt perse mendoni se x aparat perdoret nqs deshironi.

  Ju ftoj te votoni pasi me votat tuaja do ti jepni vleren e vertete x aparat keshtu te tjere do e kene me te lehte per te kuptuar qe duhet te kene ate aparat qe ka me shume simpati nga ne.
  ky sondazh mbyllet me dt; 4-08-2009

 2. #2
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: Aparati me i perdorur nga Shqiptaret

  po tani une them , qe ne fillim kur u hap kjo puna satelitore ne shqiperi u perdorte vetem marka SHARP po flas per vitet nga 91shi-deri ne 96ten, imagjinoni qe edhe sot, te jete si te jete marka qe ka aparati, ne i themi (kam 1 sharp) apo jo

 3. #3

  Re: Aparati me i perdorur nga Shqiptaret


  ECHOLINK
  une kete perdori dhe jam shume i kenaqur
  mendoj se eshte aparati me mire ne treg post atyre me internet
  por pa inernet ECHOLINK eshte shume i mire
  - Art (nilesat 7w)
  - Showtime (nilesat 7w)
  - Ntv plus (eutelsat w4 36e)
  - La7 cartapiu (atlantic bird 1 12.5w)
  - SSS adult channels (hotbird & eurobird9)
  - Canal Digitaal / TV Vlaanderen Digitaal (Astra 19.2E)
  - Digi TV (Intelsat 1W)
  - TV Globo (Hotbird 13E)
  - Rai 1, 2, 3, 4 (Hotbird 13E)
  - Mediatech (Amos, 4W)
  -JSC+sport nilesat(7W0

 4. #4
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: Aparati me i perdorur nga Shqiptaret

  po e drejte ehste dhe une me sa kam perdorur echolink dhe starsat me pelqejne shuem megjithse dhe dreambox shume i mire por me i veshtire per tu perdorur

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  12-04-2009
  Posts
  152
  Uploads
  0

  Re: Aparati me i perdorur nga Shqiptaret

  Quote Originally Posted by hallowinside View Post

  ECHOLINK
  une kete perdori dhe jam shume i kenaqur
  mendoj se eshte aparati me mire ne treg post atyre me internet
  por pa inernet ECHOLINK eshte shume i mire
  - Art (nilesat 7w)
  - Showtime (nilesat 7w)
  - Ntv plus (eutelsat w4 36e)
  - La7 cartapiu (atlantic bird 1 12.5w)
  - SSS adult channels (hotbird & eurobird9)
  - Canal Digitaal / TV Vlaanderen Digitaal (Astra 19.2E)
  - Digi TV (Intelsat 1W)
  - TV Globo (Hotbird 13E)
  - Rai 1, 2, 3, 4 (Hotbird 13E)
  - Mediatech (Amos, 4W)
  -JSC+sport nilesat(7W0
  Tani per momentin reciveri me i mire pa CS eshte echolink me Abracadabra sepse po ben update shume paketa te mira, sa per i perhapur ne shqiperi eshte reciveri Starsat....

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  06-09-2005
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Re: Aparati me i perdorur nga Shqiptaret

  Une per vete te pa zvedesueshem kam Humax 5400 por nuk kam mbetur prapa shqiptareve te tjere qe ne momente te vecanta dilte nje aparat qe hapte kete apo ate pakete dhe bli ne , me pas nje tjeter dhe ne prape bli ebli e bli.......bli... dhe tani kam nje dreambox bashke me Humax-in.Mendoj se me shume ne shqiperi jane shitur aparatet starsat pasi tregu u mbush me keto aparate nga qe me Emu hapnin disa paketa ajo me kryesorja D+ Spanjolle etj.

 7. #7
  Senior Member flor1's Avatar
  Join Date
  09-02-2009
  Location
  TIRANE;SHQIPERI
  Posts
  159
  Uploads
  1

  Re: Aparati me i perdorur nga Shqiptaret

  edhe une kam nje echolink.me punon per mrekulli bashke me abren.

 8. #8
  Banned
  Join Date
  08-10-2006
  Location
  sat-television
  Posts
  41
  Uploads
  0

  Re: Aparati me i perdorur nga Shqiptaret

  Aparati me i perdorur nga Shqiptaret une per veten time mendoj se eshte aparati opentel ods 3000c,jo se eshte me i miri,por 90%e shqiptareve qe kane ne shtepi aparate satelitore kane kete ,sepse ne fillim eshte dhene falas me abonimin 12 mujor pastaj eshte shitur nga dga me cmimin me te lire te gjithe aparateve ne treg ne ato kohe,per te ardhmen nuk mund flas.

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  12-04-2009
  Posts
  152
  Uploads
  0

  Re: Aparati me i perdorur nga Shqiptaret

  [QUOTE=fredisat;392915]Aparati me i perdorur nga Shqiptaret une per veten time mendoj se eshte aparati opentel ods 3000c,jo se eshte me i miri,por 90%e shqiptareve qe kane ne shtepi aparate satelitore kane kete ,sepse ne fillim eshte dhene falas me abonimin 12 mujor pastaj eshte shitur nga dga me cmimin me te lire te gjithe aparateve ne treg ne ato kohe,per te ardhmen nuk mund flas.[/QUOTE

  Nuk behet fjale per aparatet qe kane shitur kompanite normale qe me teper te tilla ka, por fjala behet per recivera te tjere si me emu pash...

 10. #10
  Member krenari's Avatar
  Join Date
  30-06-2008
  Location
  TIRANA/ALBANIA
  Posts
  83
  Uploads
  0

  Re: Aparati me i perdorur nga Shqiptaret

  me i perdoruri jane familjet e starsat,mei miri ngelet dreambox, me i sakti per sasi paketash pa cs ngelet ecolinc + abra.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. Question Aparati klan (receiver sat +)
  By tir2 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 18-08-2009, 16:08:21
 2. cfar aparati me keshilloni ?
  By tilitili in forum Albanian / Shqip
  Replies: 32
  Last Post: 03-04-2009, 08:20:47
 3. Question Aparati me i mire per server
  By tironci in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 26-01-2009, 16:58:04
 4. Question Kush eshte aparati sat me i mire?
  By sakoal in forum Albanian / Shqip
  Replies: 12
  Last Post: 27-07-2008, 22:52:08
 5. Question 'fare duhet per te perdorur card sharing
  By redis in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 13-02-2008, 00:45:55

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •