Page 1 of 1076 12361126511012515011001 ... LastLast
Results 1 to 10 of 10752

Thread: 2._ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ 01

New Member
    Uploads
    0

2._ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ 01

Παιδιά είμαι πολύ καινούριος στον χώρο της δορυφορική τηλεόρασης και απολογούμαι εκ των προτέρων εάν η απορία μου είναι ιδιαίτερα αφελής.Σχεδιάζω να πάρω ένα δορυφορικό πιάτο και θα ήθελα να ξέρω τι διαστάσεις χρειάζεται για να πιάνει τους δορυφόρους hotbird και astra.
    80 cm είναι αρκετά μεγάλο για αυτόυς τους δύο;Έχω βρει και ένα 65 cm, αξίζει τον κόπο ή θέλει μεγαλύτερο;
    Ευχαριστώ..

Senior Member
    Uploads
    0

Re: Διαστάσεις δορυφορικού πιάτου

Σε ποια περιοχή;

Βασικό ερώτημα...

New Member
    Uploads
    0

Στην Χαλκίδα

1,00 m piato xreiazesai me kentriko ton astra kai parakentro ton hotbird...giati o astra exei merikes diskoles sixnotites opos i sixnotita me ta austriaka ORF...........kalitera na psakseis ton astra me tin sixnotita pou paizei to ZDF to germaniko...........

Senior Member
    Uploads
    0

An se pairnei kai 1.2m balto... Dwse 20-30 euro parapanw kai kane swsth douleia... Kalh egkatastash apo thn arxh gia na mhn trexeis meta...

Merikoi dektes ths plakas styl Medion me 30 Euro apo germany, an den exoun full shma den katebazei...

Senior Member
    Uploads
    0

1.20 και θα είσαι άρχοντας!

New Member
    Uploads
    0

Παιδιά θα ήθελα να ξέρω τι διαστάσεις χρειάζεται για να πιάνει τους δορυφόρους hotbird και astra.
    apo tin RODOS
    Ευχαριστώ..
    Reply With Quote

Senior Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by makhs1 View Post
    Παιδιά θα ήθελα να ξέρω τι διαστάσεις χρειάζεται για να πιάνει τους δορυφόρους hotbird και astra.
    Apo tin rodos
    Ευχαριστώ..
    Reply with quote
    κανένα νεώτερο?

New Member
    Uploads
    0

Παιδιά ευχαριστώ για τις συμβουλές..
    Τελικά πήρα ένα σετ κατόπτρου 80cm αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα να πιάσω τίποτα

Senior Member
    Uploads
    0
    Quote Originally Posted by xaniaras View Post
    file ego eimai me olous kai me ola...magia tou na vgali xrhma opos
    ka8enas mporei AFOU PERNEI TO ANALOGO RISKO...
    kai apo thn stigmh pou de zhmioni emena h tin oikogenia mou.

den katalava tin teleytaia protash soy.....<<<oti kanw egw....siga siga >>>
    ti kaNEIS esy diladi???gia spasta kai ksanarixta
    ..................................................

Quote Originally Posted by parxar View Post
    afta file mou mia fora legonte...o exwn nou katalaveni...o psit den exei...efxome o satgeo na exei giati oute prokali outew vrizi oute apili.aftaaaaaaaaa
    .................................................. ......

Quote Originally Posted by satgeo View Post
    Wre piesometro pia edoses ta dika mou pou sou edosa ke to paradextkes edo mesa ,ke ta mpastardewis ke ta wgazis san dika sou ,i auta pou klewis apo alla forum ke ta anewazis san dika sou
    Ipes kati esi mipos?? i to allo opos eipes to katewases apo to nachtfalke molis epese o server!
    As wgi kapios edo mesa ,na pi oti kerdoskopisa eis waros tou , ta dika mou arxeia ke auta pou klewis ,ta les oti ta dinis edo mesa ximma!!
    Kala gia malakes tous exis edo mesa ,gia agramatous giati tous pernas ,gia ilithious mipos??Ke an ta kratao wre anegefale ke den ta wazo edo mesa ,,
    eine oti an walo ke ta doun autoi pou mou ta dinoun den prokite na ksanaparo fileto ,to katawes tora !!!pou na katalawis esi ..ena agoraki 3 xronon exei perisotero mialo apo sena !!!
    .................................................. ..............

File den eixame kanena prowlima ,ke kala kani ke wazi ta arxeia pou tou dinoun oi alloi mpastardemena edo mesa
    To na wrizi omos ton kosmo ke na apokali olous mas edo mesa emporous pou thogonte ta simferonta mas auto paei pol
    ke otan ou dinis arxeia ke katewazi ke apo allou gnisia arxia ke ta mpastardewi gia na ta dini san dika tou ke auto ego to leo klepsiom ke arpagi!!!
    tora elpizo na katalawes
    .................................................. ...................................

Otan ego arxisa na asxoloume me doriforika stin germania apo to 1990 esi den eixes di oute sto oneiro sou
    Ke magia mou an efaga ta ta fraga tou kosmaki,ke an eine kanenas paraponemenos as wgi na to pi

Ke tin megaliteri mpaza tin kanis esi apo ton satbrokker afou pernis pososta ke mia ke eine o monadikos sponsoras sto site pou exis san bestt ,sto paytvhack.in
    .................................................. ..............

Giauto empenes me alla onomata ke xeirokrotuses ta fileta pou ewazes mono sou ,pou eftases wre taso na ginese toso ma toso gelios ke na isxirezese akoma gia hsn ke malakies
    ......................................

Quote Originally Posted by ktsiaras View Post
    η συζήτηση έγινε επικοδομιτική και τελικά είδα οτι το αρχείο mchellas_09.07.2008 ειναι διαφορετικό από αυτό που έχω εγω, το δικό μου εχει διαφορετικό <root uid=",και ανοίγει για την ακρίβια σε 15 λεπτα,βασικό είναι να μην μαλώνουμε
    etsi bravo parte aera gia vale kai esi ktsiaras public to diko sou bros min ta filate den tha anthisoun

Quote Originally Posted by nionios64 View Post
    auto pou kani o bestt mporis na to kanis ke monos sou
    kai an den kseris na kanis psarosoupa einai eukeria na mathis.
    .................................................. .......

Quote Originally Posted by nionios64 View Post
    twra kala tha kano na min peso sto epipedo sou
    uparxoun pio endiaferonta, para i zootrofes, twra ti stamatise o giorgos
    kai thelis na dankosis emena.
    oso gia ta fileta opos sou eipa, exw fileta farmakia, (na einai kala o giorgos)
    ta dika sou mou einai axriasta
    re gia ton kosmo ta vgazoume emeis gia parti mas anoigoume ola ta fileta tou 2008 apo esas tha perimename?

Tags for this Thread