Results 1 to 4 of 4

Thread: nextwawe

 1. #1
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Post nextwawe

  si mund ta zhbllokoj nje nextwawe sdr 2200 c me eshte blloku dhe kur e ndez dalin 88.88 ju lutem si mund ta zbllokoj

 2. #2
  Banned
  Join Date
  08-10-2006
  Location
  sat-television
  Posts
  41
  Uploads
  0

  Re: nextwawe

  Te duhet ti futesh softwerin sepse nga luhatjet e tensionit te ka ndodhur kjo gje ne next

 3. #3
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Post Re: nextwawe

  te lutem shume si mund tja fus programin se ajo nuk me jep shenje tek odyst dhe nuk mund tja fus programin me ndihmo si mund ta ndjek rrugen ta zhbllokoj kete aparat

 4. #4
  Banned
  Join Date
  08-10-2006
  Location
  sat-television
  Posts
  41
  Uploads
  0

  Re: nextwawe

  Ketu po te dergoj odyse tester dhe softwerin .ne fillim hap odysen ,vendos porten pastaj fut receiverin ne corent.pastaj shtyp (dstb) tek odyse tester ,aty zgjidh uptdate softwere(safe)3 ,pastaj fut softwerin qe te kam derguar dhe prit derisa procesi te shkoje ne fund ,nq.s ky nuk e ben atehere ne vend te uptdate (safe) 3 do te perdoresh uptdate softwere and data(all)4,por ndryshimi eshte se ky version ti fshin canalet.dhe e fundit fare n.q.s nuk mund te fusesh sw atehere hap dritaren file vendos com qe duhet dhe mbaje pullen e stb (ndezjes)tek aparati te takuar dhe njekohesisht vendose ne rryme ,pastaj vazhdo proceduren si me siper.

Similar Threads

 1. Nextwawe
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 23-12-2008, 15:23:26
 2. nextwawe
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 22-12-2008, 10:20:53
 3. Nextwawe 2500ci
  By ganis in forum Nextwave
  Replies: 0
  Last Post: 08-01-2006, 01:04:47

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •